Рекомендуємо прочитати

Напередодні простудного сезону: як зміцнити імунітет

article1319.jpg

З настанням холодів знову починається звичний сезон застуд. Причому в цьому році він може нас здивувати своєю інтенсивністю і масштабами. Адже до нас в гості обіцяють заглянути такі штами грипу, з якими ми дуже давно не зустрічалися. Тому у нас просто немає до них імунітету. Але ще є час, щоб його зміцнити!

Що, де, навіщо?


Парадоксально, але факт: ми дуже багато говоримо про імунітет, але досить погано уявляємо собі, де він знаходиться. Між тим, в людському організмі немає якогось одного органу, де б він розташовувався. Захист від вірусів забезпечує цілий «колектив», в який входять кістковий мозок, тимус (вилочкова залоза), селезінка, лімфатичні вузли, слизові оболонки. Однак близько 60% імунних клітин організму перебувають у слизовій оболонці шлунково-кишкового тракту, так що цілком можна сказати, що це найбільший імунний орган. Він дійсно немаленький, площа кишечника у дорослої людини становить близько 200 кв.м. І це величезний внутрішній простір густо заселений - тут мешкають близько 500 видів різних бактерій, загальна вага яких може досягати декількох кілограмів. У цих крихітних мікроорганізмів - маса обов'язків, від яких залежить загальне благополуччя в організмі.

Якщо кишкова флора в порядку, то нормально йде травлення, перебуває в тонусі імунітет і гармонійно протікають обмінні процеси. Якщо ж у складі або кількості бактерій відбуваються якісь збої, то починається маса неприємностей: погіршується перетравлювання їжі, гірше засвоюються поживні речовини, може початися авітаміноз і, звичайно ж, частішають інфекційні захворювання. Причому, протікають вони в особливо важкій формі.

Така неженка-флора

Різні порушення кишкової флори можна знайти у будь-якої сучасної людини, незалежно від віку, професії і місця проживання. Тому що бактерії, що мешкають в кишечнику, дуже вразливі і на них згубно діє величезна кількість факторів, які, насправді, є буденними реаліями нашого життя. Зокрема, корисні мікроорганізми страждають від неправильного харчування, погану екологію, емоційних і фізичних перевантажень, зміни часових поясів, різних лікарських препаратів.

Особливо сильний удар по кишковій флорі завдає наша звичка безконтрольно приймати антибіотики. Адже ці препарати не розрізняють, де корисні, а де хвороботворні бактерії, вони згубно діють на всі живі мікроорганізми, які зустрічається на їхньому шляху. Тому дуже поширеним наслідком антибактеріальної терапії стає дисбактеріоз кишечника, який ще більше послаблює імунітет. В результаті - нова хвороба і ... знову антибіотики. Виходить замкнуте коло, в якому переплітаються причини і наслідки дисбактеріозу: зміна складу кишкової флори призводить до зниженого вироблення і поганої засвоюваності вітамінів, розвивається авітаміноз, він послаблює імунітет, організм стає беззахисним перед патогенними мікробами, які починають все більш активно витісняти корисну кишкову флору.

Тому тим, хто хоче зустріти наступаючу епідемію у всеозброєнні, першим ділом варто терміново зайнятися нормалізацією мікрофлори кишечника. Зробити це можна за допомогою пробіотиків - натуральних препаратів, до складу яких входять живі корисні бактерії. У порівнянні з хімічно синтезованими препаратами ці засоби більш безпечні, оскільки не викликають звикання і нормально поєднуються з іншими ліками. Вибираючи пробіотик, не полінуйтеся почитати етикетку: краще якщо він, як комплекс ріо-флора, буде містити бактерії декількох різновидів. Адже ефективність пробіотичних препаратів безпосередньо пов'язана з кількістю штамів, які входять до їх складу.

Просто і ефективно

Існує маса рекомендацій по зміцненню імунітету. І, до речі, серед них зустрічаються дуже прості заходи, дієвість яких ми недооцінюємо.

Висипайтеся! Нічний час є особливо цінним для імунної системи, тому що під час сну уповільнюються всі обмінні процеси в організмі і всі його зусилля можуть бути спрямовані на те, щоб без поспіху усунути поломки в природній захист. Вдень, коли доводиться екстрено реагувати на всілякі події, у імунітету просто немає можливості проводити таку вдумливу і неквапливу роботу. Тому, до речі, і хворим завжди рекомендується більше спати, даючи організму можливість «лагодитися» у власному, найбільш йому підходящому ритмі.

Одягайтеся! Переохолодження викликає спазм судин, порушення кровообігу і ослаблення місцевого імунітету. Так що одягайтеся по погоді і, що важливо, не нехтуйте рукавичками і теплими черевиками - охолодження рук і стоп, на яких знаходяться багато біологічно активні точки організму, серйозно підриває імунітет. Тому ж одним з дієвих способів екстреної боротьби з починається хворобою є гаряча ванна для рук або ніг - вона активізує імунітет на боротьбу.

Харчуйтеся! Для нормальної діяльності імунітету організму необхідно достатня кількість білків, жирів і вітамінів, саме ці речовини потрібні організму для створення армії імунних клітин. Тому забудьте про незбалансовані дієти - вони підривають імунітет не гірше холоду й безсоння. Їжте смачно і різноманітно. І додайте в раціон свіжих овочів і фруктів, а також цільнозернові і кисломолочні продукти. Вони не тільки повністю вписуються в рамки здорового харчування, але і подвійно корисні для імунітету, оскільки їх дуже «любить» кишкова флора, яка багато в чому і визначає нашу стійкість до інфекції.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Слухаючи, як подруги розповідають про щоденне секс, ти починаєш вважати себе обділеною? Не потрібно рівнятися на...
Мед - це унікальний продукт, всі властивості якого до цих пір не вивчені, незважаючи на те, що довгий час свого існування...
Вода є джерелом життя на землі. Тіло людини складається на половину з води і звичайно, без води нам не прожити. Але щоб...
Вегетаріанство знаходиться в списку найбільш древніх і відомих течій альтернативного харчування. Але якщо ...
Scroll To Top