Рекомендуємо прочитати

Що таке метеоневроз і як з ним боротися

article1708.jpg

Хвороба під назвою "метеоневроз" поки не увійшла в медичні підручники.

Однак це справа найближчого майбутнього. Адже метеоневрозу, за найскромнішими підрахунками, страждає кожен третій житель великого міста.

Метеоневроз і метеозалежність - це не одне і те ж. Про феномен метеозалежності відомо давно. Природні стрибки тиску, спалахи на сонці та інші природні катаклізми завжди супроводжуються загостренням хронічних захворювань. Інша справа - метеоневроз. Це коли у людини і хронічних захворювань начебто немає, проте настрій дуже залежить від погоди. А що ж це тоді таке, якщо не хвороба?

"Встав вранці з ліжка, виглянув на вулицю, а там - дощ. І потім весь день - поганий настрій, все валиться з рук. Пішов до лікаря: виміряли тиск, зняли кардіограму, призначили аналізи. Результати досліджень - відмінні - хоч у космос лети. Але дощ на вулиці триває - і в житті все не ладиться. Сів за кермо - не помітив вилетіла з-за рогу машини - аварія. Сів за комп'ютер - помилився ... "

Зовні це схоже на звичайну лінь, неуважність, але психологи переконують, що з цією проблемою потрібно боротися науковими методами. Метеоневроз - це саме залежність людини від визначеної погоди. Прояви цієї недуги суб'єктивні і не піддаються вимірюванню приладами. Смуток, нудьга, втома, апатія - в яких одиницях це все вимірювати?

За словами психологів, причини у метеоневрозу можуть бути різні:

1) Перше - це дитячий досвід. Наприклад, якщо у малюка батьки багато хворіють і в погану погоду почувають себе гірше, то це відіб'ється і на дитині. Оскільки батьки для дитини - це головний авторитет, формує уявлення про навколишній світ, то в результаті в пам'яті малюка назавжди закріплюється логічний ланцюжок: якщо на вулиці дощ, то все навколо ходять злі, відповідно, нічого хорошого в цей день не чекай.

2) Друга причина виникнення метеоневрозу - це природна потреба в певній кількості сонячних променів, світла і тепла.

Практичні поради:

Що робити, якщо існуючий клімат вганяє людину в депресію? Психологи радять серйозно зайнятися практичним зміною навколишнього простору, тобто дизайном приміщення, в якому доводиться жити і працювати. Тут можливі два варіанти. Перший - створити собі ізольований маленький світ, де тепло і світло, завісити вікна і радіти життю.

Другий варіант - "відкритися" негоді, визнати її існування, але сконструювати в будинку або на роботі отакий затишний куточок, м'який ненав'язливий світло, тиха музика. Подібна меланхолійна обстановка не буде йти врозріз з негодою, а створить м'яку атмосферу неквапливості, зосередженості.

Однак, всі ці поради добре, якщо життя не змушує пересуватися по вулиці. А якщо весь день проходить в роз'їздах? Психологи рекомендують протягом дня робити перепочинок. Дуже важливо навчитися отримувати задоволення від виду за вікном. Зайти в кафе, за чашкою кави поспостерігати крізь вітрину за перехожими. У транспорті поглянути на перехожих через вікно ... Метеоневротікам потрібно вчитися позитивно сприймати цей світ. Зачаровуватися якими проявами природи!

Чи відбувалося у вашому житті щось хороше саме в дощ? Можна пригадати багато приємних непогожих днів: хтось в дощ одружився і тепер абсолютно щасливий, у когось народився в жовтні дитина - і це щасливий для нього день і т.д.

З точки зору звичайної логіки тепла, сонячна погода повинна сприйматися позитивно абсолютно всіма. Однак лікарі зіткнулися з проблемою: є метеоневротікі, які в дощ почувають себе відмінно, а ось в сонячну погоду на двір носі не висунуть. І знову - з тілесним здоров'ям це ніяк не пов'язано: просто такий склад особистості. Цю проблему треба якось вирішувати. Тому що, наприклад, в Петербурзі непогожих днів багато, але й гарна погода деколи теж встановлюється надовго - а це для деяких нестерпно.

