Рекомендуємо прочитати

Кава допоможе запобігти цирозу

article2865.jpg

При цирозі клітин печінки - гепатоцити - запалюються і поступово заміщуються сполучною тканиною, яка нездатна виконувати одну з головних функцій цього органу - детоксикацію крові.

За оцінками ВООЗ на сьогоднішній день цироз печінки є причиною 1,3% всіх смертей у світі. Лікування цирозу - завдання важке, довге і дороге і, на жаль, сучасна медицина може лише уповільнити розвиток хвороби.

Сінгапурські вчені з Національного університету цієї країни (National University of Singapore) виявили, що регулярне споживання натуральної кави людьми, страждаючими цирозом, помітно знижує ризик смерті від цього захворювання.

Автори протягом 15 років спостерігали групу жителів Сінгапуру чисельністю більше 63 000 чоловік у віці від 45 до 74 років. Учасники регулярно інформували вчених про спосіб життя, особливості харчування й стан здоров'я. За період дослідження померли 14 928 піддослідних (24%) - з цього числа цироз печінки був причиною смерті 114 чоловік.

Аналіз інформації, отриманої від учасників, дозволив вченим прийти до висновку, що щоденні дві чашки (або більше чашок) кави були пов'язані зі зниженням ризику смерті від цирозу на 66% порівняно з тими учасниками, які каву пили від випадку до випадку або взагалі не вживали.

Тим часом, подібного зниження ризику смерті від цирозу не було виявлено щодо таких популярних і корисних напоїв як зелений і чорний чай і фруктові соки.

Подібний вплив кави проявлялося в основному при цирозі, не пов'язаному з вірусними гепатитами - так, наприклад, регулярне споживання цього напою практично не знижувало смертність при цирозі, викликаному вірусним гепатитом В.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Погана робота печінки викликає у організму стрес, в результаті якого вивільняються вільні радикали. Ці руйнівні...
Смачну печінку люблять багато. Однак не кожне її приготування виявляється вдалим. Найбільш поширені невдачі при...
Проростки пшениці надзвичайно корисні для організму людини. Вони покращують роботу травного тракту, прискорюють...
Сало калорійний продукт - воно містить 770 ккал в 100 грамах. Калорії сала називають «довгими», тобто вони працюють...
Scroll To Top