Рекомендуємо прочитати

Грузія - казкова країна

article1744.jpg

Грузія - приголомшлива країна з багатою історією і культурою. Столицею Грузії прийнято вважати Тбілісі, національною мовою - грузинський, а національною валютою - ларі. І так на цей раз пропоную відправитися разом зі мною в захоплюючу подорож по Грузії і відвідати деякі визначні пам'ятки.

Тбілісі
Один з найдревніших міст світу, в якому вже в IV-III столітті до н.е. жили люди. Зараз Тблісі - столиця Грузії. Легенда свідчить, що Вахтанга Горгасала (цар) у V столітті пішов на полювання і підстрелив куріпку. Вона впала в термальне джерело і зварилася. І тоді Вахтанг велів заснувати на цьому місці місто, яке назвали «тепле джерело». Що тепер в перекладі означає Тбілісі.

Тбілісі

Серцем Тбілісі є Старе місто у підніжжя гори Мткварі. Споруди представляють культурну та історичну цінність. У центрі Старого міста знаходяться залишки фортеці Нарікала (Шурісціхе), церкви Св. Марії (Анчісхаті), Кашветі, Св. Георгія, Бетлемі і Норашен; резиденція католікоса Грузії - кафедральний Сіонський собор в ім'я Успіння Богоматері; храми Св. Давида і Метехи і т . д.
Не може не захоплювати пішохідний міст Миру на річці Кура. Він з'єднує вулиці Іраклія II і Ріці. Цей міст поєднує архітектурну велич і незвичайну гру світла.

Батумі
Місто і порт в Грузії на узбережжі Чорного моря. Вважається основним економічним, культурним і туристичним центром. Як і в Тбілісі, в Батумі знаходиться Старе місто, в якому споруди датуються XIX століттям. Всередині знаходиться фортеця «Тамара» і католицька церква.
Саме в Батумі розташувався унікальний ботанічний сад (111 га), який називають «Зелений мис». Цьому саду немає аналогів у світі. Він захоплює своєю красою і величчю. Колекція саду унікальна. Заворожлива природа на тлі Чорного моря - що може бути більше чаруюче?

Батумі

При в'їзді в курортне місто важко не помітити дві величезні металеві скульптури, які носять назву «Алі і Ніно» (з твору Курбана Саїда). Ці дві статуї кожні 10 хвилин змінюють своє положення і через деякий час зливаються в одну. Романтична історія про любов, чи не так?

Вардзія
Це печерний монастирський комплекс XII-XIII століть, який розташувався в районі Самцхе-Джавахеті. У стрімкій туфі стіни гори Ерушеті (Ведмежа) на висоті 900 м висічено більше 600 приміщень. Це церкви, каплиці, лазні, бібліотеки, трапезні і навіть житлові келії. Якщо говорити про висоту, то приміщення піднімаються на висоту у вісім поверхів.

Вардзія

Існує захоплююча легенда про появу назви Вардзія. Будучи маленькою дівчинкою, цариця Тамара грала зі своїм дядьком в тоді ще недобудованому монастирі і загубилася. Дядько почав шукати дівчинку і почув її крик «Ак вар, Дзіан!», Що в перекладі «Я тут, дядько!». Її батько Георгій III наказав назвати монастир вигуком дочки.
Вардзія заснували спеціально для оборони проти загарбників. Тут вміщалося військо з 50 тис. воїнів. Але, правда, на даний момент Вардзія всього лише 30% колишньої величі. І, незважаючи на це, все ще є привабливим для туристів місцем. До речі, якщо будеш вирушати сюди на екскурсію, то візьми з собою ліхтарик, оскільки місцями дуже темно.

Уплісцихе
Найдавніше місто Грузії, який розташувався на березі річки Мткварі. Історія цього міста веде свій початок з II тис. до н.е. Цікавим фактом є те, що, незважаючи на тривалість його існування, назва міста жодного разу не змінювали. Якщо перекласти назву, то вийде «фортеця Бога».

Уплісцихе

Все місто складається з печер, яких налічується близько 150, хоча раніше їх було 700. Деякі порівнюють Уплісцихе з мурашником через його вигляд.

Мцхета
Перша столиця Грузії. Вид міста просто вражає. З одного боку розкинулися лісисті гори, з іншого - собор Светіцхеволі і храм Джавара.
Собор Светіцхеволі в перекладі означає «животворящий стовп». Він вважається першим і самим головним собором Грузії. У цьому соборі зберігаються надгробні плити царів і цариць Грузії, починаючи з 1010.

Мцхета

Храм Джавара (Св. Хреста) знаходиться на високій горі, звідки відкривається вид на злиття двох річок - Арагві і Мткварі.

Собор Алаверди
Це знаменитий середньовічний храм в Грузії. Він споруджений на місці маленької церкви Св. Георгія в XI столітті і в той час вважався найвищою спорудою. Собор вважається архітектурним ансамблем, який включає трапезну, дзвіницю, огорожу і літній палац. Поруч із собором знаходяться надгробні плити царів, але на даний момент прохід до них закритий. Дівчатам хочу сказати, що перед тим як відвідати собор потрібно покрити голову і плечі. Що стосується колін, то необхідно приховати ноги повністю. Так що подумайте про це заздалегідь.

Собор Алаверди

Монастир Сафара
Діючий чоловічий монастир, який знаходиться в горах Самцхе-Джавахетського регіону недалеко від Ахалцихе. Заснований в XIII столітті. Там живуть 20 монахів, які займаються сільським господарством на пожертвування населення. Усередині знаходяться унікальні фрески з часів заснування.

Монастир Сафара

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Хто з дівчат не мріє про чоловіка, за яким, як за кам'яною стіною? І одним з важливих цеглинок цієї стіни вважається,...
Лижі, СПА і коляда - новорічні свята в Україні привертають туристів можливістю організувати відпочинок на будь-який...
Сон і здоров'я - поняття взаємозалежні. Однак крім цього, сон виступає ще і певною дієтою, так як вчені довели, що під час...
Про чудодійний ефект лазні знали ще в давнину. Є цілий ритуал, якого дотримуються любителі такого відпочинку. Якими...
Scroll To Top