Рекомендуємо прочитати

Все про застуди у дітей

article2802.jpg

Найпоширеніше захворювання, з яким стикаються мами маленьких дітей, це звичайно ж застуда або кажучи медичною мовою - інфекція верхніх дихальних шляхів. Згідно зі статистичними даними діти дошкільного віку хворіють на застуду приблизно 8-9 разів у році, ті хто відвідує дитячий садок підхоплюють застуду частіше, у них вона трапляється 11 - 12 разів на рік. У дітей шкільного віку зазвичай відзначається близько 6-7 випадків застуди у році.

Люди застуджуються переважно восени, взимку і навесні, а влітку застуда практично не зустрічається.

Як ви вже зрозуміли, якщо дитина відносно здорова, застуда для нього не є небезпечною, вона зазвичай проходить за 5-9 днів без дотримання спеціального режиму і з допомогою найпростіших засобів лікування. Так як є велика кількість вірусів, що викликають застуду, імунітет проти цього захворювання відсутній, з тієї ж причини, антибіотики в даному разі безсилі. Іноді, до вірусної інфекції приєднується бактеріальна, яка потребує лікування антибіотиками, але визначити це може тільки лікар.

Різні види застуди:

Якщо з носа тече, але дитина досить активна, а її температура не вище 37°C - значить , ми маємо справу з ринітом - звичайним нежитем;

Якщо у дитини висока температура (близько 39°C) він скаржиться на головний біль, біль в руках і ногах, загальну слабкість, його ніс забитий, але нежитю, як такого немає - з точністю до 90 відсотків, ми можемо сказати - це грип;

Якщо слідом за першими ознаками нездужання у дитини погіршилося дихання, з'явився сухий і болісний кашель, а температуру не виходить збити простими засобами - значить, у вашої дитини бронхіт, який швидше за все, виник як ускладнення при грипі;

Якщо на 2- й день до загальних ознак - ознобу, кашлю і нежиті - додалася різь в очах, горло покрилося сіруватою або білою плівкою, збільшилися лімфовузли, це - ангіна.

Лікування:

При появі у дитини перших при-знаків застуди щоб уникнути зараження інших дітей - її слід звільнити від відвідування школи або дитячого садка.

Якщо у вашої дитини грип чи ангіна - необхідний постільний режим навіть, якщо вам здається, що хвороба відступає, оскільки можливі ускладнення.

Слідкуйте за тим, щоб дитина багато відпочивала, особливо, щоб він не засиджувалася за телевізором або комп'ютерними іграми допізна.

Використовуйте зволожувач повітря в спальні дитини вночі. Вологе повітря полегшує дихання.

Для того щоб вимити згустки слизу у малюка в носі, можна використовувати назальну грушу. Або спеціальний спрей, пару крапельок в кожну ніздрю.

У період лікування дитина повинна споживати багато рідини. Для зниження температури і поліпшення загального стану можна давати дитині чай з медом, з липи, малини, шипшини - але не зловживайте цими засобами, не змушуйте його пити через силу. Не забувайте, що багато рідини - це підвищене навантаження на нирки. Дуже важливо, щоб джерелом рідини для організму дитини був не тільки лише один солодкий чай! Намагайтеся, щоб у його раціон входила, також, не кип'ячена рідина - соки, мінеральні води тощо. Багато дієтологів вважають, що ефективність не кип'яченої води, як очищувача організму - вище.

Категорично забороняється напихати дитину різними ліками, не порадившись з лікарем. Необхідно знати, при одночасному використанні двох препаратів ризик їх негативного взаємодії становить 10%, при застосуванні одночасно трьох ліків, вже 50%, а якщо ви змішуєте більше 5 ліків - 90%. Чим більшу кількість різних лікарських препаратів ви даєте своїй дитині, тим більші шанс нашкодити їй. Крім того, майте на увазі, що більшість дорогих і розрекламованих в наші дні препаратів, що продаються без рецепту, прибирають лише симптоми застуди - але не лікують саме захворювання!

Ще раз: антибіотики не ефективні при лікуванні застуди. Вони вбивають бактерії, а застуда, в переважній кількості випадків, викликається вірусами, а не бактеріями.

Якщо дитині менше 6 років, перед тим як дати йому будь-який лікарський засіб - ви повинні порадитися з лікарем! Багато авторитетних педіатрів взагалі виступають проти того, щоб дітям до 6 років давати якісь хімічні препарати.

У важких випадках, для зниження температури тіла і зменшення болю можна застосувати ацетамінофен або ібупрофен. Обидва препарати дозволені до застосування у дітей.

