Рекомендуємо прочитати

Бронхіт: характеристика, симптоми, лікування

article3418.jpg

Бронхіт - запалення бронхів і накопичення в них слизу. Бронхи - це важлива частина дихальної системи, їх будова нагадує трубки, які пов'язують трахею з самою легеневою тканиною. Трахея зв'язується з двома бронхами, які багато разів розгалужуються, утворюючи цілу мережу великих і дрібних трубочок (бронхи і бронхіоли). При диханні повітря через них потрапляє в легені. На самому кінчику бронхіол розміщується мікро мішечок (альвеола), в якому кисень з повітря далі потрапляє в кров. При бронхіті людські бронхи запалюються і через це виділяють зайвий слиз в просвіт бронхи.

Загальні відомості про бронхіті
Бронхіт - не простий кашель, запущена хвороба бронхів може перерости в більш серйозні проблеми аж до серцевої недостатності.

Основні симптоми бронхіту
Поширеними симптомами запалення бронхів є утруднене дихання, відчуття тяжкості і стиснення в грудях. У народі часто використовується друге ім'я бронхіту - «застуда грудей». Найчастіше симптоми бронхіту проявляються у дії вірусів, а також як ускладнення інфекції верхніх дихальних шляхів. Вчасно не вилікуваний бронхіт переходить в хронічну форму. Тому своєчасне лікування цього захворювання вкрай важливо, особливо для дітей.

Бронхіт супроводжується загальною втомою, головним болем, зниженою температурою тіла, сльозяться очі, сухим кашлем і болем в горлі. Частою супутницею бронхіту є застуда, симптоми якої практично ідентичні. Така форма хвороби може тривати близько двох тижнів. За цей час цілком реально позбутися недуги за допомогою ліків без рецепта.

Але, якщо всі ці симптоми ігнорувати, сухий кашель може перерости в кашель з виділенням слизу (від прозорої до білого або жовтуватого). Запущений бронхіт характеризується тіснотою в грудях і затяжними нападами кашлю. На такому етапі хвороби термометр може показувати температуру тіла хворого в 40 градусів, а слиз, що виділяється при кашлі, може містити прожилки крові. При подібних симптомах необхідно відразу викликати лікаря.

Основні способи лікування
Існує поширена помилка про те, що бронхіт викликають хвороботворні бактерії, які будуть гинути під дією антибіотиків. Слід пам'ятати, що найчастіше причиною захворювання стають віруси, відповідно, антибіотик буде безсилий, більш того навіть шкідливий. 

Зазвичай бронхіт проходить сам по собі за 14-16 днів, людський організм самостійно бореться з вірусом. Але якщо організм не справляється за два тижні або починаються ускладнення, йому слід почати активно допомагати.

При почутті здавленості в грудях можна використовувати астматичні інгалятори, які ефективно допоможуть дихальним шляхам відкритися, зменшать набряк бронхіального дерева. Також при лікуванні слід використовувати препарати, які пригнічують кашель і знижують інтенсивність виділення слизу. Найчастіше такі медикаменти не вимагають рецепту. Але найголовніше, якщо ви захворіли, зверніться до лікаря.  

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Таке хронічне захворювання органів дихання, як бронхіальна астма, є поширеним недугою. Від нападів астми страждає дуже...
Кашель є симптомом різних захворювань - бронхіту, трахеїту, запалення легенів, алергічних реакцій. Щоб лікування кашлю...
Бронхіт - це дуже поширене дитяче захворювання. Бронхіти бувають первинні та вторинні. Первинним бронхітом вважається...
Щоб організм школяра міг нормально розвиватися, до його клітинам повинно надходити необхідна кількість кисню,...
Scroll To Top