Рекомендуємо прочитати

Як знайти своє місце в житті?

article2059.jpg

Є одна річ, яку не знає більшість людей: можна бути щасливою людиною, якщо ви реалізуєте себе як особистість, коли реалізуєте своє покликання, свою природу. Якщо ви прив'язані до чогось, до якогось насидженого місця, стабільності - стабільність буде. Але задоволеності ніколи не буде. Для себе потрібно вирішити, чого ви хочете: зовнішню стабільність, або ви хочете бути щасливою людиною.

Кожна людина неминуче задається питаннями: «Хто я? Як знайти своє покликання? Який сенс мого життя? ». І часто відповіді на них не швидко приходить. Ми вчимося в школах та інститутах. Влаштовуємося на роботу за фахом, шукаємо, де більше платять, і переходимо туди, потім йдемо на ще більш високооплачувану роботу і так далі. Так ми здобуваємо стабільність в житті.

Але крім стабільності всередині з часом відчувається наростаюча незадоволеність. У всіх нас є якісь здібності, які вимагають реалізації. Якісь навички, які наша робота не розкриває в повній мірі. І коли ця незадоволеність доходить до якоїсь критичної точки, з додаванням чергового стресу на роботі питання неодноразово виникає у свідомості: «Гроші чи покликання?».

Відразу ж за ним з'являється страх залишити роботу, відмовитися від стабільності і раптом зірватися з насидженого місця, вирушивши на пошуки заняття до душі.

Про що цей страх говорить? Як не дивно, він немов незалежний експерт показує, що ми не довіряємо вищому керівництву життя. Це немов урок долі, який приходить в наше життя і проявляє себе як боязнь і недовіра до нового. Одна з головних умов щасливої людини - знайти своє покликання. Багато психологів стверджують, що більше грошей далеко не завжди вирішує питання успіху. Дуже багата людина, якій не вдалося знайти свого місця в суспільстві, не отримує справжнього задоволення.

З моменту народження кожному дається певна природа. І розібравшись в ній, ми починаємо чітко розуміти, для чого народжені, що потрібно робити в житті, і як реалізувати себе.
Чому так складно знайти своє призначення?

Уявімо що ми посадили картоплю. А вона, глибоко замислившись про нелегку долю овочів, прийшла до висновку, що їй краще бути морквою, а не картоплею. І, проаналізувавши, знайшла кілька справді серйозних причин.

По-перше, морква містить багато вітаміну А. По-друге, з неї дуже смачний і корисний сік. По-третє, яскравий оранжево-червоний колір моркви куди радісніше і привабливіше для людей, ніж зовнішній вигляд картоплі.

Але, на жаль, картопля морквою ніколи не стане. Навіть, незважаючи на все її велике бажання і логічно обгрунтовані висновки про життя. Тому що її справжня природа - бути картоплею.

Ми часто буваємо схожими на цих овочів і захоплюємося цією ж грою. Не розуміючи своєї істинної природи, починаємо грати чужі ролі «стиглих фруктів» і «соковитих овочів».

На щастя, сьогодні багато людей починають усвідомлювати просту річ. Якщо людина чесно виконує свою роботу (чесно в сенсі - займаючись чистою, екологічною працею, відповідним її покликанням) і розуміє своє призначення, то досягти успіху в житті стає набагато легше.

Як знайти своє покликання? Як реалізувати себе?

Звернемося до досвіду наших предків. У стародавні ведичні часи суспільство поділялося на 4 стани (їх ще називають «варни»). Кожному з них відповідав свій вид діяльності в житті. І перш ніж шукати себе, люди визначали, до якого з типів вони відноситься.

Ми, звичайно, не будемо зараз використовувати санскритські назви всіх варн. Замість цього розглянемо 4 типи діяльності на прикладі сучасних і всім зрозумілих професій.

Перша група професій - люди інтелектуальної праці: вчителі, юристи, психологи, вчені, священики, лікарі. Головне завдання їх діяльності - донесення до людей закони життя, привнесення в суспільство знання про людину.

Друга група - люди керуючого класу: керівники, військові, менеджери-управлінці. Суть їх діяльності зводиться до втілення законів у життя людей і їх захист. Правильно керувати, щоб суспільство процвітало - їх основне завдання.

Третя група професій - бізнесмени, торговці, ремісники, землероби. Вони і є той самий "кістяк" будь-якої економіки. Своєю працею і здатністю заробляти гроші вони містять все суспільство. Якщо описати їх природу одним словом, то це слово буде «торгувати».

І, нарешті, четверта група - люди, схильні до ручної праці, наймані робітники.

У багатьох зараз може виникнути закономірне бажання зрозуміти, яка ж з цих груп людей головніша і важливіша, ніж інші. Найбільш правильним відповіддю на це питання буде: «Ніяка».

Здавна названі стани порівнюються з нероздільними частинами організму: люди інтелектуальної праці - це голова товариства, керівники - це руки, підприємці - це його живіт, а люди ручної праці - його ноги. Очевидно, що без будь-якої частини суспільний організм не буде повноцінним. І суспільство не зможе гармонійно функціонувати. Тому цінність всіх видів праці однакова.

Звичайно, у кожної людини свій Шлях. І якщо хтось в похилому віці зрозумів, що все життя займався нелюбимою роботою, то, можливо, в цьому було його основне випробування в житті. Звісно, мало людей, яким хочеться опинитися в ролі цієї людини. І тому цілком природно бажання знайти своє місце в житті якомога раніше.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Психологія подружньої зради - дивовижне явище. З одного боку, зрада це дуже поширене явище, і деякі навіть кілька раз в...
Щоб організм школяра міг нормально розвиватися, до його клітинам повинно надходити необхідна кількість кисню,...
Напевно ніхто не буде заперечувати, що навіть красуня, про яку мріють навколишні її чоловіка, хоча б зрідка стоїть...
Недавнє дослідження припускає, що ми можемо обчислити психопата за його слабким результатами в нюховому тесті. У ході...
Scroll To Top