Рекомендуємо прочитати

Лікування метеочутливості народними засобами

article3080.jpg

Що таке метеочутливість і як її лікувати в домашніх умовах
Усім відомо, що метеочутливість у багатьох людей пов'язана з різкими змінами погодних умов. Але, як кажуть, у природи немає поганої погоди, а є лише катаклізми природні. Майже щороку погода готує нам нові сюрпризи. Ми змирилися вже з тим, що два роки поспіль у нас не було справжньої весни - після зими відразу наступало літо.

Найбільше засмучувалися городники, які не встигли вчасно зробити всі посадки і не отримали потрібних врожаїв. Але це ще не найсумніше - такі примхи природи призводять до різкого погіршення самопочуття навіть у молодих людей і практично здорових. А про пацієнтів з різними хронічними та серцево-судинними захворюваннями і говорити нічого.

Метеочутливість. Перша долікарська допомога
Під час божевільних перепадів атмосферного тиску, температури і вологості повітря найчастіше виникають у схильних людей інсульт головного мозку та інфаркт міокарда. Що потрібно зробити до приїзду «швидкої допомоги», якщо у людини різко піднявся артеріальний тиск? Ми з вами знаємо, що «швидка» частенько приїжджає і зовсім не скоро, хоча і не завжди з вини медиків.

В екстрених випадках при метеочутливості потрібно скористатися збиранням трав, до складу яких входять насамперед вельми ефективні гіпотензивні компоненти, спазмолітики, сечогінні, а також трави седативної дії:

Збір № 1. Череда трироздільна (сечогінний, гіпотензивний засіб) - 2 частини, чебрець повзучий, чебрець (седативний, гіпотензивний) - 2 частини, пустирник серцевий (седативний, гіпотензивний) - 3 частини, хвощ польовий (сечогінний, гіпотензивний) - 3 частини, листя подорожника великого (седативний, спазмолітичний) - 2 частини, таволга вязолистная (сечогінний, гіпотензивний) - 3 частини.

Збір № 2. Листя подорожника великого (седативний, спазмолітичний, гіпотензивний) - 3 частини, низка трироздільна (гіпотензивний, сечогінний) - 2 частини, шишки хмелю звичайного (гіпотензивний, седативний) - 3 частини, таволга вязолистная (сечогінний, гіпотензивний) - 3 частини, насіння кмину звичайного (гіпотензивний, спазмолітичний) - 2 частини.

У разі різкого підвищення артеріального тиску, пов'язаного з метеочутливість, слід взяти:
- Дві ложки столові збору, заварити їх склянкою крутого окропу і настоювати в вкутаним вигляді 30-40 хвилин, після процідити; випити півсклянки настою, лягти в ліжко таким чином, щоб голова розміщувалася на трьох подушках, до підошв ніг підкласти гарячу грілку; через 20-25 хвилин випити залишок приготованого відвару і продовжувати лежати з гарячою грілкою в ногах. Як правило, через годину у вас помітно знизиться артеріальний тиск і прийде в норму.

Ми розглянули наслідки метеочутливості, пов'язані з підвищенням кров'яного тиску. Але не можна забувати про проведення профілактичних курсів з попередження гіпертонічних кризів. Підхід до вирішення цих проблем повинен бути комплексним, слід враховувати наявність можливих причин підвищення артеріального тиску, так як ця патологія виникає у відповідь на негативні фактори зовнішнього середовища.

Одним з головних таких факторів, що провокують розвиток гіпертонічного кризу, є нервове перевантаження у вигляді безсоння або стресу. Вирішити цю проблему можна шляхом підключення зборів, до складу яких входять трави заспокійливої (седативної) дії. Обтяжливою обставиною також є зашлакованість кровоносних судин при атеросклерозі, тому потрібні компоненти, що володіють проти склеротичною дією, а також гемолітичні засоби, що розчиняють тромби (кров'яні згустки). Підвищенню АТ також сприяє надлишкова маса тіла (ожиріння), стало бути, необхідно брати трави, що поліпшують обмін речовин.

