Рекомендуємо прочитати

Відшарування плаценти - чому так відбувається?

article3122.jpg

Плацента має губчасту будову, завдяки чому легко пристосовується до змін тиску усередині матки і тиску м'язів маткової стінки, з якою плацента щільно пов'язана.

Якщо дві сили, що діють в протилежних напрямках (тиск усередині матки, «притискає» плаценту до маткової стінки, і тиск м'язів матки) врівноважені, відшарування плаценти не відбувається.

Але якщо раптом починає переважати тиск м'язів матки, плацента на якійсь ділянці перестає щільно прилягати до маткової стінки, в цьому місці оголюються судини, з яких витікає кров, що й проявляється кровотечею із статевих шляхів. Це стан дуже небезпечний як для матері через великі крововтрати, так і для плоду, оскільки порушується взаємозв'язок між організмом матері та плоду, що призводить до катастрофічного браку кисню.
При відшаруванні більше 1/3 плаценти плід гине.

Другим важливим проявом відшарування плаценти є біль у животі.
Розвитку відшарування сприяють деякі захворювання матері (підвищення артеріального тиску, захворювання нирок, ендокринної системи, алергічні реакції), довгостроково протікає гестоз, аномалії розвитку і пухлини матки (міоми).

Перед тим, як планувати наступну вагітність, потрібно пройти повне обстеження, усунути несприятливі фактори, і тоді шанси народити здорову дитину дуже високі - відшарування не повторюється при наступних вагітностях.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Медики розділяють два основних типи жіночого безпліддя - це первинне і вторинне. Перший тип являє собою відсутність...
У період вагітності вимірювання кров'яного тиску є обов'язковою процедурою, яку виконують регулярно, при кожному...
В період вагітності в організмі жінки відбуваються величезні зміни, як на фізиологічному, так і на психологічному...
Навесні організм малюка ослаблений, і часто загальна слабкість імунітету дає про себе знати носовими кровотечами. Як з...
Scroll To Top