Рекомендуємо прочитати

Кольпорафія - інтимна пластика

article3597.jpg

Найчастіше цю операцію роблять дами, які неодноразово народжували, а також представниці слабкої статі, які перенесли важкі пологи, адже при проходженні дитини через родові шляхи рвуться м'язи або стінки піхви. Крім того, часто, щоб уникнути серйозних розривів у матері і черепно-мозкової травми у дитини, інколи лікарі спеціально розрізають промежину. Вважається, що хірургічний розріз акуратніше, не викликає сильну кровотечу і швидше загоюється. Акушер, звичайно, зшиває розріз, накладає шви, але через деякий час на цьому місці утворюється рубець - щільна сполучна тканина. Через це м'язи починають гірше скорочуватися і ширина піхви збільшується. Виникають не тільки косметичний недолік і проблеми в інтимній сфері, а й труднощі чисто медичного характеру.
 
Проблеми поглиблюються при багатоплідній вагітності, важкій фізичній праці, роботі, пов'язаній з багатогодинним стоянням на ногах, і при загальному ослабленні м'язів. Так, наприклад, пані часто скаржаться на біль при статевому акті та зниженні чутливості при сексі, оскільки у широку піхву не може щільно увійи статевий орган чоловіка. Більше того - можливі серйозні медичні проблеми: нетримання сечі, газів, пролапс внутрішніх органів (опущення стінок піхви, матки, сечового міхура).
 
Як усе починається?
 
Розрізняють кілька ступенів опущення піхви:

  • При легкому ступені опущення стінок піхви нічому не заважає і здоров'ю не шкодить, просто піхву виглядає неестетично.
  • При середньому ступені досить сильно випадає слизова оболонка, яка може бовтатися в області промежини. Постійно стикаючись з нижньою білизною, вона стає тонкою, в ній з'являються тріщини, що відкриває шлях інфекціям. Останнє може спровокувати запальні процеси.
  • Важка ступінь опущення характеризується випаданням шийки матки або навіть самої матки. Жінці важко ходити, виникають сильні болі внизу живота і в області сечового міхура, з'являється нетримання сечі - спочатку при напруженні, кашлі, чханні, сміху, потім - і в звичайному стані, при сечовипусканні виникає біль.

Подібні проблеми найчастіше турбують дам ближче до 50 років. Причому найбільше вони хвилюються не з приводу опущення або випадання піхви або матки, а з приводу пов'язаного з цим нетримання сечі.
 
Консервативне лікування
 
До певного моменту подібні моменти можна вирішити, не вдаючись до оперативного втручання. Підвищити тонус м'язів піхви допомагають вправи, спрямовані на зміцнення зв'язок та м'язів тазового дна, наприклад, гімнастика Кегеля. Крім того, можна носити спеціальні гумові, пластикові або латексні кільця. Вони надягаються на шийку матки. Завдяки цьому у піхві під час ходьбі та при перебуванні у вертикальному положенні фіксуються статеві органи. На ніч кільця знімають. Подібні пристосування нічому не заважають, треба тільки лише дотримуватися гігієни і регулярно ходити на огляди до гінеколога.

Вирішити такого роду проблеми можна також за допомогою фізіотерапевтичних процедур і різних видів масажу. Але потрібно розуміти, що ці методи навряд чи допоможуть при сильному ступені опущення стінок піхви і випадання або зсуву внутрішніх органів.
 
Оперативні методи
 
Пластику піхви зазвичай рекомендують вже жінкам, які вже народжували. Вона може проводитися як за медичними показаннями, так і за бажанням жінки. Залежно від стану піхви можливі: передня, задня кольпорафія - ушивання передньої або задньої стінок піхви, зменшення входу в піхву. Остання процедура більш щадна, але вона не підходить для пацієнток з провисанням стінок. Передня кольпорафія зазвичай поєднується з операціями по відновленню тазового дна і відновленням положення матки. Якщо ослабли обидві стінки піхви, можлива одночасна передня і задня пластика піхви.
 
