Рекомендуємо прочитати

Замість дорогих ліків допоможе гарбуз

article1289.jpg

Так повелося, що гарбуз має неоднозначну репутацію в свідомості людей. Взяти, наприклад, давню сільську традицію нагороджувати недбайливих женихів гарбузом, або що прийшов до нас з-за кордону свято темних сил Хеллоуїн, головним символом якого є знову ж гарбуз.

Між тим, ця ягода містить унікальний набір вітамінів і мікроелементів, здатних вилікувати різні, іноді навіть небезпечні хвороби, найбезпечнішим способом. Навіть м'якоть гарбуза сама по собі містить велику кількість "пектинів" - рослинних волокон, що діють у кишечнику по типу активованого вугілля та інших сорбентів.

Відповідно, вона здатна зв'язувати і виводити з організму холестерин, чимало отрут і солей важких металів. Та й просто підвищуючи обсяг з'їденої їжі, протидіє розвитку колітів і закрепів. Вельми примітно гарбуз діє і як сечогінний засіб. Штучно синтезовані препарати, за винятком кількох "калійзберігаючих" щосили виводять з організму калій, що володіє, наприклад, антиаритмічним ефектом. А ось сечогінну дію даного овочу компенсується високим вмістом в ньому зазначеного мікроелемента. Так що гарбузові страви здавна визнані одними з найбажаніших при серцевих набряках.

Втім, тільки корисними для серця ефектами цінність гарбуза не вичерпується. За вмістом вітаміну А гарбуз перевищує моркву, що вважається мало не "еталоном" у кілька разів. А вітамін цей досить важливий для зору - особливо в сучасних умовах, коли очі сильно втомлюються при постійній роботі за комп'ютером. На допомогу чоловікам Не менш значущим є і комплексна дія цієї ягоди на сечостатеву систему. Крім чистого посилення сечовипускання, що саме по собі корисно при його затримці, наприклад, при пієлонефритах - при такій дієті спостерігається ще й знімає спазмовий ефект. Що особливо стає затребуваним при класичних "чоловічих" хворобах - простатиті та аденомі.

Тим більше, що понад усе, гарбузове насіння містить дуже багато цинку - який вельми ефективно знімає запалення простати, застійні утворення в ній, підвищуючи "чоловіче здоров'я". У зв'язку з цим мимоволі з'являється думка – а чи не лежав у первинній в традиції подавати небажаному нареченому "гарбуз" натяк на те, що йому треба спочатку трохи поправити свої "чоловічі справи" - а вже потім думати про створення сім’ї? Ну а гарбуз може підійти в якості готових ліків.

За аналогією це було щось схоже на те, як якщо б сучасному "мачо" при спробі "закадрити дівчину" нею у відповідь була б піднесена якась "Віагра". Мовляв, "я з імпотентами не знайомлюся". Але це так - не більше, ніж гіпотеза. Насіння замість таблеток Особливо важливо, що "гарбузолікування" може проходити, як класичне поєднання приємного з корисним. Ну хто відмовиться "полузать насіння", наприклад, сидячи на лавочці і розмовляючи з друзями? А 70-80 зерняток вже й містять у собі цілком достатню дозу важливого мікроелемента. А в 100 грамах насіння міститься добова доза заліза для жінок (для чоловіків вона на третину нижче). Взагалі, за вмістом заліза гарбузове насіння знаходяться на почесному третьому місці - лише трохи поступаючись сухим дріжджам і какао-порошку. І обганяючи, наприклад, яйця і яловичий язик вчетверо. До речі, і самі по собі насіння гарбуза - дуже корисний і калорійний продукт. Вони містять третину білків (удвічі більше, ніж в яловичині) і половину рослинних олій.

Так що ними можна не тільки втамувати голод - але і заразом забезпечити гарну профілактику атеросклерозу. А масло з насіння гарбуза володіє всіма вищезазначеними ефектами - просто його зручніше приймати тим, хто не має часу возитися з жуванням насіннячок. Хоча смак його, скажімо так, специфічний - хоча продукт і можна вживати сам по собі без огиди, але, все-таки, краще додавати його в салати, заправлені більш звичним рослинним маслом. І насіння гарбуза, і масло з них надає ще одне дуже важливу дію - противоглистну. Зазвичай застосовується або масло в кількості 35 грамів на прийом (це досить багато, десь 2 звичайні денні дози) - або кашка з насіннячок, яку можна присмачити для апетиту медом.

Приймається цей засіб в перебігу двох тижнів. Довго, звичайно, в порівнянні із звичайним "Вормілом", якого досить прийняти один раз - але і побічних ефектів природний противоглистний засіб практично не дає, на відміну від "хімії".

Правда, в даному випадку, насіння повинні бути однозначно сирими, нехай навіть і трохи підсушеними. При їх прожарювання мікроелементам дітися особливо нікуди - але ось вітаміни і протипаразітні алкалоїди нагрівання можуть і не витримати. Так що приємним смаком підсмаженого насіння в лікувальних цілях доведеться пожертвувати.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Як відомо, торт тірамісу з ківі - це один з найвідоміших італійських десертів. Рецептів його приготування існує безліч....
Людський мозок для нормального функціонування вимагає певну кількість глюкози. Цілісне зерно містить і глюкозу і...
Чорна смородина корисна для здоров'я печінки, нирок, дихальних шляхів. Її сік має відновлювальну дію, тому незамінний...
Дієта на фруктах і воді - різновид сирої дієти. Залежно від результату, який ви хочете досягти, дотримуватися цієї дієти...
Scroll To Top