Знадобляться також трави, що поліпшують функції нирок, тому що функціональна ниркова недостатність суттєво ускладнює перебіг хвороби. У зборі також повинні бути присутніми трави, що полегшують роботу серця, яка перевантажується при підвищеному АТ. Загальновідомо, що злоякісна (хронічна) гіпертонічна хвороба з часом призводить до інших ускладнень. Так, на тлі підвищеного тиску вельми часто порушується відтік крові з судин нижніх кінцівок, що призводить до розвитку варикозного розширення вен і тромбофлебіту. Потрібні, значить, трави, що розчиняють кров'яні згустки і поліпшують венозний відтік.

Слід включати трави, які зміцнюють стінки кровоносних судин, щоб запобігти крововилив у мозок (інсульту). І, нарешті, у гіпертоніків ще можуть бути проблеми з підвищеним вмістом цукру в крові - знадобляться трави, що знижують цей показник.
Метеочутливість - збори трав для систематичного лікування артеріальної гіпертензії.

Збір № 1. Листя малини - дві частини, глуха кропива біла - дві частини, чебрець повзучий, чебрець - 3 частини, плоди каштана кінського - три частини, хвощ польовий - три частини, листя берези повислої - три частини, конюшина червона - три частини, буквиця лікарська - три частини, перстач гусячий - три частини, чорнобиль - чотири частини, подорожник великий - чотири частини, підмаренник м'який - чотири частини, буркун жовтий, лікарський - п'ять частин, таволга вязолистная - п'ять частин.

Збір № 2. Насіння кропу посівного - дві частини, корені з кореневищами синюхи лазоревої - дві частини, коріння кульбаби лікарської - дві частини, вероніка лікарська - дві частини, меліса лимонна - дві частини, льнянка звичайна - дві частини, спориш, горець пташиний - три частини, буквиця лікарська - чотири частини, сухоцвіт болотний - чотири частини, пустирник серцевий - чотири частини, буркун жовтий - п'ять частин, таволга вязолистная - п'ять частин.

Перемішайте ретельно трави, що входять у збір, візьміть три ложки столові суміші, залийте трьома склянками крутого окропу і настоюйте вкутаному вигляді (але не в термосі) - 1,5-2 години, процідіть і помістіть в холодильник. Це буде нормою на три дні. Випивайте в день по склянці настою в три-чотири прийоми до прийому їжі за 15-20 хвилин. Лікуйтеся півтора-два місяці, курс можете повторити після одно-двотижневої перерви.

Метеочутливість - рекомендації при артеріальній гіпотонії (зниженому АТ)
Ми прекрасно знаємо, що гіпотонікам інсульт головного мозку не загрожує, але і його стан при метеочутливості бажає кращого - у нього загальна слабкість, занепад сил, запаморочення; у важких випадках бувають навіть непритомність. Що можна рекомендувати таким пацієнтам при перепадах температури, коливаннях атмосферного тиску і інших погодних катаклізмах? Насамперед, напоїть хворого міцним солодким чаєм, ще краще - чорною кавою. Після цього хворому стане набагато краще, але не слід забувати про шкідливі наслідки цих напоїв - вони сильно дратують слизову оболонку шлунка і викликають відповідні порушення.

Більш прийнятно буде використовувати при гіпотонії артеріальної препарати фітотерапії стимулюючої і тонізуючої дії - елеутерокок, заманиху, женьшень, лимонник китайський. Перераховані рослини не є допінгами, як вважають деякі люди - їх дія спрямована на стимуляцію судинного центру. Більше того, кожне з них сприяє поліпшенню обміну речовин, за допомогою чого пацієнт відчуває приплив енергії та фізичних сил.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Чорний чай - це класика як в Англії, так і в Україні. Його люблять багато. Чашечка запашного тонізуючого чаю здатна...
Щодня наше волосся, також як і шкіра, піддаються негативному впливу безлічі факторів. Влітку на структуру волосся...
Молочниця - захворювання досить неприємне. Багато, намагаючись від нього позбавитися, просто "заліковують"...
Всі ці визначення вірні і досить неприємні, але зубного болю не уникнути, якщо не забезпечити своїм зубам належний і...
Scroll To Top