Вибір методу операції залежить від стану піхви, віку жінки, супутніх захворювань. Крім того, як і перед будь-якою іншою операцією, потрібно пройти попереднє обстеження. Знадобиться здати загальний аналіз крові, дослідження на групу крові, резус-фактор та інфекції, що передаються статевим шляхом, гемостаз (оцінка здатності згортання крові), аналіз сечі. Також проводиться бактеріологічне дослідження мазка з шийки матки і робиться електрокардіограма. Щоб виключити протипоказання до хірургічного втручання, жінку повинен оглянути терапевт. На момент операції будь-які захворювання, у тому числі і простудні, неприпустимі.
 
Протипоказання: гострі захворювання або загострення хронічних, венеричні захворювання і серцева недостатність.
 
Операція проводиться тільки в стаціонарі під загальним наркозом або з епідуральною анестезією. При передній кольпорафія вшиваються передня стінка піхви, при задній - задня стінка, при опущенні або випаданні шийки, або всієї матки, фіксують зв'язки, що підтримують матку. Якщо це зробити неможливо, то літнім пацієнткам можуть видалити матку і частково слизову піхви, а потім піхву вшити.
 
Тривалість операції - близько 1,5 годин.
 
100%-ву гарантію від рецидиву дає пластика піхви з використанням сітчастих імплантатів. Жінкам, які планують народження ще однієї дитини, імплантати не ставлять.
 
Післяопераційний період
 
Після пластики піхви жінка залишається в стаціонарі під наглядом лікарів від 2 до 8 днів. Потрібно врахувати, що після такого втручання перші кілька днів доведеться вживати тільки рідку і напіврідку їжу, щоб виключити дефекацію і ризик розривів швів. Потрібно також виключити фізичні навантаження. Протягом 2-х тижнів не рекомендується сидіти. Статеве життя можна відновити через 1-1,5 місяці після операції. Через місяць після операції рекомендується зайнятися плаванням.
 
У найближчі півроку також рекомендується носити спеціальну еластичну білизну, що підтримує м'язи тазового дна і трохи втягує живіт. Не рекомендується також користуватися вагінальними тампонами і піднімати речі вагою більше 3 кг. Протипоказані також кінний спорт, заняття степом і аеробікою.
 
Пологи після пластики - так чи ні?
 
Щодо того, чи можна народжувати після пластики піхви природним шляхом, існує дві протилежні думки. Одні лікарі кажуть, що це можливо. Інші вважають, що народжувати, звичайно, можна, але тільки шляхом кесаревого розтину. А ще краще робити такого роду операцію тоді, коли народження інших дітей вже не планується. Адже вагітність, навіть шляхом кесаревого розтину, може призвести до рецидиву і негативно позначитися на результаті операції.
 
Треба врахувати, що операція неможлива під час лактації: після закінчення годування грудьми треба вичекати ще 6 місяців. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, треба почекати півроку після пологів.

Кольпорафія - інтимна пластика

Назад, до гармонії: гімнастика інтимних м'язів!
 
Є теми, пов'язані з жіночим здоров'ям, про які не прийнято говорити. Тому, коли ви вперше чуєте словосполучення «інтимна гімнастика", може здатися, що мова йде про щось, що повинно урізноманітнити сексуальне життя. Але на ділі, «імбілдінг», «вумбілдінг» і «вправи Кегеля», в першу чергу, були створені для того, щоб допомогти жінці вирішити делікатні проблеми, які нерідко виникають у неї після пологів, або з віком. Про це читайте детальніше у нашій статті "Тренажери для інтимних м'язів. Для чого вони потрібні жінкам?".

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Вибирайте сексуальні пози для ніжної і чуттєвої ночі кохання. Особливо вони підходять для партнерів, які закохані одне...
Відповідь, схоже, знайдена. Порівнявши дані за 60 років, вчені вирішили відмовити цій ерогенною зоні в праві на...
Кожна жінка яка піклуються про своє здоров'я повинна приділяти увагу догляду за інтимною зоною свого тіла. А чи знаємо...
Відношення до статевої близькості підчас вагітності може добре змінитися у жінки та чоловіка. Може бути, що дружини з...
Scroll To Top