Рекомендуємо прочитати

Хвороби офісних працівників та їх профілактика

article2789.jpg

На жаль, безлічі сучасних жінок доводиться проводити більшу частину робочого часу в офісах. І практично всі вони знають, що в результаті щоденної багатогодинної праці за комп'ютером можна обзавестися цілим букетом проблем зі здоров'ям, не кажучи вже про високу ймовірність набирання зайвої ваги. Найпоширенішими з «офісних хвороб» можна назвати остеохондроз, головні болі (мігрені), варикозне розширення вен, алергія, і очні хвороби.

Безумовно, важливо розуміти, що попередити будь-яке захворювання простіше, ніж його потім вилікувати. Однак це вимагає прояви сили волі і розуміння значущості проведених профілактичних заходів. Втім, турбота про своє здоров'я - це безцінний внесок у власне майбутнє. А значить, серйозне і відповідальне ставлення до себе обов'язково стане основою фізичного і морального благополуччя, незалежно від того, за скільки годин доводиться проводити, сидячи за офісним столом.

Хвороби офісних працівників

Обов'язкові заходи профілактики
Кожна офісна співробітниця мріє бути стрункою і привабливою, але далеко не кожна має можливість щодня займатися фітнесом. Тому для ефективної профілактики проблем зі здоров'ям і фігурою, потрібно проявити чудеса самовладання і постійно дотримуватися намічених правил. Більше того, для занять в офісі зовсім не обов'язково купувати спеціальне обладнання головне - це не лінуватися, регулярно виконувати вправи і не втрачати позитивного настрою.

Профілактика варикозних застоїв у венах
Прекрасним тренажером для м'язів ніг і профілактикою розвитку варикозу є звичайнісінька сходи, по яких досить двічі на день підніматися пішки на десять поверхів, щоб уникнути венозних застоїв і підтримувати м'язи в тонусі. Отже, доцільно відмовитися від користування ліфтом, та й протягом дня потрібно знаходити приводи вставати з-за комп'ютера.

Хвороби офісних працівників

Найпростішою вправою для нормалізації кровообігу в ногах і розробки м'язів є обертання стопи. Зробіть двадцять обертальних рухів спочатку в одну сторону, потім в іншу. А якщо нікого не збентежете своїми діями, то виконайте масаж стопи, особливо ретельно масажуючи пальці ніг. Маючи особистий кабінет, можна і «потанцювати» сидячи, постукуючи при цьому по підлозі то носком, то п'ятою. Знявши взуття, можна робити це досить тихо, щоб не заважати оточуючим.

Потрібно знати, що у офісних працівників часто виникають проблеми не тільки з ногами, але і з кистями рук. Так званий «тунельний синдром» проявляється в больових відчуттях і онімінні пальців рук. Щоб уникнути проблем з руками слід через кожні пару годин масажувати пальці круговими рухами, щоб розтерти і виконуйте обертальні рухи кистями.

Профілактика остеохондрозу та зміцнення м'язів
Офісне крісло може стати прекрасним помічником у питанні профілактичних заходів. Звичайно, в ідеалі потрібно кожну годину вставати і прогулюватися. Але в реальному житті це буває складно здійснити. Тому, випрямивши спину і розвівши руки в сторони, максимально потягніться, прямо сидячи в кріслі. Потім кілька разів глибоко вдихніть носом і видихніть крізь витягнуті трубочкою губи. Після цього сядьте зручно і витягніть вперед ноги, так щоб вони були горизонтально підлозі. Опускайте і піднімайте ноги не менше 10 разів, хоча б тричі на день (а краще - щогодини). Корисно також, скинувши взуття , з силою стискати і розтискати пальці стоп. А з метою зміцнення сідниць, зіпріться руками об підлокітники і піднімайте себе з крісла, напружуючи при цьому м'язи сідниць.

Хвороби офісних працівників

Бажаючи закріпити ефект, при наявності невеликої кількості вільного часу, виконайте нахили в сторони, сидячи на стільці (по 10 нахилів в кожну сторону). Потім стільки ж разів зробіть скручування тулуба убік, по можливості з розставленими в сторони руками і напружуючи м'язи пресу.

