Рекомендуємо прочитати

Вегетаріанство в дитячому віці

article1441.jpg

Вегетаріанство знаходиться в списку найбільш древніх і відомих течій альтернативного харчування. Але якщо сформована, доросла людина може експериментувати зі своїм організмом, то вегетаріанство в дитячому віці може бути небезпечно.

Вегетаріанство в строгому режимі (та й легкій формі теж) здоров'ю дитини може заподіяти шкоду, оскільки в рослинному раціоні не містяться важливі компоненти для розвитку та росту дитини. Давайте розглянемо, яких компонентів не вистачає.

Тваринний білок, який за амінокислотним складом повноцінний. А білки, як відомо, це основний будівельний матеріал організму. Потрапивши в організм, білки розщеплюються до амінокислот. Існує всього 20 білків, 8 з яких є просто незамінними. В організмі ці 8 білків не утворюються, вони надходять тільки з молочними продуктами, молоком, рибою, м'ясом, яйцями. У раціоні дитини продукти, в яких міститься повноцінний білок, повинні бути присутніми щодня, адже зростаючий дитячий організм просто потребує будівельних матеріалів.

Повноцінний білок в достатній кількості міститься також і в бобових рослинах (у сої, квасолі). У м'ясних продуктах міститься залізо в легкозасвоюваному вигляді. Для зростаючого організму залізо відіграє велике значення, оскільки бере участь у формуванні гемоглобіну, впливає на кровотворення, бере участь в диханні, в утворенні деяких ферментів, у реакціях імунної системи. У зернових культурах міститься фітинової кислота, яка з'єднуючись із залізом, утворює важко розчинні солі, через що знижується засвоюваність заліза.

Нестача вітаміну В12 призводить до зниження обмінних процесів, в тому числі обміну жирів і вуглеводів, розвитку анемії. Вітамін В12 можна знайти в м'ясі, молоці, рибі, яловичої печінки, сирі, в продуктах моря.

Вітамін D бере участь у розвитку кісткового скелета, тому його нестача призводить до розвитку рахіту, а також до розладу фосфорно-кальцієвого обміну, в результаті чого змінюється форма кісток і відбувається розм'якшення кісток. Потреба в дитячому віці в даному вітаміні задовольняється в основному за рахунок його утворення в шкірі під дією променів ультрафіолету і його надходження з продуктами. Вітамін D можна виявити в печінці тріски, рибному жирі, вершковому маслі, яйцях, молоці, в рослинних продуктах його майже немає.

Від нестачі цинку страждає цілісність волосяного покриву та шкіри, розвиваються різні ураження слизових оболонок і шкіри (облисіння, дерматити). Цинк бере участь у фотохімічних процесах зору, в процесі кровотворення, міститься в гормоні інсуліну, який бере участь у вуглеводному обміні. Висока кількість цинку міститься в яловичої печінки.

Вітамін В2 бере участь у метаболізмі жирів, білків і вуглеводів, тим самим прискорюючи в організмі процеси обміну речовин.

Для утворення антитіл і утворення червоних кров'яних тілець необхідний рибофлавін. Цей мікроелемент також необхідний для росту і дихання клітин, ще він сприяє поліпшенню стану органів зору. Міститься рибофлавін в таких продуктах як: молоко, яйця, яловича печінка, риба, сири.

Через нестачу вітаміну А може погіршитися зір в темряві (куряча сліпота) нігті стають сухими і ламкими, відбувається порушення в шкірних покривах (починають лущитися і тріскатися). Вітамін А, як і вітаміни В6 і В12, бере участь у процесі росту. Даний вітамін вважається жиророзчинним. Вітаміном А багаті такі продукти як: вершки, сир, вершкове масло, сир, жир печінки, яєчний жовток і риб'ячий жир. В організмі людини вітамін А формується з каротину рослинного пігменту (який міститься в плодах і овочах червоно-жовтого кольору), в кишковій стінці і печінці.

Дитячий організм потребує холестерин, який служить в якості будівельного матеріалу для статевих гормонів і клітин організму.

Виходячи з перерахованого вище видно, що вегетаріанство як план харчування для дітей не може бути рекомендований, оскільки в ньому немає необхідних вітамінів і харчових речовин, які життєво важливі для повноцінного розвитку та росту дитини.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Багато хто купує до сніданку вівсяне печиво, вважаючи його дієтичним. Однак подивившись на його склад Ви побачите, що...
Так повелося, що гарбуз має неоднозначну репутацію в свідомості людей. Взяти, наприклад, давню сільську традицію...
Багатьом з нас сучані та потужні засоби боротьби зі старістю недоступні: "уколи краси", озонотерапія, гормональні...
Вчися вибирати. Вуглеводи прийнято вважати головним джерелом проблем із зайвою вагою. Коли їх занадто багато, вони...
Scroll To Top