Рекомендуємо прочитати

Як правильно приймати ліки?

article2836.jpg

Соціологи з'ясували, що майже кожен другий, що приймає ліки, робить це неправильно. Приміром, таблетки не можна подрібнювати перед прийомом, так як це може викликати передозування.
Дослідження британської аптечної мережі Lloyds Pharmacy продемонструвало, що 46% людей приймають ліки неправильно. За оцінкою експертів, до 10% всіх госпіталізацій пов'язані саме з неправильним прийомом ліків, і якби люди дотримувалися елементарних правил, то це могло б запобігти величезній кількість небезпечних ускладнень.
Наприклад, категорично не можна подрібнювати таблетки перед їх прийомом, чим займаються дуже багато людей, які вважають, що таким чином ліки буде простіше ковтати, та й подіє воно швидше. Насправді лікарські препарати спеціально розроблені в форму повільно розсмоктування таблеток, тому що їх творці розрахували точний час виділення діючої речовини. Якщо його прискорити штучно, то організм отримає всю дозу ліків разом, що може призвести до передозування. Особливо небезпечно подрібнювати ліки від гіпертонії, які розраховані на 24- годинну дію. Не можна ставити на тіло лікувальний пластир, який доставляє в організм будь-які ліки, начебто знеболюючих і гормонів, а потім приймати сонячні ванни. Нагрівання призведе до того, що кровоносні судини розширяться, і куди більша, ніж потрібно, доза ліків потрапить у кров. Лікарям відомі випадки, коли любителі позасмагати з пластиром на тілі вмирали від надмірного нагрівання ускладнень.
Не можна приймати ібупрофен і інші нестероїдні протизапальні ліки перед заняттями спортом. Ці ліки впливають на простагландини - речовини, що підтримують запальну реакцію організму і викликають біль, але також сприяють виробництву захисного слизу в животі. Якщо займатися спортом відразу після прийому ібупрофену, то побічні ефекти ліків виявляються більш сильніше, збільшуючи небезпеку інфекцій, харчових отруєнь, а також потрапляння бактерій з травного тракту в кров.
Не приймайте знеболюючі від застуди чи грипу - через них симптоми хвороб спостерігатимуться довше. Той же ібупрофен пригнічує запальні процеси, але одночасно знижує зусилля організму, спрямовані на боротьбу з вірусом. У випадку з застудою організм очищається від інфекцій за допомогою нежиті і сльозотечі, а прийом знеболюючих буде тут контрпродуктивним. Краще пити парацетамол, який позбавляє від болю і температури, не зачіпаючи запальні процеси.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

За твердженням медиків, проблема з надмірною вагою не залежить від статі і віку, від статусу і професії. Майже половина...
Кожна сучасна пара потребує надійної контрацепції. Сьогодні фармакологічний ринок переповнений різною продукцією...
Всі ці визначення вірні і досить неприємні, але зубного болю не уникнути, якщо не забезпечити своїм зубам належний і...
Останнім часом значно підвищився число людей захворюють інсультами та інфарктами, їх вік значно помолодшав. Одна з...
Scroll To Top