Рекомендуємо прочитати

Що не входить у випробувальний термін

article1430.jpg

Випробувальний термін є обов'язковим у багатьох компаніях. Це й не дивно, адже такий термін допомагає зрозуміти специфіку роботи підприємства, влитися в колектив і визначити, чи зможете ви працювати на тій чи іншій посаді. Але йдучи на випробувальний термін, не всі знають, чи є він обов'язковим і що саме мається на увазі під цим поняттям. Тому багато хто питає, що не входить у випробувальний термін.

Для того щоб відповісти на питання що не входить в випробувальні терміни, для початку необхідно звернутися до трудового кодексу. Варто відзначити, що випробувальний термін не є обов'язковим. Тому на випробувальний термін можна йти тільки зі своєї згоди. У деяких компаніях керівництво взагалі не встановлює випробувальний термін. Але незважаючи на те, що цей термін не входить в обов'язкову процедуру прийому на роботу, роботодавець має право відмовити вам в отриманні місця, якщо ви не погоджуєтеся пройти випробувальний термін.

Що не входить у випробувальний термін

Хто не повинен йти на випробувальний термін

Існують групи громадян, які взагалі не повинні проходити випробувальний термін. До них відносяться вагітні жінки, матері, дітям яких менше півтора року, молоді фахівці і неповнолітні. На жаль, молодим фахівцям рідше всього вдається по повному праву скористатися цим законом. Справа в тому, що молодим фахівцем по закону вважається той, хто здобував освіту в училищі або ВУЗі тільки державної акредитації, а також надходить на роботу за фахом вперше. Скористатися цим правилом молодий спеціаліст може в перший рік після закінчення навчального закладу. Після закінчення цього терміну йому доведеться йти на випробувальний термін як і всім іншим.

Лікарняний під час випробувального терміну

Якщо говорити про час, який відводиться на випробувальний термін, то він не повинен перевищувати трьох місяців. До речі, у випадку, коли людина іде на лікарняний, цей період не входить у випробувальний термін. Роботодавець може скоротити випробувальний термін, але ні в якому разі не зменшувати його. Скільки б ви не прохворіли, цей час буде приплюсувати до випробувального терміну, і за фактом, він збільшиться на цю кількість днів, але за законом залишиться довжиною в три місяці. Також, як виняток, випробувальний термін для головних бухгалтерів може бути збільшений до шести місяців, оскільки ця робота є вкрай складною і відповідальною.

Що не входить у випробувальний термін

Звільнення і зарплата під час випробувального терміну

Якщо під час випробувального терміну роботодавець розуміє, що не задоволений вашою роботою, він може розірвати договір і звільнити співробітника. Проте варто відзначити, що начальник не може звільнити підлеглого що перебуває на випробувальному терміні просто так. Він зобов'язаний вказати всі причини у письмовій формі, а також попередити працівника за три дні до звільнення. На випробувальному терміні не можна встановлювати зарплату менше тієї, яку платять іншим співробітником з такою ж посадою. Але найчастіше, багато начальників обходять цей пункт, усно домовляючись з співробітниками про випробувальний термін і про те, що вони будуть отримувати менше грошей до закінчення цього періоду часу.

Обов'язки під час випробувального терміну

У випробувальний термін не входить виконання обов'язків, які не прописані для вас за договором. Тому якщо ви, наприклад, бухгалтер, то вам потрібно виконувати роботу тільки в тій сфері, яка чітко визначена в договорі, а не все, що накаже начальник. Також варто відзначити, що умови про прийом на випробувальний термін повинні бути прописані не тільки в наказі, але і в договорі. Якщо ви бачите, що в договорі не сказано про це ні слова, значить вас прийняли на випробувальний термін незаконно. У цьому випадку, ви будете працювати як повноцінний співробітник, але швидше за все, отримаєте меншу зарплату.

Що не входить у випробувальний термін

У випробувальний термін не входить перевірка на особисті якості. Ваш роботодавець може пред'являти претензії тільки до якості виконання роботи. В іншому випадку, його дії є абсолютно неправомірними. У свою чергу, ви можете піти з фірми в будь-який час, навіть до закінчення випробувального терміну, якщо вам не сподобаються умови праці, колектив або щось інше.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top