Рекомендуємо прочитати

Як поділити квартиру з колишнім чоловіком?

article1465.jpg

Добре, якщо у колишнього подружжя є можливість розійтися по різних квартирах. Але часто буває так, що після РАГСу їм доводиться повертатися в свою єдину квартиру. Як мирно поділити квадратні метри?

За законом власник має право користуватися квартирою і розпоряджатися належною частиною: дарувати, заповідати, продавати. Але на практиці все складніше. Угоди з такою власністю мають деякі особливості, що створюють проблеми пайовій власнику. Якщо не виходить роз'їхатися, важливо знати свої права.

Користування і володіння перебуває в частковій власності майном відбувається за згодою всіх сторін, а за відсутності домовленості - у встановленому судом порядку. Якщо подружжю квартира належить в рівних частках, вони наділені однаковими правами та обов'язками. Оскільки квартира належить усім проживаючим у ній особам, то поділ особових рахунків з наступним укладенням окремих договорів найму неможливо.

Колишнім подружжю можна домовитися, хто і де буде проживати. Якщо досягти компромісного рішення не вдається, то для встановлення порядку пишеться заява в суд. Причому суд може врахувати вже склалося фактичне користування кімнатами в квартирі, яке не обов'язково буде збігатися з частками в праві спільної власності.

У разі купівлі частки в квартирі новому власникові не передається право користування якоїсь певної кімнатою, винесене на підставі рішення суду для колишнього власника. Порядок користування квартирою новому власнику доведеться встановлювати заново.

Для виходу з даної ситуації є декілька способів.
- Спільно продати квартиру цілком і розділити порівну отриману грошову суму. Такий варіант прийнятний, якщо обоє з подружжя дадуть згоду на вчинення правочину. Реалізувати цей спосіб без обопільної згоди законодавство не дозволяє.

- Викупити одному з подружжя другу частку. Операцію необхідно підкріпити договором. Після цього чоловік, виплатив відповідну суму, стає одноосібним власником житла. При відмові продати свою частину одного з власників цей варіант також неможливо здійснити. У чинному законодавстві можливість зобов'язати власника зробити це через суд не передбачена.

- Поступитися приналежну частку сторонній особі. Така угода не вимагає згоди всіх пайових власників. Але їм належить переважне право на викуп частки, що продається. Тому потрібно письмово сповістити чоловіка про своє бажання продати частку. У повідомленні повинна бути позначена ціна продаваної частини і краще його оформити нотаріально. При відмові колишнього чоловіка від викупу протягом місяця продаваної частки, можна продати її сторонній особі. Причому продавати квартиру доведеться на умовах, які були запропоновані іншому власнику.

Якщо колишній чоловік не буде ознайомлений з умовами майбутньої угоди, він має право оскаржити її в суді і вимагати перекладу прав покупця частки на себе. Тобто сама частка квартири залишиться проданої, але покупцем стане один з подружжя.

У разі проживання в квартирі неповнолітніх дітей знайти покупця на частку буде дуже складно. Та й за ціною? частки завжди нижче, ніж половина від вартості квартири.

Що стосується дітей, то вони мають право користування житлом за місцем постійного проживання батьків. Отже, при окремому проживанні батьків необхідно буде вирішити питання, у кого з них будуть жити діти. За відсутності компромісу все вирішується в судовому порядку.

Порядок користування квартирою новому власнику доведеться встановлювати заново.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Згідно з даними статистики, шлюби розпадаються постійно. Причому існує тенденція до розширення даного феномена. Ще...
На дворі вже двадцять перше століття, але чомусь досі у людей панує двояке ставлення до складання шлюбного контракту у...
Ніхто не хоче думати про можливий розрив стосунків. Особливо коли це стосується власних відносин. Кінець любові - це...
Він привабливий, він чарівний, він робить все, як годиться. Можливо, ти нарешті зустріла чоловіка своєї мрії, того...
Scroll To Top