Рекомендуємо прочитати

Підвищений тиск при вагітності

article1540.jpg

У період вагітності вимірювання кров'яного тиску є обов'язковою процедурою, яку виконують регулярно, при кожному відвідуванні жіночої консультації і самостійно в домашніх умовах. Не варто нехтувати цією процедурою, вчасно виявлені відхилення в артеріальному тиску допоможуть уберегти вагітну жінку і дитину від серйозних ускладнень у період вагітності.

Загальновідомо, що тиск характеризується двома показниками. Нормальним вважається тиск із значенням 120/80. Перша цифра вказує на систолічний тиск, друга - на дістолічний. Під високим тиском в період вагітності мають на увазі значення 140 і вище для систолічного тиску. Підвищення тиску може спостерігатися у жінки вперший в період виношування малюка або ж бути підвищеним ще до вагітності. У другому випадку зазвичай ставиться діагноз хронічної гіпертонії, а значить вимагає особливої уваги лікарів при вагітності.

Звичайно ж, високий артеріальний тиск у вагітної жінки - це дуже нехороша ознака, який робить негативний вплив на процес перебігу вагітності та внутрішньоутробного розвитку і росту плода. При високому тиску стінки кровоносних судин звужені, кровотік порушений, плід не отримує кисень і поживні речовини в нормальній кількості. У свою чергу, все це призводить до повільного зростання дитини. Небезпека високого тиску при вагітності криється ще й у тому, що збільшує ризик відшарування плаценти. Це призводить до сильних кровотеч, втратою крові у великих обсягах і може виявитися згубним як для жінки, так і для дитини.

Високий артеріальний тиск у вагітної жінки небезпечно ще однієї страшної патологією вагітності - прееклампсією. Вважається, що це захворювання викликане підвищеним синтезом в організмі жінки речовини, звужуючого кровоносні судини. А крім цього, ще й низькою продукцією іншої речовини, необхідного для розширення судин. Ось і виходить, що два сильні ефекти, що регулюють тиск, накладаються один на одного, викликаючи стійке звуження просвіту кровоносних судин. Існують і інші фактори, що збільшують ризик розвитку прееклампсії під час вагітності, наприклад, кількість білка в раціоні жінки.

Прееклампсія може протікати у м'якій формі і навіть не відчуватися, крім підвищеного тиску в 140/90, набряків обличчя і рук. У важких випадках прееклампсія супроводжується головними болями, порушенням зору, безсонням, гострим болем у шлунку, блювотою. Прееклампсія може переходити в рідкісну, але вельми небезпечну патологію - еклампсію. Остання проявляється сильними судомами, коматозним станом, несе високу загрозу життю вагітної жінки і дитини.

Щоб уникнути важких наслідків високого тиску при вагітності, слід регулярно відвідувати лікаря. Виявивши у вагітної підвищений артеріальний тиск, лікарі зазвичай призначають дієту, в якій не повинно бути жирних, солоних страв, солодкого. Рекомендуються помірні фізичні навантаження. Однак, це все ефективно при м'яких формах патології. Якщо високий тиск у вагітної жінки викликає тривогу і стурбованість у лікарів, то призначається медикаментозне лікування. Існують лікарські препарати, призначені для нормалізації тиску при вагітності. Вони практично не представляють загрози для матері і плоду, на відміну від важкої форми гіпертонії. До таких препаратів належать - допегит, папазол, ніфедипін, метопролол. Дози, спосіб прийому, тривалість курсу повинен підбирати лікар, грунтуючись на індивідуальному підході (тяжкість патології, аналізи, супутні захворювання, особливості розвитку плоду та ін).

У разі якщо комплекс заходів виявляється неефективним і стан вагітної погіршується, рекомендується лягти в стаціонар до пологів і перебувати під цілодобовим наглядом лікарів. Тут майбутній мамі буде наданий належний догляд, вимірювання тиску кілька разів на добу, контроль за кількістю білка в сечі і багато іншого. Все це допоможе уникнути важких ускладнень і народити здорового малюка.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

З часом кров'яні судини закупорюються і втрачають еластичність, що значно підвищує ризик розвитку таких серцевих...
Плацента має губчасту будову, завдяки чому легко пристосовується до змін тиску усередині матки і тиску м'язів маткової...
У групу ризику, за словами фахівців, входять маленькі діти, підлітки, літні люди, занадто худі або навпаки занадто...
Хвороба під назвою "метеоневроз" поки не увійшла в медичні підручники. Однак це справа найближчого майбутнього....
Scroll To Top