Рекомендуємо прочитати

Умови зберігання грудного молока

article1437.jpg

Для новонародженого більш ідеального харчування, ніж грудне молоко просто не знайти. У материнському молоці містяться білки, жири, вітаміни і мікроелементи. При годуванні малюка грудьми, воно відразу надходить від матері-годувальниці до крихті. При цьому молоко вже потрібної температури, стерильнt і володіє всіма біологічними плюсами. Однак часто жінці доводиться годувати свого малюка зцідженим молоком. Тому щоб не завдати шкоди здоров'ю дитини, необхідно знати умови зберігання грудного молока.

Що потрібно враховувати при зберіганні зцідженого грудного молока

Умови зберігання зцідженого грудного молока визначаються його кількістю. Зберігання та збір грудного молока вимагає від жінки певної уважності і знань. Зберігати материнське молоко можна по-різному. Це залежить від того, на який час потрібно зберегти зціджене молоко: на пару годин або до наступного годування, або потрібно його зберегти на тривалий термін. Від часу зберігання зцідженого молока залежать і умови його зберігання. Ще однією умовою для зберігання грудного молока є правильно підібрана посуд.

Яку ж тару вибрати для зберігання зцідженого грудного молока


Перш за все, молоко необхідно зціджувати в чистий контейнер. Ємність повинна щільно закриватися. Виходячи з останніх досліджень, ємність для зберігання грудного молока може бути пластиковою або склянною. У таких ємностях грудне молоко може зберігатися без шкоди для якісного його складу.

Але на першому місці стоять таки посудини зі скла, потім з твердого прозорого пластику (полікарбонату) і на останньому - поліпропіленові (непрозорі пластмасові). Якщо дитина п'є зціджене молоко зрідка, то не має великого значення, з якого матеріалу зроблений контейнер. У цьому випадку тип ємності не робить негативного впливу на склад молока.

Важливим фактором при виборі ємності для зберігання грудного молока є легкість у використанні. Наприклад, пластикові пакети займають мало місця і можуть під'єднуватися до деяких молоковідсмоктувач. Однак при заморожуванні шви на них можуть лопнути і при розморожуванні може витекти вміст пакету. Тому тривале зберігання в поліетиленових одноразових пакетах не рекомендується.

Правила зберігання грудного молока

До умов зберігання зцідженого грудного молока пред'являються досить високі вимоги. Адже молоко - це прекрасне середовище для розвитку і зростання хвороботворних організмів. Тому необхідно убезпечити вашого малюка від кишкових інфекцій. Для цього потрібно знати і виконувати правила зберігання зцідженого молока. Вони полягають в наступному:
- Використовувати молоко, яке зціджено стерильним молоко відсмоктувачем;
- Упаковка повинна бути герметична (у відкритому посуді зберігати молоко не можна);
- Термін зберігання грудного молока при кімнатній температурі становить 6 годин, а в холодильнику може зберігатися 48 годин (тільки не в дверцятах холодильника);
- Термін зберігання в морозильній камері, яка знаходиться всередині холодильника і не має окремої двері - 2 тижні;
- В морозильній камері з окремими дверима - до 4 місяців (залежить від частоти відкривання дверей);
- В окремій морозильній камері глибокої заморозки та з постійною температурою - 6 і більше місяців;
- Заморожувати молоко відразу після зціджування, зберігати в глибині морозилки і на контейнер слід наклеїти етикетку з датою, коли було зціджено молоко;
- Перед заморожуванням протягом години (або 2-х) потрібно охолодити молоко в холодильнику;
- Зберігати молоко в холодильнику після розморожування можна до 24 годин, але заморожувати повторно не можна;
- Зберігати невикористане розігріте раз молоко (і тим більше використовувати) не можна;
- Доливати зціджене тепле молоко до холодного не слід, спочатку охолодіть його і тільки тоді зливайте;
- Не заморожуйте молоко, яке будете зберігати не більше 8 діб після зціджування, зберігати краще в холодильнику (так ви збережете максимум корисних речовин).

Якщо молоко не відповідає правилам і умовам зберігання - безжально виливайте його. Без жалю позбавляйтеся від небезпечних мікробів.

Якщо дотримуватися умови зберігання молока, то малюк буде завжди забезпечений дорогоцінним материнським молоком. А це гарантує дитині відмінне здоров'я і нормальний розвиток.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Згідно з даними статистики, в США від алергії на білок молока страждають близько 100 тисяч немовлят у рік. Вигодовування...
Рано чи пізно у кожної мами виникає питання: як відучити від нічних годувань свою дитину? Малюк не втомлюється...
Багато батьків задумуються над питанням, в якому віці можна давати сметану дитині. Сметана є легкозасвоюваним...
Свинина є забороненою в культурі харчування багатьох народів. Можливо, у зв'язку з цим (адже заборони ніколи не даються...
Scroll To Top