Рекомендуємо прочитати

Ацетон в сечі у дітей

article2223.jpg

Бувають ситуації, що у дитини явно виражені симптоми, які вказують на наявність ГРВІ, такі як температура, сильний кашель, нежить та інше, спостерігається слабкість, біль у животі, іноді рідкий стілець, дитина відчуває нудоту, яка перетікає в блювоту. Крім цього, від дитини відчувається запах, що нагадує ацетон - існує ймовірність того, що в сечі міститься підвищена концентрація ацетону, яка може проявлятися у вигляді загального нездужання і без ознак респіраторних захворювань.

Всі вищевказані симптоми можуть вказувати на наявність ацетонемічного синдрому, який здатний викликати ацетонемічний криз. Якщо всі вищезгадані ознаки спостерігаються у дитини в перший раз, головне, що слід зробити - це звернутися до лікаря, який призначить всі необхідні аналізи крові і сечі.

Для того, щоб отримати результати всього переліку пройдених аналізів, необхідно час, але перевірити концентрацію ацетону в сечі у дітей, можна і в домашніх умовах, за допомогою спеціальних тестів, які продаються в аптеках. У цих же тестах міститься докладна інструкція, в якій описано, як саме користуватися тест-смужкою. Також в тесті є шкала, яка допоможе вам визначити в сечі кількість ацетону.

Причини, що викликають виникнення ацетонемічного синдрому.

Наявність ацетону в сечі дитини, в першу чергу вказує на порушення обмінних процесів в його організмі. Існує кілька причин, які можуть викликати подібні порушення, найбільш поширеною з яких є сильне отруєння. Але бувають випадки, коли час від часу ознаки проявляються знову.

Фактори, що впливають на виникнення ацетонемії наступні.

Велике фізичне навантаження у малюків, маса тіла, не досягає норми. Подібне можливо якщо дитина дуже активна і рухлива.

Також причиною може бути і генетична схильність, подібне можливо, якщо серед близьких родичів, включаючи бабусь дідусів і більш старшої рідні є хворі на цукровий діабет, із нирковою недостатністю, подагру.

Якщо причиною є спадковість, то факторами, здатними спровокувати ацетонемія, можуть стати вірусні інфекції, порушення в режимі харчування, стресові ситуації, сильна втома.

Лікарі пояснюють вплив вищезгаданих чинників наступним чином: основна кількість енергії, що отримується людиною, є «заслугою» глюкози, що накопичується в печінці і м'язовій масі. Накопичується вона не в чистому вигляді, а в якості речовини, званого глікогеном. У дітей з недостатньою масою тіла запасів даної речовини вистачає, приблизно на дві-три години. При неправильному харчуванні, стресах і фізичному навантаженні, запас глікогену у дитини витрачається швидше і організму нічого не залишається, крім як «шукати» необхідну енергію в жирах. Кожна молекула, з якої складається жир, розпадається на молекули, три з яких є глюкозою і одна ацетоном.

Ацетонемічний синдром може не один раз виявлятися у дитини, починаючи з 10-місячного віку і до 7 років, у вкрай рідкісних випадках до 12.

Якщо ви стикаєтеся з проявами ацетонемії з певною періодичністю, є привід серйозно зайнятися обстеженням дитини. В першу чергу слід звернутися до ендокринолога і гастроентеролога. Інакше ситуація загрожує закінчитися цукровим діабетом.

Перша допомога.

Головне про що необхідно пам'ятати - ні в якому разі не можна допустити стан зневоднення.

Зневоднення у дитини може настати від безперервної блювоти і діареї, які можуть бути викликані ацетонемічним кризом.

Якщо батьки виявлять наявність ацетону в сечі у дитини, необхідно робити наступне: через кожні п'ять-десять хвилин давати йому випити 5-10% розчин глюкози в пляшечці, або по чайній ложці 40% розчин глюкози, що продається в ампулах. Якщо дитина з якоїсь причини не хоче або не може прийняти питво, влийте його допомогою шприца без голки.

Дати розсмоктати глюкозу в таблетці. Можна чергувати прийом глюкози з компотом із сухофруктів.

Однак, в будь-якому випадку слід звернутися до лікаря, щоб виявити причину виникнення ацетону в сечі дитини. Дана ситуація може бути викликана початком виникнення цукрового діабету. Суть цукрового діабету полягає не в нестачі цукру в організмі, а в тому, що він просто ним не засвоюється, а для цього вже треба особливе лікування, з яким краще не затягувати.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Цистоскопія - огляд сечового міхура за допомогою спеціального інструменту цистоскопу. Цистоскоп вводиться в сечовий...
Є одна річ, яку не знає більшість людей: можна бути щасливою людиною, якщо ви реалізуєте себе як особистість, коли...
Останнім часом значно підвищився число людей захворюють інсультами та інфарктами, їх вік значно помолодшав. Одна з...
Щоб організм школяра міг нормально розвиватися, до його клітинам повинно надходити необхідна кількість кисню,...
Scroll To Top