Рекомендуємо прочитати

Правила сімейної бухгалтерії - розподіляємо доходи і витрати

article1758.jpg

Кажуть, скільки не заробляй, все одно гроші буквально просочуються крізь пальці. Неправда! Це ми не вміємо раціонально розподілити свої доходи і витрати, а якісь міфічні властивості грошей тут ні при чому.

Різні пріоритети

На моїй гостинній кухні часто збираються друзі — всі ми приблизно одного віку, з однаковим доходом і… зовсім різним його розподілом. Наприклад, у Юлі з Максом немислимі, в моєму розумінні, суми йдуть на всякі ковбаски-шиночки-горішки. Лена неабияк витрачається на одяг і альбоми з живопису, нітрохи не страждаючи з приводу чергової гречки на вечерю. Славік з Наталією з радістю купляють чергову (яку за рахунком!) "Примочку" до комп'ютера, хоча продай вони всю техніку, що стоїть в їхній квартирі, могли б вже пристойний автомобіль купити. Причому не в кредит. Я ж тільки що пройшла дорогий курс косметичних процедур і планую його через якийсь час повторити, а купівлю нових меблів відклала. "Яке нерозумне витрачання грошей!" — Міг би сказати зашорений дилетант з фінансів. Але, зауважте, всі ми цілком задоволені своїм способом життя, хоча, зрозуміло, немає межі ні бажань, ні досконалості. Просто кожен з нас по-своєму справляється з плануванням бюджету. Ми розуміємо, скільки отримуємо, що нам по кишені, що — ні, і дотримуємося головні правила сімейної бухгалтерії — витрати не перевищують доходи. Але не сліпо за підручником, а так, щоб залишити в своєму житті яскраві фарби, приємні моменти і навіть сюрпризи. Якщо ж у вас не виходить, приступити до розумного і системного розподілу грошей ніколи не пізно.

Облікові записи

Напевно, багатьом це здасться нудно і дуже обтяжливо. Я про записи грошових надходжень і витрат. Але, знаєте, якщо хочете дійсно стати володарем свого капіталу, ця частина роботи з витратами-доходами не обговорюється. Запевняю, у вас напевно з'явиться привід здивуватися, а може, й жахнутися власної фінансової недбалості. Втім, одна моя знайома після декількох місяців занесення всього і вся в таблиці та списки прийшла до висновку, що у неї немає зайвих витрат. Що ж, теж корисний досвід. З'ясувавши, скільки отримуєте і витрачаєте, рухайтеся далі.

Етап 1.

Заплатіть собі. Про особистий "стабілізаційний фонд" чули, напевно, все. Вважається, що знаходячоїся там суми повинно вистачити на кілька місяців пристойной життя. Ці заощадження — наш спокій і впевненість у завтрашньому дні. Їх необхідність розуміють всі, але мають "запаси" небагато. А дже організувати "подушку безпеки" просто. Досить виробити звичку з кожного надходження відразу (!) Відкладати мінімум 10 відсотків (на депозит, в конверт, в сейф), а жити на решту суми. Швидше за все, ви навіть не відчуєте "недостачі".

Втім, зовсім недавно мене теж не дуже надихали самі поняття "заощадження", "стабілізаційний фонд" і т. п. Поки не усвідомила, що ось ця частина — саме моя, а решту грошей я зовсім скоро комусь віддам за послуги або товари .

Етап 2.

Виділіть на обов'язкове Це насамперед гроші на комунальні рахунки, телефон, Інтернет. Теоретично, іноді виплату можна пропустити, але це чревато незручностями, в тому числі фінансовими. До того ж при оплаті до 20 числа має бути знижка. Втрачати на порожньому місці не в моїх правилах. Значить, відразу відкладаємо, скільки потрібно. Раніше мені для цього служив конверт. Тепер, коли гроші приходять на картку, записую суму на папері. Далі йдуть харчування та транспорт. З місяця в місяць цифри приблизно однакові. Якщо ви вели і ведете записи, то знаєте, скільки буде потрібно. Хіба що скоректуєте з урахуванням інфляції та зміни цін. Потім йдуть господарські дрібниці, миючі, чистячі засоби і тому подібні необхідні речі, вартість яких теж приблизно зрозуміла завдяки колишнім записам. Підбиваємо баланс і відкладаємо ці кошти. Я, наприклад, оплачую всю комуналку через Інтернет, а решту знімаю з банківської картки і кладу в дама. Втім, справа смаку.

