Рекомендуємо прочитати

Як вижити жінці в чоловічому колективі?

article1806.jpg

Багато жінок працюють в чоловічих колективах і не з чуток знають, як буває важко довести чоловікам свій професіоналізм, щоб побудувати кар'єру і домогтися довгоочікуваного підвищення. Чоловіки часто вважають себе і своїх колег-чоловіків розумнішими, компетентнішими, працездатнішими, і категорично не хочуть помічати, що колеги-жінки абсолютно їм не поступаються.

На роботі жінкам менше всього хотілося б вести справи подібним чином, постійно відчуваючи на собі приховану ворожість з боку колег. Тим не менш, існує ряд прийомів, які допоможуть перетворити ваших колег-чоловіків з супротивників у союзників:

1. Проявляйте менше емоцій.

Чоловіки не терплять «зайвих» на їх погляд емоцій, особливо на робочому місці. Крім того, жінку, часто демонструє їх, вони вважають істеричкою. Щоб не нашкодити своєї ділової репутації, будьте розважливою, не реагуйте на випади у вашу сторону. Наприклад, якщо ви вважаєте, що вас образили, порахуйте до двадцяти, поговоріть з кривдником в спокійних інтонаціях, витримуючи паузи. Що б не сталося, не плачте, таку сцену чоловіки-колеги запам'ятають назавжди.

2. Демонструйте свій розум в помірних дозах.

Чоловіки поважають розумних жінок, але найчастіше їх не люблять, це негативно позначається на чоловічій самооцінці. Тому, якщо ви хочете гарного до себе ставлення в чоловічому колективі, розум проявляйте вкрай помірковано, щоб колеги вас цінували по достоїнству, але і не мали причин вас боятися. Будь-які ваші поради, нехай навіть дуже доречні, чоловіки сприймають з часткою негативу. З цієї ж причини чоловік, який сприймає вас як суперника, швидше за все, не стане ділитися з вами досвідом, щоб ви не виявилися розумніші за нього.

3. Вчіться слухати.

Жінці в чоловічому колективі треба вчитися більше слухати, щоб встигнути почути і зрозуміти думки своїх колег-чоловіків, проаналізувати і запам'ятати їх. Якщо ви зрозумієте, хто є хто в чоловічому колективі, ви зможете знайти індивідуальний підхід до кожного з них.

4. Не дозволяйте користуватися вашою чуйністю.

Відомо, що жінки дуже чуйні і часто безвідмовні по відношенню до «безпорадних» чоловіків. У свою чергу, чоловіки цим користуються, звертаючись з різними проханнями і завданнями, які самі виконувати не хочуть або лінуються. У підсумку, для жінки це може обернутися експлуатацією, і вона буде день у день заварювати каву, мити чашки або робити нудні звіти за весь колектив. Навчіться спокійно відповідати відмовою на прохання, що не відповідає вашим бажанням.

5. Підключайте свій шарм.

Шарм - це унікальна зброя, яке є в кожної жінки, але в робочій обстановці його слід використовувати по-особливому. Гарний одяг, макіяж і хода «від стегна» не допоможуть підвищити ваш авторитет серед колег-чоловіків, адже в робочій обстановці вони схильні бачити в вас не стільки жінку, скільки професіонала, і цих хитрощів можуть навіть не помітити.

Краще використовуйте такі складові шарму як хороші манери, почуття гумору, вміння гідно себе нести в суспільстві і демонструвати впевненість в собі.

6. З обережністю ставитеся до флірту на робочому місці.

Деякі чоловіки в кар'єрній боротьбі проти жінки використовують флірт. Вони знають, що жінка, відчувши себе більш привабливою, несвідомо відгукується на увагу. У цій ситуації вона втрачає пильність, і чоловік з легкістю цим користується, наприклад, привласнює собі необачно висловлені вголос стоять ідеї. А ті чоловіки, спроби флірту яких були залишені без уваги, можуть образитися, і пробувати поквитатися з вами при нагоді. Тому ставтеся до флірту на робочому місці дуже обережно.

7. Не обговорюйте і не піднімайте в розмові «жіночі» теми.

Розмовляючи з колегами під час перекурів або обідніх перерв, звичайно, можна поспілкуватися не тільки про роботу, однак, виключіть з розмов «жіночі» теми: про кулінарію та інших домашніх справах, про своє і чуже особисте життя, про здоров'я і макіяж. Пам'ятайте, чоловіки-колеги не сприймають вас тільки як друга (навіть якщо в колективі відносини склалися теплі), вони завжди оцінюють ваші професійні якості. Ви ж не хочете, щоб вас вважали пліткаркою, і не довіряли серйозні справи.

8. Будьте професіоналом, постійно вчіться і підвищуйте кваліфікацію.

Жінці, яка працює в чоловічому (та й будь-якому іншому) колективі не завадить мати глибокі знання за фахом, професійно рости, розвиватися й удосконалюватися. Навіть вороже налаштований колектив оцінить справжній професіоналізм і поступово почне поважати вас як цінного співробітника.

Отже, жінці, яка працює в чоловічому колективі, потрібно навчитися багато чому: відстоювати власні інтереси, не демонструвати слабкість, будувати здорові ділові відносини з колегами і бути відповідальною за свій професійний і кар'єрний ріст. У цьому випадку вона зможе не тільки нейтралізувати колегу-супротивника, але і перетворити його в товариша по роботі або навіть в свого шанувальника.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top