Рекомендуємо прочитати

Алергія при грудному вигодовуванні

article2891.jpg

Багатьом мамам знайома алергічна реакція при годуванні груддю. У діточок червоніють щічки, на тілі з'являються висипання і т.п. Від чого ж буває алергія при грудному вигодовуванні і як вона проявляється?

Як виявляються алергічні реакції у дітей при грудному вигодовуванні?
Після народження малюка основним продуктом його харчування стає грудне молоко. У період годування груддю матері часом виявляються характерні ознаки алергічної реакції. Це, по суті, ні що інше, як певні гострі реакції, які являють собою захисний механізм, що протистоїть пошкодження клітинних структур і тканин. Алергічні реакції у малюків неможливо практично передбачити. Але в більшості випадків достатньо лише прибрати матері зі свого раціону якийсь певний продукт і неприємні симптоми зникнуть. Але часом цього буває недостатньо, необхідно тривале лікування.

Проявляється алергія під час грудного вигодовування у дітлахів по-різному. Можуть з'явитися алергічні висипання на обличчі, на ручках і ніжках, на тілі, часом досить сильні висипання, які приносять малюкові неприємні відчуття і можуть бути вельми небезпечними для здоров'я. Також в стільці малюка при алергії може бути кров (прожилки), а на шкірі явних ознак алергічної реакції може і не бути. У малюка може виникнути на голові лупа, його можуть мучити болі в животику, адже травна система у крихти ще повністю не розвинена.

Від чого буває алергія при годуванні грудьми
Відомим фактором є, що в більшості випадків алергія від батьків передається дітям. Інакше кажучи, існує генетична схильність. У грудних діточок такий механізм особливо чітко проявляється. В інших випадках алерген в дитячий організм просто потрапляє ззовні. Локалізуватися інфекція може в шлунку, на шкірі, в дихальних шляхах.

Найпоширенішою алергією при годуванні грудьми є алергія на продукти, якими харчується мама. Саме з цієї причини матерям слід дотримуватися дієти при годуванні груддю. Не варто захоплюватися продуктами, здатними викликати у малюка алергію. Виключити зі свого раціону красиві і яскраві овочі та фрукти - це потужні алергени. Також до сильних алергенів відносяться продукти: алкоголь, шоколад, консерванти та добавки в продуктах, цитрусові, ковбаси та багато іншого. Під час годування грудьми ні в якому разі не варто матері переїдати. Найточнішу дієту для матері може індивідуально підібрати лише фахівець. Під час прикорму малюка також основним продуктом є грудне молоко. Але з особливою обережністю слід дотримуватися всіх правил прикорму, так як в цьому періоді потрібно бути особливо обережними. Необхідно стежити за реакцією дитини на кожен нововведений продукт.

У період годування грудьми мати дуже уважно ставиться до свого раціону, але у малюка виникає алергія. Це може бути алергія не на продукти, а на пил. Особливо якщо в приміщенні багато килимових покриттів. На таких поверхнях скупчується багато пилу, а в пилу живуть пилові кліщі. Очевидно, що дитина з повітрям буде вдихати і пил. Виникає подразнення органів дихання, що проявляється різними алергічними реакціями. Якщо в кімнаті маленька дитина, то з особливою уважністю слід ставитися до чистоти. Крім цього у грудного малюка також може виникнути реакція на домашніх вихованців, на рослини, а мати також продовжує думати, що винна вона, так як неправильно харчується.

При виникненні алергії у малюка, годувальниці ні в якому разі не варто займатися самолікуванням, тому що це несе за собою велику небезпеку. Необхідно виявити спочатку причину виникнення алергії, звернувшись до фахівця. Лікар може порекомендувати зробити алергопроби. За результатами проб і за симптомами фахівець обов'язково виявить причину алергії у дитини. Якщо це харчова алергія, то призначить для матері під час періоду годування індивідуальну дієту. При виявленні інших причин виникнення алергічних реакцій також дасть потрібні рекомендації. Не варто з легковажністю ставитися до алергії при грудному вигодовуванні, так як алергія може принести неприємні наслідки для малюка.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Наступ весни для більшості супроводжується проявом авітамінозу. Захворювання по-різному проявляється. Все залежить...
Здоровий і повноцінний сон - це найкраща профілактика безлічі захворювань. Тому, якщо у вас виникли проблеми зі сном,...
Щоб жирові відкладення неухильно зменшувалися, необхідно дотримуватися дієти, активно займатися, ходити на масаж,...
Алергія - це не нове захворювання, яке виникло в останні роки. Алергія переслідує людину вже довгий час, завдаючи йому...
Scroll To Top