Етап 3.

Передбачте непередбачене Звучить дивно? Але ж кожен стикався з ситуацією, коли раптом ламається каблук, хтось захворів, забарахлив телевізор. Та хіба мало що ще? Тому 5-10 відсотків від доходу будьте ласкаві відвести на сюрпризи долі. Якщо пощастить і форс-мажор не трапиться, ці гроші можна перекинути в інші статті витрат або відправити в заощадження.

Етап 4.

Залиште на планові і другорядні витрати

До цих пір все було елементарно. А ось з залишилася частиною потрібно попрацювати скрупульозно. Саме тут рекомендовано коригувати бюджет у залежності від ваших пріоритетів — тут криються наші резерви і "чорні діри". Щоб їх побачити, знадобиться список всього, що ви маєте намір оплатити в поточному місяці.

По-перше, врахуйте планові витрати — на що витратите неодмінно. Логічно було б вписати сюди покупки потрібних речей — від одягу до меблів і техніки, ремонти, а також все, що прив'язане до певної дати: подарунки на дні народження, свята, відпустку. А вже на решту грошей купувати дрібнички, модні обновки, ходити в кіно та кафе… Але логіка здається перед напором емоцій. Як заявила моя подруга: "Ну і що, що мені треба виплачувати кредит? Я все одно не відмовлю собі в задоволенні в вихідний посидіти в кафе ". І нормально. Дівчина вносить пункт "каву з подружками" в перелік планових витрат, але безжально викреслює звідти покупку мобілки.

Не можете обійтися без нового велосипеда або сумочки — вписуєте їх. Жадаєте плазмовий телевізор? І його туди ж. Збираєтеся на курси водіння — вносьте їх у план. Сумніваєтеся, чи вистачить вам засобів на нові гірські лижі або тостер, запишіть їх поки що в графу "Бажані витрати". Тепер підбивають підсумки і дивіться, чи вистачає грошей. Коректуйте, якщо потрібно, відмовляйтеся від одного на користь іншого, але не забувайте, що гроші — це всього лише засіб. І саме задоволення, розваги та хоббі визначають якість і стиль нашого життя.

Поради експерта:

— Відстежуйте свої витрати мінімум 2-3 місяці. Так буде легше скласти реальний бюджет сім'ї.
— Перед плануванням наступного місячного бюджету проаналізуйте попередній. Ви побачите, яких витрат можна уникнути без істотної зміни способу життя.
— Список видатків робіть в порядку пріоритетності: від найбільш важливих до найменш.
— Відзначте в календарі сімейні торжества, дні народження друзів і спільні свята, щоб не забути включити відповідні витрати в обов'язкові витрати.
— Поставтеся до бюджету гнучко. Не хочете себе обмежувати у якихось потребах і бажаннях, подивіться, чи не можна потроху урізати інші витрати.
— Деяким допомагає відношення до планування, як до спорту. Можна поставити перед собою мету зібрати рекордну суму за один місяць.
— Навчитеся вигравати в грошах не за рахунок якості, а за рахунок купівлі товарів і послуг зі знижками, за більш вигідними цінами, більш раціонального використання ресурсів, відмови від непотрібних речей і послуг та від шкідливих звичок.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Це питання делікатного плану і треба сказати не таке вже воно рідкісне. Часто ним мучаться коханки, дружини і...
Більшість сімейних конфліктів виникає на грунті грошей. Як цього уникнути? У ситуації, коли один з подружжя перебуває...
Здавалося б, всі обіцянки типу, до кінця днів своїх, завжди будемо разом і подібне, до укладення шлюбу звучать природно...
Найчастіше весілля сприймається логічним фіналом роману двох закоханих сердець. Ще недавно ви відвідали весільний...
Scroll To Top