Рекомендуємо прочитати

Користь і шкода від меду

article1291.jpg

Мед - це унікальний продукт, всі властивості якого до цих пір не вивчені, незважаючи на те, що довгий час свого існування на Землі людство займається бджільництвом. Бджолина сім'я - одна з найскладніших форм організації життя.

До того, як вона була приручена людиною, наші предки займалися збором меду диких бджіл, на Русі цей промисел називався бортництвом. З розвитком цивілізації виникло колодне бджільництво, а в подальшому був винайдений вулик. У наші дні страшно навіть подумати про те, на які жертви йшли стародавні мисливці за цим унікальним продуктом. Що ж рухало їх вперед, чому корисні властивості меду так цінуються, іншими словами, чим корисний мед? Його цінність пояснюється в першу чергу тим, що це абсолютно натуральний природний продукт. Як і молоко, наприклад, його можна отримати і штучним шляхом, але його властивості будуть помітно відрізнятися від тих, якими володіє справжній природний мед. Цей продукт призначений для вигодовування молодого покоління бджіл, тобто в ньому містяться ті речовини, які необхідні для розвитку і життя біологічного організму. Користь і шкода меду для людини стали справжнім "яблуком розбрату" вчених.

Користь меду проявляється в його сприятливому впливі на роботу внутрішніх органів, склад крові і імунітет організму. Мінеральні речовини і ферменти, що містяться у складі натурального продукту, підтримують весь організм в тонусі. Важливо відзначити, що продукт дуже поживний, він містить натуральні білки, вуглеводи. Мед застосовують для лікування ран, опіків, а також захворювань нирок, шлунково-кишкового тракту і печінки. Крім того, він є потужним антисептиком. Бактерицидні властивості меду широко застосовуються в народній медицині. Наприклад, існує незліченна безліч рецептів лікування застудних захворювань та грипу за допомогою цього чудового натурального продукту. Користь меду знайшла застосування і в лікуванні діабету, і в дієтології. Фахівці рекомендують знизити вживання цукру, замінивши його медом. Неоціненними виявилися властивості продукту в області косметології. Він входить до складу по догляду і омолоджуючих косметичних засобів - кремів і масок. Мед відмінно пом'якшує загрубілу шкіру, сприяє загоєнню мікропошкоджень і ранок.

Шкода меду може проявитися не тільки у вигляді алергічної реакції. Стоматологи стверджують, що надмірне вживання меду сприяє поступовому руйнуванню зубної емалі. Це не дивно, адже в його складі у великій кількості містяться цукри: глюкоза і фруктоза. Не варто забувати також і про те, що мед до 50-х років минулого століття вживали переважно як звичайне солодкі ласощі. Як і будь-якими солодощами, зловживати ним не варто.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Одним з найбільш корисних і цілющих дарів природи вважаються ягоди ожини. Її чорні невеликі плоди є найближчими...
Якби проводили конкурс на самий солодкий фрукт, то хурма розділила б призове місце з безумовними фаворитами: фініки,...
Батьківщина фініків - країни Сходу. Звідти ці чудові фрукти і потрапили до нас в країну. Корисність і шкода фініків...
Замінники цукру - мода, примха чи необхідність? Медики наполягають на обмеженні цукру в раціоні. Цукрозамінники бувають...
Scroll To Top