Метеоневроз - небезпечна хвороба до тих пір, поки людина не готова з нею боротися. Якщо людина не гнучкий і впевнений в своїй абсолютній метеозалежності - йому доведеться жити з поганим настроєм. Коли ж він починає до погоди пристосовуватися - хвороби відступають.

Лікарі стверджують, що кількість звернень за медичною допомогою під час магнітних бурь збільшується як мінімум в два рази. Особливо страждають пацієнти із захворюваннями серцево-судинної і сечостатевої системи, хворі на цукровий діабет, люди з психічними порушеннями, захворюваннями суглобів, щитовидної залози, астмою, бронхітами. Але точного рецепту, як впоратися з магнітною бурею, лікарі не дають. І тоді люди починають самі шукати вихід

Велике значення для метеоневротіков мають і помилкові прогнози. Сучасна наука може передбачити наступ магнітної бурі у двох випадках. Перший - за добу - двоє, якщо зареєстрований спалах на Сонці. Другий варіант - прогнозувати регулярні бурі, які бувають раз на 27-28 днів.

Якщо "фахівці" дають розклад магнітних бур на місяць, а то й на рік вперед, з точністю до годин і хвилин, знайте, що це повна фікція. Сучасна наука настільки точно передбачати поведінку небесного світила не вміє.

Такого роду прогнози не тільки псевдонаукові, але й небезпечні.

Проводився експеримент у двох групах молодих фізично здорових людей. Однієї частини повідомили, що магнітні бурі чекають такого-то числа, інший - чесно сказали, що в ці дні геомагнітна обстановка буде спокійною. У результаті в першій групі багато стали скаржитися на погане самопочуття - це спрацювало самонавіювання.

Звичайно, все вищесказане не означає, що проблеми магнітних бурь не існує зовсім. Вони дійсно роблять серйозний вплив на психіку і на загальний стан організму. Будь-який лікар підтвердить, що кількість інфарктів, інсультів і загострень в несприятливі дні різко зростає.

Та що говорити про людину, якщо спалахи на Сонці серйозно впливають на електроніку! Комп'ютер, наприклад, від посилення магнітного випромінювання може "зависнути".

Як собі допомогти під час магнітних бурь

Під час магнітних бурь в обов'язковому порядку потрібно пити вітаміни і тримати під рукою заспокійливі настоянки - валеріану, пустирник, глід, трав'яні збори; наприклад, такий:

- 4 частини плодів шипшини
- 3 частини плодів глоду і пустирника
- 1 частина звіробою

1 столову ложку суміші залити склянкою окропу, настоювати в термосі 4 години, процідити. Приймати по півсклянки 2 рази на день до їжі.

Якщо ж у вас паморочиться голова, ви турбуєтеся і переживаєте без особливої причини, то постарайтеся в ці дні рухатися повільно, з ліжка вставайте плавно, без різких рухів. Більше гуляйте. І обов'язково телефонуйте рідним, близьким та друзям - просто поговорити і дізнатися, що з ними все гаразд. Тоді і вам спокійніше буде, і магнітна буря здасться не такою жахливою.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

У групу ризику, за словами фахівців, входять маленькі діти, підлітки, літні люди, занадто худі або навпаки занадто...
Осінь несе з собою не тільки холод і дощі, але і загострення різних захворювань. Інфекція, дрімаючі в організмі, при...
У період вагітності вимірювання кров'яного тиску є обов'язковою процедурою, яку виконують регулярно, при кожному...

Аднексит

В рoздiлi - Хвороби
Аднексит (запалення придатків) може бути однією з основних причин жіночого безпліддя. Неуважність до свого здоров'я...
Scroll To Top