Рекомендуємо прочитати

Бронхіт у дитини

article3324.jpg

Бронхіт - це дуже поширене дитяче захворювання. Бронхіти бувають первинні та вторинні.

Первинним бронхітом вважається бронхіт при самостійному запаленні бронхіального дерева організму. Вторинні бронхіти зустрічаються при таких інфекційних захворюваннях як: грип, кір і ін.. Захворюваннях легень: запалення легенів, пухлини, туберкульоз та ін.

Основними симптомами бронхіту є мокрий кашель або сухий кашель, задишка, а також погіршення загального стану дитини.
Лікування бронхіту у дитини залежить від клінічних проявів захворювання. Залежно від тяжкості хвороби лікарі призначають домашній режим, а при високій температурі - постільний режим. Необхідно також повністю припинити куріння, зволожувати повітря в дитячій кімнаті, розвішуючи, наприклад, мокрі простирадла. Також рекомендується рясне пиття гарячих настоїв з трав. Питання про призначення антибіотиків або сульфаніламідів повинен приймати тільки ваш лікуючий лікар.

Якщо у дитини сильний кашель вам може допомогти тепла сироватка, відвар оману, м'яти, фіалки або подорожника. Поставте малюкові гірчичники, зробіть інгаляції з відваром картоплі, в який додайте 3-4 краплі ялицевої олії. Розтирайте грудну клітку вашому малюкові сумішшю скипидару і касторового масла (співвідношення 1:20), робіть гарячі укутування вовняними виробами.

Народна медицина для лікування такого захворювання як бронхіт застосовує безліч різноманітних засобів, деякий ряд з них ми пропонуємо вам для ознайомлення. Отже приступимо, бронхіт лікування народними засобами, а також деякі інші поради.

Пам'ятайте, що дитячий недолікований бронхіт може досить швидко перейти в хронічну форму, викликати бронхіальну астму, емфізему легенів та інші страшні ускладнення. Найкраще радикально долікувати його, по можливості уникаючи антибіотиків і сульфаніламідів, а також гормональних препаратів.

Для лікування бронхіту у дитини застосовуються як інгаляції, так і відвари.

Проста інгаляція
Курс простий інгаляції - призначається 3 рази на день протягом 7-14 днів, в залежності від тривалості протікання захворювання і його тяжкості. Для такої інгаляції можна використовувати:
- Листя евкаліпта - 2 чайні ложки на 1/2 склянки води;
- Соснові бруньки - 1 чайну ложку бруньок засипають в маленький емальований чайник, заливають 1/2 склянки води; все це ставимо на газову плиту і з появою цівок пара знімаємо чайник з вогню, вставляємо в носик або, знявши кришку, встановлюємо на чайник довгий (близько 0,5 м) «рупор» з ватману або інший чистого паперу і приступаємо до інгаляції;
- Прості інгаляції проводимо повільно, потрібно зробити 8-10 вдихів, при цьому видихати повітря треба обов'язково назовні, а не в рупор;
- За наявності сухого кашлю у дитини в носик чайника закладають за допомогою маленької ложечки або вузького ножика 1/2 чайної ложки питної соди.

Суха інгаляція
Під подушкою малюка досить корисно тримати матерчатий мішечок з льону або бавовни з гілками сосни або листочками евкаліпта. Для посилення екстракції летючих цілющих речовин під цей мішок кладемо грілку, яка покрита мокрою ганчіркою. Таку суху інгаляцію роблять протягом 1-2 годин на ніч.

Бронхіт (дітки до року)
Іноді навіть при гарному догляді за хворим малюком застуда ускладнюється бронхітом. Бронхіт - це небезпечне запальне захворювання бронхів. Він буває різного ступеня вираженості: від слабкого бронхіту, який протікає навіть без підвищення температури у крихітки, до важких форм з дуже високою температурою, з додаванням астматичного компонента. Основний симптом бронхіту - це кашель. На початку хвороби, кашель, як правило, сухий. Поступово настає «дозрівання», в бронхах з'являється і скупчуються мокротиння, і навіть без фонендоскопа можна почути хрипи. Ці хрипи іноді (коли дитина маленька і ще не вміє відкашлювати) так мучать і виводять батьків.

Коли в бронхах з'являється мокротиння (хрипи стають більш вологими), можна вважати, що дитина пішла на поправку. Головна ваша турбота тепер у тому, щоб малюк вчасно відкашлювався. Зрозуміло, коли маля досить підросло, йому можна пояснити, що необхідно відкашлювати і випльовувати мокроту. Із ще маленькою дитиною все набагато складніше. При кожному вдиху, при кожному видиху він хрипить - здається, сам би взяв відкашлявся замість нього ...

Іноді при таких випадках може сприяти відкашлюванню зміна положення малюка. Наприклад, ваш дитина лежала на правому боці, а ви взяли і повернули її на лівий; в цей час мокротиння під дією власної ваги починають рух по стінках бронхів, дратують їх і можуть спровокувати кашель - що і нам було потрібно.

Незалежно від того, якою мірою вираженності у вашої дитини бронхіт, лікування повинен призначати тільки ваш лікуючий лікар-педіатр. Звичайно, молоді батьки з часом набираються досвіду і вже начебто б самі знають, як справлятися з простудними захворюваннями і бронхітами (та ще й бабусі підказують), однак лікарю показатися треба обов'язково!

Крім того, що лікар поставить більш точний діагноз, він ще й призначить комплексне правильне лікування, порадить найефективніші сучасні лікарські препарати. Заодно ви зможете показати лікарю свою аптечку: можливо, що-небудь з вашої аптечки піде також в хід. 

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Бронхіт - запалення бронхів і накопичення в них слизу. Бронхи - це важлива частина дихальної системи, їх будова нагадує...
Кашель є симптомом різних захворювань - бронхіту, трахеїту, запалення легенів, алергічних реакцій. Щоб лікування кашлю...
Неправильне лікування ангіни або банальної застуди може привести до бронхіту. Гостру форму цього захворювання...
Щоб організм школяра міг нормально розвиватися, до його клітинам повинно надходити необхідна кількість кисню,...
Scroll To Top