Рекомендуємо прочитати

Про що каже аналіз крові на холестерин

article2717.jpg

Відомо, що холестерин являє собою ліпопротеїн, життєво необхідний для організму людини. Ця речовина бере безпосередню участь в утворенні статевих гормонів і жовчі, а також надає твердість клітинних мембран. Думка про повну шкоду холестерину для людського організму зовсім помилково. Більше того, багато лікарів висловлюються про те, що його недолік набагато більш небезпечний для людини. Однак і надмірна кількість цієї речовини в крові загрожує розвитком захворювання під назвою атеросклероз. А тому аналіз крові на холестерин є своєрідним мірилом розвитку атеросклерозу.

Холестерин виконує в організмі роль перевізника жирів або з посудини, або всередину нього. Однак при підвищеній концентрації цей ліпопротеїн відкладається на стінках, утворюючи атеросклеротичні бляшки, що і призводить до закупорювання судин, істотно підвищуючи ризик інфаркту або інсульту.

Показаннями до проведення аналізу є: атеросклероз та інші захворювання серцево-судинної системи, ожиріння, хвороби нирок і печінки, хвороби підшлункової залози, цукровий діабет, мікседема, наявність підвищеного холестерину у родичів, а також вік старше 40 років.

Про що каже аналіз крові на холестерин

Дана процедура передбачає собою здачу біохімічного аналізу крові з вени в муніципальній або комерційної лабораторії. Аналіз на холестерин являє собою проведення комплексного дослідження ліпідного обміну, яке складається з таких показників, як:
-Холестерин загальний;
- ЛПВЩ, тобто ліпопротеїни високої щільності;
- ЛПНЩ, тобто ліпопротеїни низької щільності;
- ТГ, тобто тригліцериди.

Сукупність даних показників називається ліпідограмою. Показник загального холестерину не повинен бути більше 5,5 ммоль / л (в нормі 3,1-5,3 ммоль / л). Однак зовсім цей показник є найбільш важливим, так як він складається з трьох вхідних у нього фракцій.

Діагностичним критерієм розвитку атеросклерозу є підвищений показник ЛПНЩ, який ще називають «шкідливим» холестерином. Саме він впливає на утворення атеросклеротичних бляшок, що заважають кровотоку. У нормі показник ЛПНЩ не повинен перевищувати 3,9 ммоль / л. Показник, значення якого вище 4,8 ммоль / л, явно говорить про наявність у пацієнта атеросклерозу. А рівень ЛПНЩ в районі 4,0-4,8 дає зрозуміти про те, що йде розвиток ішемічної хвороби серця чи атеросклерозу.

Про що каже аналіз крові на холестерин

Показник ЛПВЩ, тобто «хорошого» холестерину в крові, дає інформацію про наявність ліпопротеїнів що прибирають холестеринові бляшки з кровоносних судин. У нормі цей показник повинен бути не менше 0,8 ммоль / л. Можна зробити такий висновок: якщо у людини ЛПВЩ вище норми - за своє здоров'я він може бути спокійний, а якщо у нього підвищений вміст ЛПНЩ - є привід задуматися про своє здоров'я і переглянути харчування.

Не менш важливим показником є і вміст ТГ в крові. Тригліцериди являють собою жири, що дають енергію м'язам, які їх і спалюють. Підвищений вміст тригліцеридів у крові говорить про те, що частина жирів не витрачається на енергію, а відкладається на стегнах і в черевній порожнині, а значить розвивається ожиріння. У нормі показник ТГ не повинен перевищувати 2 ммоль / л у чоловіків і 1,5 ммоль / л у жінок.

Слід пам'ятати, що надлишок холестерину не відображається нізвідки - це результат вашого неправильного харчування або збою в обміні речовин. Аналіз крові на холестерин в цьому випадку дозволяє вчасно дізнатися стан організму і задуматися про те, чи правильно ви харчуєтеся. Бережіть себе!

Рекомендуємо переглянути відео: Як підготуватися до здачі крові

Scroll To Top