Елементи самомасажу
Звичайно, максимальної користі від масажу можна домогтися, якщо регулярно відвідувати досвідченого масажиста. Але і в офісі можна надати собі неоціненну послугу , якщо щодня масажувати шийно - комірцеву зону. Для цього потрібно покласти долоню на плече іншої руки , і рухаючись у напрямку від плеча до шиї і назад виконувати стискаючі рухи, масажуючи всю поверхню плеча. Теж саме потрібно зробити і іншою рукою. Руку що робить масаж можна підтримувати за лікоть долонею вільної руки. Також цю процедуру корисно виконувати перед сном. Такий самомасаж буде профілактикою не тільки остеохондрозу, а й головним болям.

Хвороби офісних працівників

Не менш корисним буде і максимальне зведення лопаток. Треба встати прямо, найкраще до стіни, і звести лопатки разом, потім розслабитися і знову повторити вправу кілька разів. Також дуже корисно стоячи напружувати сідничні м'язи. Візьміть в звичку робити це кожен раз, коли розмовляєте по телефону, адже доведеться не тільки напружуватися, але і вставати.

Наступна вправу найкраще виконувати сидячи. Слід розслабитися, опустити плечі, випрямивши при цьому спину і виконувати обертальні рухи плечима спочатку вперед, потім назад. За десять обертань у кожну сторону буде достатньо.

Профілактика хвороб хребта
Треба сісти рівно і опустити плечі. Піднявши тільки підборіддя, слід малювати кінчиком носа в повітрі букви, цифри або будь-які геометричні фігури. У день досить «намалювати» не менше двадцяти знаків.

Зчепите руки в замок над головою і виверніть кисті долонями вгору, максимально витягуючи руки до стелі. На такий витяжці робіть нахили в сторони. Якщо є можливість, зробіть кілька вертикальних віджимань від стіни. Для цього встаньте приблизно в метрі від стіни, упріться в неї долонями і віджимайтеся до відчуття тяжкості в м'язах.

Йдучи далі, і не зупиняючись на досягнутому, придбайте балансуючу дошку, на якій достатньо всього лише встояти протягом 30 секунд. Такий елементарний спортивний снаряд, не тільки не займе багато місця , але і буде прекрасним способом оздоровлення.

Профілактика хвороб очей
Не секрет, що, працюючи за комп'ютером, ми перенапружуватися орган зору. А перенавантаження очних м'язів може спровокувати не тільки прогресування далекозорості або короткозорості, але й виникнення катаракти і навіть відшарування сітківки ока.

Хвороби офісних працівників

Елементарні вправи для очей допоможуть уникнути проблем із зором, але тільки в тому випадку, якщо виконувати їх регулярно - кожні дві години роботи за комп'ютером. Дуже корисно підійти до вікна і по черзі концентрувати свою увагу то на віддалених предметах, то на близько розташованих. Також можна щільно заплющити очі і широко розкривати їх 5-10 разів. Корисно і малювати очима кола, переводити погляд максимально вгору, потім максимально вниз, також в сторони. Вже п'ять хвилин таких вправ нададуть очам неоціненну послугу.

Якщо Ви - керівник
Якщо Ви керуєте офісом і турбуєтеся про здоров'я своїх підлеглих, то організуйте для них обов'язкові п'ятихвилинки активного відпочинку (не плутати з перекурами!). Зобов'яжіть співробітників по черзі, або призначте одного відповідального за проведення таких регулярних зарядок. Маючи кімнату відпочинку, придбайте туди кілька фітболів. Такий невигадливий і привабливий тренажер допоможе при артрозі, артриті, ревматичних болях, остеохондрозі і навіть при проблемах із зайвою вагою. Ну і, звичайно ж, кожен співробітник офісу буде радий появі велотренажера, який зараз можна і придбати недорого, і місця багато він не займе.

Виходить, що уникнути «офісних хвороб» можна як за допомогою спортивних пристосувань, так і без них. Головне - мати бажання і розуміння того, що профілактика набагато приємніше, дешевше і безпечніше, ніж лікування будь яких вже прогресуючих хвороб.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Кольорові лінзи - це чудовий спосіб змінити колір власних очей, адже як сказав класик - «очі - це дзеркало душі», і...
Навіть якщо до свята залишилося всього чотири тижні, а нове плаття погано застібається або занадто щільно облягає...
Можливості людського організму нескінченні. Питання лише в бажанні, прагненні і тренуваннях. Можна тренувати мозок,...
Вправи для красивих грудей. Досить ефективним для красивої форми грудей є спеціальний комплекс вправ...
Scroll To Top