Рекомендуємо прочитати

Шкода куріння для підлітків і школярів

article1400.jpg

Щоб організм школяра міг нормально розвиватися, до його клітинам повинно надходити необхідна кількість кисню, поживних речовин. Але тільки не токсини з тютюнового диму.

Шкода куріння для підлітків і школярів

Припустимо, то чого ви побоювалися, вже відбулося. Ваша дитина сказав вам, що палить, і це не перша сигарета, він уже залежний від куріння. Як допомогти школяреві кинути палити? Не тільки батьки повинні заборонити палити, але і самі діти повинні розуміти всю відповідальність перед собою і розуміти, що куріння завдає шкоди їх здоров'ю.

Важке дихання

Анатомічно до 12 років у дитини завершується формування легенеів. А фізіологічно завершується до 18 років, а у деяких завершується до 21 років. У дорослому режимі всі інші органи працюють після повноліття. При курінні в організм надходить багато чадного газу, після чого він вступає в контакт з гемоглобіном. Завдання гемоглобіну в тому, що він транспортує кисень до клітин тканин. Коли чадний газ замінить кисень і приєднається до гемоглобіну, це призведе до того, що через кисневе голодування станеться смерть. В результаті у всіх тканин і органів настає «задуху», а саме нестача кисню. А так як організм дитини ще росте, це може призвести до великої небезпеки.

Куріння погано позначається на серцево-судинній, дихальній системах школяра. Якщо дитина стала курити ще в молодших класах школи, то до 12 років у нього з'явиться задишка і порушиться серцевий ритм. Згідно зі спостереженнями вчених, якщо стаж куріння півтора року, то у підлітків порушені механізми регуляції дихання.

Лікарі відзначають у малолітніх курців погіршення самопочуття - слабкість, задишку, кашель. У них нерідкі ГРЗ, розлади роботи шлунково-кишкового тракту, часті застуди. Зустрічаються підлітки, у яких часто загострюється хронічний бронхіт.

Знову двійка

Так само сильно токсичні речовини і нікотин позначаються на розумі дитини.

Чим молодша курящий підліток, тим сильніше порушується кровопостачання мозку під дією нікотину. У курящих школярів погіршуються координація рухів, здатності до логіки, обсяг короткочасної пам'яті, уваги. Підлітки, що курять гірше переносять навантаження в школі, часто перевтомлюються. Найбільша кількість двієчників виявляється серед курців.

Раннє захоплення тютюном призводить до того, що ставши дорослим, людині важко відмовитися від нікотинової залежності. У дитини дуже швидко формується нікотинова залежність. Тому що в цьому віці нервова система не зріла, і вплив психо-активної речовини тютюну викликає набагато сильніший ефект для здоров'я дитини, ніж у дорослої людини.

Подумати про майбутнє

У підлітка під впливом нікотину порушується гормональний статус, який ще до того часу не встиг толком сформуватися. Нікотин впливає на залози внутрішньої секреції, в т. ч. на статеві залози у дівчаток і хлопчиків. У результаті порушуються репродуктивні можливості людини в майбутньому, виникає появу зайвої ваги і недорозвинення всього організму.

До прикладу, у курящих школярок бувають болісні менструації, вони збільшуються в 1,5 рази в порівнянні з тими дівчатками, які не торкалися до тютюну. Якщо в дитячому віці зроблена перша затяжка, то до 30 років людина може бути інвалідом з надмірною вагою і хворим серцем, з хронічною хворобою легень. Про шкоду куріння школярів говорить той факт, що стан здоров'я у нього буде набагато гірше, ніж у тієї людини в 50 років, який закурив пізніше повноліття.

Можна звернутися в КТЦ, де консультативну допомогу нададуть лікарі і психологи. Психологи допоможуть школяреві підготуватися відмовитися від куріння і допоможуть йому знайти заміну куріння, подолати залежність і підтримають у боротьбі з нікотиновою залежністю. Лікарі підберуть найефективніший спосіб як відмовитися від куріння, дадуть пораду, якщо є проблеми зі здоров'ям.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Робоче місце дитини-учня - для багатьох застаріле поняття. У чому справа, для чого так вже піклуватися про стол і...
Куріння можна по праву вважати фізіологічно необхідним процесом для організму людини. Нікотин здатний вбивати 36 видів...
Куріння - це залежність, від якої дуже складно позбутися. Багато, починаючи курити, вважають, що зможуть...
Останнім часом значно підвищився число людей захворюють інсультами та інфарктами, їх вік значно помолодшав. Одна з...
Scroll To Top