Рекомендуємо прочитати

Хто ти: «Сова» або «Жайворонок»?

article2770.jpg

Ти висипаєшся чи ні? Багато хто відповість на це питання негативно, а деякі ще й додадуть: "Я ж сова". Я сова, мовляв, ясна річ, спати лягаю за північ, і, звичайно ж, не висипаюся ...

Від куди сталося розподіл людей на «сов» і «жайворонків»?
Все почалося з давніх часів, коли люди жили племенами і розділяли, у кожного були свої обов'язки. У первісному суспільстві були свої «мисливці», які вставали дуже рано і йшли за здобиччю, а також «сторожі», які ночі на проліт охороняли плем'я від ворогів і диких тварин. Таким чином, вченими була висунута теорія, що нібито з тих самих пір суспільство розділилося на два різних ритми життя, хтось був схильний лягати спати і вставати рано, а хтось навпаки - пізно. З часом, правда, теорія про генетичну обумовленість була розвіяна, і доведена нова - тип людей формується під впливом конкретних життєвих умов. І буде людина "совою", "жайворонком" або аритміком багато в чому залежить від його поведінки, способу життя.

Сова» або Жайворонок

Визнач хто ти:
Людей не можна просто взяти і поділити на «сов» і «жайворонків» або «універсалів - аритміків» тому, що не все так просто насправді. Час сну - зовсім не головна «розділова» ознака. Вчені стверджують, що основний показник - це період найбільшої активності мозку. Так що визначати, що ви за птах, треба з деякими поправками.

? Ти «сова», якщо проявляєш найбільшу активність у другій половині дня (після шістнадцяти годин), пік припадає на дев'ять-десять години вечора.
? «Жайворонки» найбільш активні в першій половині дня (до п'ятнадцяти годин), а максимально - вранці о десятій-одинадцятій годин.
? Ти «універсал», якщо легко адаптуєшся практично до будь-якого часу і маєш приблизно однакову активність протягом усього робочого дня.

Сова» або Жайворонок

Багато фахівців стверджують, що вже з самого народження у людини є власні біоритми. Значить, тих, хто народився вранці - з 4.00 до 11.00, можна віднести до «жайворонків», «сови» ж народжуються з 16.00 до опівночі. А ось народжених у середині дня - з 11.00 до 16.00 - і вночі - з 00.00 до 4.00 - не можна віднести до одного конкретного типу, оскільки вони поєднують у собі якості і тих і інших. Багатьом з них якраз і пощастило стати «універсалами».

Однак більш природним для будь-якої людини (за даними ряду експериментів), є режим «жайворонка». Саме до цього режиму пристосовані наші основні фізіологічні функції, наприклад, температура тіла. Вночі, навіть у напружено працюючої людини вона знижується, як і у сплячої. Але постійне порушення режиму сну і неспання, зрештою, призводить до того, що деякі менш стійкі фізіологічні процеси починають таки перебудовуватися. Так, частота пульсу, яка зазвичай вище вранці, поступово починає зростати у вечірній час у тих, хто працює вечорами, і стає часом навіть вище, ніж ранкова. Але не варто зловживати нічним способом життя, адже, вже давно доведено, що саме вночі наше тіло має властивість оновлюватися. У людини, яка регулярно спить пізно увечері і вночі, гнучкі фізіологічні функції і більш стійкі починають діяти неузгоджені. Порушуючи режим, ми штучно вносимо розлад у діяльність організму, створюємо дуже важкі умови для його нормальної роботи. Так, наприклад, з 22 до 2 годин ночі, оновлюється і очищається печінка - основний фільтр нашого організму, а також ряд інших не менш важливих органів і залоз. І якщо ти хочеш подовше залишатися молодою, здоровою і красивою, тобі просто необхідно лягати спати не пізніше 23 годин! Постійний нічний режим, нехай вибирають екстримали, яким не шкода себе!

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

За статистикою, з винаходом телевізорів і комп'ютерів людина проводить сидячи в середньому близько дев'яти годин, на...
Еротичні сни не обов'язково повинні супроводжуватися віртуальним статевим актом. Зигмунд Фрейд розкусив наші таємні...
Шкіра є своєрідним відображенням нашого життя: її особливості та структура вказують на вік людини і спосіб життя - це...
Пити сік слід вранці та ввечері. Як показало дослідження, прийом соку в такому режимі протягом двох тижнів дозволяв...
Scroll To Top