Рекомендуємо прочитати

Як змусити себе вчитися?

article1771.jpg

Багато людей стикаються з відсутністю мотивації у навчанні: лінь, бурхливе студентське життя та відсутність нормального стимулу багатьох змусило вчитися наполовину своїх можливостей, а когось і кинути навчання назовсім. Чому виникає ця ситуація і як з нею ефективно боротися, ми розглянемо в цій статті.

Почнемо з того, що ця ситуація характерна в основному для нашої країни, так освіта в Україні частково безкоштовна, а якщо і платне, то недорого (у порівнянні з розвиненими і навіть країнами, що розвиваються), що призводить до великої кількості школярів і студентів, які навчаються «з-під палки», тому що так сказали батьки. Уявити собі студента, який не хоче вчитися через лінь або вечірки у Великобританії або США, можна лише не знаючи, скільки там коштує освіта або надивившись американських фільмів про молодь і вечірки. Те ж стосується і, наприклад, Індії, де, витримавши конкурс 50 чоловік на місце, студент продовжує орати всі п'ять років навчання — адже це його шанс на краще життя.

Для того щоб змусити себе вчитися, та й в інших життєвих ситуаціях вам знадобитися сила волі. Якщо вона не дана вам від природи, її можна натренувати. На допомогу вам — стаття Як розвинути силу волі. У розвитку особистості цей процес займає не останнє місце. Отже, про тренування сили волі читаємо тут, а як змусити себе вчитися, дізнаємося нижче.

Справедливості ради треба зауважити, що наша система освіти відрізняється і ще однією особливістю — широким профілем. В результаті студенти часто отримують багато зайвих предметів, які ніяк не знадобляться їм у роботі. Це не стосується ситуацій, коли студент зовсім не збирається працювати за спеціальністю, що для інших країн теж нонсенс. Тим не менш, допускаємо, що є нудні і непотрібні предмети, які все ж доведеться здавати, а значить вчити. Як же змусити себе це робити? Ось кілька кроків до успіху:

1. Мотивація. Спробуйте пригадати, навіщо вам знадобилося освіту спочатку і що воно дасть у підсумку. Якщо цієї мотивації немає, створіть її, подивіться оголошення про наймання на роботу, які рясніють мінімальними вимогами, поспілкуйтеся з тими, хто працює по вашій спеціальності, дізнайтеся рівень їхніх зарплат. Це допоможе впоратися з самими нудними і нудними предметами.

2. Робоче місце. Виділіть місце, яке буде тільки для навчання, там не повинно бути комп'ютера (коли він не потрібен для навчання), там не можна їсти, це повинно бути абсолютно окреме від інших зон місце.

3. Абстрагуйтеся. На додаток до попереднього пункту виключіть все, що може вас відволікати від навчання. Якщо вас відволікає телевізор — вимикайте, якщо друзі — вимкніть телефон. Час для навчання має бути виділено в режимі дня і його не можна витрачати ні на що інше.

4. Поставте нагороду. Це може бути що завгодно, але отримати це «приз» можна тільки закінчивши навчання. В кінці дня з'їжте солодке, після зданої сесії влаштуйте вечірку, отримали диплом — їдьте на море. Будь ясий бонус буде дисциплінувати вас за підручником, розвивати силу волі і сприяти хорошим оцінками.

Найголовніше, пам'ятайте, що освіта в першу чергу вчить вас навчатися самостійно, що не раз стане в нагоді вам в житті.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Scroll To Top