Рекомендуємо прочитати

Як правильно вибрати ВУЗ

article1374.jpg

Найперше, про що потрібно задуматися - яку вибрати професію. Ви повинні зважити, а потім вирішити, чому присвятити своє життя і ким бути. Звичайно, можна запитати поради у профконсультанта, шкільного психолога, у друзів, родичів, але не потрібно забувати про свою думку. Вибираючи професію, потрібно розглянути такі критерії, як: сімейний бюджет, стан здоров'я, інтереси, розумові здібності, схильності, смаки.

Вибрати ВНЗ

І коли ви зробили вибір, тепер можна приступати до пошуку ВУЗа. Якщо ви хочете стати археологом, педагогом або хірургом, то тут «асортимент» ВНЗ невеликий. Але якщо ви себе уявляєте в якості менеджера, інженера, юриста, економіста, то шукайте «ваш» ВНЗ серед сотень подібних.

Критерії якості ВНЗ

Ви можете освоїти програму обраного вам інституту як у приватному, так і в державному навчальному закладі. У державних ВНЗ є платні і бюджетні групи, а також денна, вечірня та заочна форми навчання. За традицією, що склалася державні ВУЗи вселяють більше поваги і довіри, ніж приватні.

Якщо ви збираєтеся вчитися в приватному закладі, то потрібно дізнатися, чи визнається диплом про вищу освіту державою, акредитована програма вищої освіти? Коли з'ясовані ці питання, треба дізнатися, скільки років триватиме навчання, і скільки витрат воно зажадає. Всі вищі державні навчальні заклади дають можливість студентам отримати кредит на навчання, і потрібно переконатися, чи є ця можливість для приватного ВНЗ.

Тепер про якість навчання, потрібно зібрати інформацію про професійний рівень викладачів, про репутацію ВУЗу, цю інформацію можна дізнатися на сайті даного навчального закладу, або з'їздити на день відкритих дверей. Дозволяється подавати документи в кілька ВНЗ, шанси на вступ збільшуються, але підготовка відразу в кілька навчальних закладів займе багато сил і часу. Розумніше вибирати такі ВУЗи, де приблизно однаковий набір іспитів.

Якщо ви іногородній, то потрібно дізнатися, чи є при навчальному закладі гуртожиток. Хто збирається продовжити своє навчання на заочному чи вечірньому відділенні, актуальне значення матиме укомплектована бібліотека, якщо такої немає, то готуйтеся, що більшість підручників вам доведеться купувати самим. Юнакам умовою вибору може стати те, чи є в ВУЗі військова кафедра. Не забувайте просту істину, що диплом дає в цей світ пропуск, а все інше залежить вже від вас, чого ви досягнете в цьому світі.

Якщо ви вирішили, що будете вчитися в приватному вузі, але не знаєте, який вибрати, то потрібно звернути увагу на 10 основних критеріїв, вони зведуть до мінімуму помилки у виборі.

Статус і вік ВНЗ

Наявність у ВНЗ ліцензії та акредитації.

Популярність бренду.

Відкритість і доступність інформації про ВНЗ

Оснащення і місце розташування вузу.

Як організований навчальний процес.

Який спектр освітніх послуг надає ВНЗ.

Робота студентів, і яке життя поза навчанням.

Сервіси та умови для студентів.

Працевлаштування випускників.

Щоб жити студентським, активним життям, потрібно вчитися на денній формі навчання. Якщо у вас в планах одержати вчений ступінь, довідайтеся, чи можна потім вступити до аспірантури.

Найбільш істотними є наявність в інституті високої якості навчання, талановитого викладацького складу, технічне оснащення і так далі. Часто при вступі в той чи інший ВНЗ звертають увагу на те, як близько розташований інститут до місця проживання. Звичайно, це добре, коли поруч з будинком знаходиться навчальний заклад, але це не головне.

У багатьох недержавних інститутах є поглиблене вивчення комп'ютера і декількох іноземних мов, і при пошуку роботи ці знання є безперечною перевагою.

На закінчення додамо, як потрібно вибрати правильно ВНЗ. Навіть якщо ви визначилися з вибором ВНЗ, не поспішайте, зважте всі «за» і «проти», подумайте ще раз. Адже від того, яке ви приймете рішення, буде залежати надалі ваше життя.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top