Рекомендуємо прочитати

Як вибрати віскі?

article2445.jpg

Віскі дуже різноманітний напій з величезною кількістю сортів. Ми коротко постараємося розповісти про принципи вибору і покупки віскі і розглянемо найбільш відомих представників даного напою.

Цікаво те, що дія хорошого віскі благотворно впливає на організм споживача. Напій стимулює творчі здібності, тонізує, підвищує концентрацію і здатність до аналізу. Це обумовлено компонентами, що входять до складу віскі (ефірні масла, дубильні речовини і пр.), але ці ж складові в неналежних пропорціях можуть викликати неприємні симптоми через деякий час (6-12 годин) після вживання напою.

Як відомо віскі ділять на три основні типи :: «односолодовий» (single malt), «солодовий» (pure malt) і купажний (blended).

Найкращим типом є односолодовий віскі. Солодовий тип теж дуже хороший, але тут є один момент. Справа в тому, що будь-яке змішування дистилятів призводить до зміни структури комплексу ефірних масел, які в свою чергу визначають властивості віскі. Ще гірша справа з купажними сортами, де змішуються НЕ дистиляти на самих ранніх етапах виготовлення напою, а вже готові сорти віскі. Це порушує тонку гармонію і індивідуальність віскі. Але всупереч цьому існують купажі, що заслуговують уваги, хоча їх, на жаль досить мало.

Так само на смак і аромат віскі впливає регіон, в якому його виготовляють. Дуже помітні відмінності між ірландськими і шотландськими сортами. Причиною є відмінність у виробництві: ірландські сорти дистилюється три рази, шотландські - два. Якому віскі віддати перевагу - справа смаку. Зауважимо лише те, що ірландські сорти мають характерний «вершковий» відтінок.

Звичайно, який сорт віскі вибрати кожен вирішує для себе сам. Від себе ж ми порадимо Вам деякі на наш суб'єктивний погляд найбільш вдалі сорти. У дужках виставлена наша оцінка того чи іншого продукту. Максимальна оцінка - 5 балів.
Серед односолодових (single malt) віскі варто звернути увагу на Caol Ila (5 балів). Дуже оригінальний напій, що має копчений аромат.

З сортів просто солодового віскі (pure malt) пропонуємо вам спробувати Bushmills Malt (5 балів). Ірландський віскі з м'яким своєрідним смаком і яскраво вираженим вершковим відтінком.

Що стосується змішаного віскі, то тут радимо звернути увагу на ірландські Tullamore Dew (4 бали) і Jameson (4 бали), а так само на шотландський Chivas Regal (3 бали).

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Чорний чай - це класика як в Англії, так і в Україні. Його люблять багато. Чашечка запашного тонізуючого чаю здатна...
У чистому вигляді правильно вживати односолодові напої та якісний бурбон. Так відкривається весь букет смаків і...
Чашечка запашної кави - ось засіб, який нас бадьорить вранці. Кава є популярним напоєм на землі, про який постійно...
Вийшла вранці в город, і на тому місці, де росте у мене м'ята перцева, побачила темно-бордові цятки. Підійшла ближче і...
Scroll To Top