Не давайте аспірин дітям або підліткам при кожному підвищенні температури! Аспірин сприяє підвищеному ризику розвитку синдрому Рея, рідкісного захворювання, що зустрічає у дітей у віці до 15 років.

Якщо протягом декількох днів лікування стан дитини не покращився - ви повинні викликати лікаря. Лікаря треба викликати, також, якщо у дитини висока температура, блювота, виснажливий кашель або сильна слабкість. Ці симптоми можуть бути ознаками грипу чи серйозних ускладнень.

Крім того , якщо у вашої дитини є якісь хронічні захворювання - астма, цукровий діабет і т. ін. Лікар буде необхідний, щоб уточнити, які препарати треба приймати.

Серйозні ускладнення простудних захворювань, що вимагають негайної присутності лікаря:

Вірусна пневмонія - інфекційне запалення легенів - одне з найсерйозніших ускладнень при грипі, а іноді і при застуді. Симптомами вірусної пневмонії є відносно невисока температура тіла (менше 38,5 градусів), відкашлювання мокроти, слабкість і підвищена стомлюваність.

Синдром Рея - серйозне дитяче захворювання, на щастя, рідко зустрічається . Передбачається , що синдром Рея виникає при лікуванні аспірином симптомів застуди та грипу у дітей. Виникаючі при цьому пухлина мозку і пошкодження печінки роблять украй негативний вплив на весь організм. Симптоми синдрому Рея: сонливість , напади епілепсії, кома, а в деяких випадках навіть смерть.

Круп - це термін, який лікарі використовують для опису різкого кашлю, яким супроводжуються деякі захворювання органів дихання у дітей. Такий стан зустрічається у дітей у віці до 5 років, а його симптоми найбільш важко виявляються у тих, хто молодше 3-х років. Круп може тривати від п'яти до шести днів (залежно від серйозності інфекції) і після нього часто трапляються такі ускладнення, як отит або пневмонія. Зазвичай, круп викликається вірусами грипу, парагрипу, дихального синцитиального вірусу, кору та аденовірусів . При крупі верхні дихальні шляхи запалюються і набрякають , що заважає дитині дихати.

Симптоми крупа:

- Різкий, "гавкаючий" кашель, який посилюється вночі;
- Скрипучий, вібруючий звук в трахеї при вдиху;
- Утруднене дихання;
- Висока температура тіла (до 39,6 градусів) ;
- Підвищена нервозність дитини.

Будь-яке ускладнення дихання малюка - що б не було його причиною - повинно бути приводом невідкладного виклику лікаря додому!

Якщо у дитини круп:

- Не дозволяйте нікому палити в будинку;
- Дотримуйтесь зазначеного режиму прийому призначених препаратів;
- Використовуйте інгалятор, якщо його рекомендує лікар;
- Подбайте про повноцінний відпочинок дитини;
- Якщо симптоми крупа погіршуються або починають повертатися - викликайте лікаря.

При крупі, зазвичай не рекомендують застосовувати ліки від кашлю. У важких випадках неминуча госпіталізація. Круп поширюється контактним і повітряно-крапельним шляхом. Щоб запобігти його поширенню, необхідно навчити дитину найпростішим правилам гігієни. Втім, це відноситься до будь-яких видів застуди.

Дослідження показують, що елементарне миття рук різко зменшує ризик простудних захворювань. Ви повинні також навчити свою дитину завжди прикривати рот при чханні або кашлі, і користуватися носовою хусткою або паперовою серветкою.

Кожній мамі хочеться, щоб її дитина хворіла застудою якомога рідше, і для цього існує прекрасний, доступний всім без винятку засіб - загартовування. Не забувайте про це, особливо влітку, коли для загартовування дитини є всі можливості. Нехай дитина якомога більше часу проводить на свіжому повітрі, ще краще, якщо вона буде гратися біля водойм - неважливо, що це річка, озеро або море. Одночасно, в її раціоні потрібно включити чудові джерела «живих» вітамінів - свіжі овочі та фрукти!

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Шкірку і листя мандарина можна використовувати при кашлях, нудоті, блювоті, шлункових розладах, цукровому діабеті....
Часник це не тільки найпоширеніша у світовій пікантна кулінарна приправа. Багато народів наділяють його здатністю...
За цим рецептом можна лікувати багато захворювань - бронхіти, пневмонію, простуду і навіть туберкульоз, очищає легені...
Неправильне лікування ангіни або банальної застуди може привести до бронхіту. Гостру форму цього захворювання...
Scroll To Top