Рекомендуємо прочитати

Болі після кесаревого розтину

article2556.jpg

Сьогодні пологи шляхом кесаревого розтину — далеко не рідкість, причому операцію часто проводять не по показаннями, а за бажанням майбутньої матері. Особисто мені знайомі жінки, які впевнені: народжувати будуть тільки під наркозом, оскільки бояться родових болів. Ось тільки не думають майбутні матері, що болі їм не уникнути в післяпологовому періоді, так як кесарів розтин — хірургічне втручання, в результаті якого розрізають черевну порожнину, виймають звідти дитинку, а потім зшивають те, що розрізали. Практично кожна жінка після кесаревого розтину відчуває куди більший дискомфорт і більш сильний біль, ніж породілля під час природних пологів. Післяпологовий період набагато важче проходить саме у рожениць «під наркозом».

Тим не менш, існує ряд причин, коли жінка при всьому своєму бажанні не може народити самостійно, і їй доводиться лягати «під ніж». Тому не будемо лякати післяродовими болями ні тих, ні інших, а спробуємо розібратися, що саме болить після кесаревого розтину, чому, і як з цим болем впоратися.

Звідки біль?
Ясна річ, що біль після кесаревого розтину буде супроводжувати породіллю протягом перших днів, а то й набагато довше, адже вона перенесла операцію, а післяопераційний період безболісним не буває. Якими можуть бути причини «післякесаревого» болю?

Причина перша: післяпологовий шов. Після операції ще деякий час ви не будете відчувати свій живіт, так як продовжує діяти анестезія, проте незабаром наркоз пройде, і рана почне невпинно боліти. Інтенсивність цих хворобливих відчуттів багато в чому залежить від вашого больового порогу і від кількості проведених розтинів. Якщо вас прокесерили вперше — рани болітимуть більш сильно і довго. Біль у швах зазвичай зникає на 3-4 день після операції, але ще 1-2 тижні ви час від часу будете відчувати поколювання в області рубця.

Причина друга: кишечник. Самою неприємною проблемою після кесаревого розтину є біль у кишечнику від накопичених газів. У результаті операції порушується перистальтика кишечника, тобто їжа рухається більш повільно, а це створює непиємний дискомфорт в області живота. Біль від скупчення газів буває дуже гострою і проходить тільки після того, як ви випустите гази. Ще однією причиною больових відчуттів є післяопераційні спайки, які виникають після оперативного втручання (між петлями кишечника та іншими внутрішніми органами утворюються зрощення, вони і провокують больові відчуття).

Причина третя: матка. Після природних пологів деякий час жінка відчуває больові відчуття через скорочень матки. Болі є тягнучими, концентруються внизу живота і нагадують боль при менструації. Кесарів розтин — це також пологи, після яких повинна скорочуватися матка, тобто болі внизу живота свідчать, що все йде в організмі так, як закладено природою. Посилюється біль від маткових скорочень при годуванні груддю, тому що під час прикладань організм активно починає виробляти окситоцин — природний гормон, який провокує скорочення матки. Якщо ж біль у матці занадто сильна і безперервна — слід звернутися до лікаря, тому що одним з найсерйозніших ускладнень кесаревого розтину є запалення порожнини матки, а одним з його симптомів і виступає гострий постійний біль.

Причина четверта: руху. Будь-який рух, кашель, навіть глибокий вдих і видих, а тим більше ходьба в перші дні після операції доставить вам сильний біль в області шва. Однак цю біль необхідно пережити, адже тривале лежання в ліжку лише затягне процес повного післяпологового відновлення.

Причина п'ята: ускладнення. Про одне ускладненні після кесаревого розтину, яке супроводжується сильним болем, ми вже згадали. Це ендометрит — запалення порожнини матки. Запалитися може також післяпологовий шов або розійтися, що також буде супроводжуватися болем. Уважно прислухайтеся до характеру болів і якщо не під силу їх терпіти, викликайте лікаря.

Як біль вгамувати?
Єдиний спосіб справитися з післяопераційної болем — прийом знеболюючих ліків. Практично кожній породіллі після кесарева розтину перші 2-3 дні дають ненаркотичні анальгетики, які не всмоктуються кров'ю і не потрапляють в грудне молоко. Якщо болі не припиняються, то і далі призначають прийом знеболюючих засобів, але в той же час обстежують породіллю, виключаючи серйозні післяопераційні ускладнення.

Також жінці відразу після операції протягом 3-ох днів призначають антибіотик, щоб запобігти запальним процесам. Іноді прописують гормон-окситоцин, який сприяє скороченню матки і ліки, які відновлюють функції шлунково-кишкового тракту. Прийом таких засобів допоможе швидше відновитися, а значить, і позбутися від настирливого післяпологового болю.

Як це не дивно, але сама жінка на другу добу після кесаревого розтину повинна заподіяти собі біль, змушуючи себе ворушитися. Перевертатися, сідати, а далі і вставати, і рухатися. Все це необхідно для якнайшвидшого одужання, проте не перестарайтеся. Не соромтеся просити про допомогу. Вже через кілька годин після операції спробуйте змінити своє положення (перевернутися на бік, присісти або встати). Однозначно при цьому ви відчуєте різкий біль, а можливо навіть запаморочення і легку нудоту. Але не зупиняйтеся і з кожним разом збільшуйте кількість рухів і тривалість прогулянок по палаті.

Не панікуйте передчасно, якщо біль вам здається нестерпним. Спробуйте переключитися на більш приємні клопоти — приділяйте увагу своєму щойно народженому малюкові. Повірте, він допоможе вам відновитися і змусить вас забути про будь-який біль, адже куди приємніше спілкуватися зі своїм дивовижним малюком, ніж жаліти себе, пасивно лежачи в ліжку, і скаржачись на біль в області рани, з якої з'явився ваш скарб.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Гормони є сигнальними біологічно активними речовинами, які виділяються ендокринними залозами. Вони, переносячись з...
При пологах у жінки часто трапляються розриви, після чого накладаються шви. Найчастіше такі розриви трапляються в...
Пологи - як важка робота, має пройти якийсь час, щоб після них організм жінки прийшов у норму. Для відновлення...
Відомо, що вагітність і пологи можуть значно змінити статеве життя партнерів. По-перше, при виношуванні дитини є...
Scroll To Top