Рекомендуємо прочитати

Офісна алергія: причини, наслідки, способи боротьби

article2057.jpg

Якщо останнім часом ви почали помічати, що по приході в офіс починаєте чхати, сльозяться очі і стає важко дихати - не поспішайте запасатися антипростудні препаратами. Можливо, ви стали жертвою так званої "офісної алергії".

Це нове явище діагностують нині у кожного третього офісного працівника. Причому, ризику піддаються як "шкідливі виробництва", так і цілком нешкідливі, на перший погляд, спеціальності. Так які ж причини цієї недуги, і найголовніше - як з ним боротися?

Перша причина: офісна техніка

Принтер, як відомо, незамінна річ в офісі. Але якщо уважно придивитися до цього предмету, ви відчуєте легкий неприємний запах при друці. Справа в тому, що під час роботи машина викидає в повітря величезну кількість крихітних крапель чорнила. Саме ці речовини здатні викликати сильну алергічну реакцію, при попаданні в очі, ніс чи рот.

Офісна алергія

Щоб запобігти захворюванню, слід ізолювати всю копіювальну техніку в окремо, добре провітрюване приміщення. Обов'язково ретельно мийте руки після контакту з чорнилом, а також частіше вмивайтеся.

Друга причина: пил

Всі знають, що пил - одна з найсильніших алергенів. Здавалося б, цей фактор найбільш помітний, і запобігти йому найлегше. Але не все так просто. Навіть якщо офіс сяє чистотою, всюдисуща пил може причаїтися в таких місцях як кулер вашого комп'ютера, килимове покриття або портьєри. Найдрібніші пилові частинки постійно знаходяться в повітрі, утруднюючи дихання і викликаючи напади кашлю.

У цьому випадку вам допоможуть спеціальні серветки для оргтехніки, які крім антистатичний просочені ще й спеціальним антисептиком. Не лінуйтеся щодня протирати ними свій комп'ютер, клавіатуру, а також миша. Це значно збільшить шанси на виживання в офісі.

Причина третя: грибні спори

Саме мікроскопічні спори цвілі медики вважають найбільш сильним алергеном. "Але звідки ж взятися грибкам в офісі? Для дачі та квартири це більш вірогідно, адже там є ванні кімнати, сирі підвали, але в офісі ця причина є малоймовірною ", - скажіть ви. Насправді цвіль може з'явитися де завгодно. Так, наприклад, ідеальне місце для неї - квіткові горщики або фільтри кондиціонерів. Причому усередині кондиціонера - найбільш вигідні умови для швидкого розмноження цвілі, яка викидає в повітря тисячі мікроспор, якими і дихають офісні працівники.

Щоб запобігти виникненню алергії, уважно придивіться до кімнатним рослинам у вашому офісі. Якщо на грунті видно зеленуваті сліди цвілі, не зволікайте, і як можна швидше пересадите квітка в інше місце з чистим грунтом. Також слід викликати фахівців для огляду кондиціонерів. При необхідності слід поміняти фільтри.

Причина четверта: канцтовари

Алергію можуть спровокувати і нешкідливі олівці, ручки або лінійки. Причиною є те, що для довговічності вони просочуються спеціальним розчином нікелю і хрому, які при контакті зі шкірою можуть викликати дерматит. Аналогічну реакцію викликає і паста в кульковою ручці, оскільки до її складу входять хром і молібден.

Офісна алергія

Справитися з цією проблемою просто - достатньо замінити кулькову ручку на гелеву, а замість дерев'яної лінійки використовувати пластикову.

Причина п'ята: побутова хімія

Якою б гарною не були офісні меблі, тим не менш, вона таять у собі небезпеку для працівників. Точно так само, як і покриття з ламінату, ковроліну, пластикові панелі на стінах і пластикова стеля. Чи відомо вам, що саме предмети, виготовлені з ДСП, пластику та МДФ здатні виділяти небезпечні речовини навіть при самому незначному нагріванні? Вдихаючи їх, нехай навіть в малих кількостях, ми наносимо величезної шкоди здоров'ю. А для людини, схильної до алергії, це і зовсім нестерпно - він відразу ж починає задихатися, сякатися, кашляти, відчувати жахливий занепад сил.

Офісна алергія

У цьому випадку ми можемо порадити провітрювати приміщення не менше 5-6 разів на день і поговорити з босом про забезпечення офісу екологічно чистими меблями.

Причина шоста: негативні іони

Згідно з результатами експертизи, "неякісне" повітря скорочує життя типового офісного працівника на 10-15 років. Сучасні офіси буквально напхані різноманітною технікою, синтетичними матеріалами, електронікою. Саме ця різноманітність призводить до порушення природного балансу аероіонів (заряджених частинок). Не слід забувати, що оргтехніка постійно виділяє озон, який є досить сильним окислювачем. Перевищення його допустимої норми здатне призвести до негативних наслідків, наприклад, до головного болю або навіть спровокувати набряк легенів.

Способів боротьби з цією проблемою є кілька:

1) Система кондиціонування. Часто застуда у працівників офісу виникає саме завдяки кондиціонерам. Їх неправильна установка і налагодження провокують спалах ГРЗ в офісі. Існує пара важливих критеріїв, дотримання яких допоможе уникнути цієї проблеми: температура в офісі повинна бути не нижче +20 ° С, а різниця між температурами в приміщенні і на вулиці не повинна складати більше ніж +10 ° С.

2) Іонізатори. Крім того, що ці прилади насичують повітря негативними іонами, які дуже корисні для людського організму, вони ще й допоможуть очистити повітря від різноманітних алергенів і забруднюючих речовин. Але пам'ятайте, що людям, які страждають онкологічними захворюваннями, серцевими недугами або туберкульозом, цей прилад протипоказаний.

Офісна алергія

3) Рослини. Безсумнівно, озеленювати офіси слід, враховуючи індивідуальні особливості працівників. Наприклад, для гіпертоніків протипоказана робота в приміщенні, де вирощують герань. Також не завадить вивчити особливості самого приміщення і, вже знаючи рівень вологості і температуру повітря, приступати до підбору рослин.

4) Соляна лампа. Цей дивовижний предмет складається з плафона кристалічної солі, всередині якого знаходиться лампа. При нагріванні плафон випускає негативно заряджені іони, які і очищають повітря в офісі.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

"Якщо жабу поступово нагрівати у воді, то вона не відчуває небезпеки, і її таким чином можна зварити - вона навіть не...
Миття дзеркал маленьких розмірів не вимагає великої праці, а от коли в будинку є досить великі дзеркала на стінах і...
Хребет - це найчастіше "найслабша ланка" офісного працівника. Та що там, попросту будь-якого, хто багато і подовгу...
На жаль, безлічі сучасних жінок доводиться проводити більшу частину робочого часу в офісах. І практично всі вони...
Scroll To Top