Рекомендуємо прочитати

Загальний аналіз сечі у дітей - показник здоров'я

article2706.jpg

Для того, щоб володіти інформацією про стан здоров'я маленької дитини, лікарі-педіатри зазвичай проводять дослідження загального аналізу сечі у дітей. В основному діти схильні до інфекційних, простудних, вірусних, травматичним захворювань. Практично будь-яке дитяче «невинне» нездужання при недогляді може закінчитися важкою патологією. Тому будь-які зміни у складі крові або сечі лікарі-педіатри розглядають, як серйозний сигнал, що говорить про можливий розвиток хвороби.

Загальний аналіз сечі дозволяє лікарю провести скринінг - активне виявлення розвитку якого-небудь захворювання за допомогою спеціальних діагностичних досліджень. Складні методи дослідження призначають дітям тільки у виняткових випадках, тому аналіз сечі є найпоширенішим діагностичним тестом. У педіатричній практиці це обов'язкове дослідження, яким нехтувати недоцільно.

Зазвичай збирають ранню ранкову сечу, при цьому лікар-педіатр визначає такі параметри, як запах, колір, відносну щільність, прозорість, реакцію сечового середовища. Також загальний аналіз сечі показує наявність і концентрацію біологічно активних речовин - глюкози, білка, жовчної кислоти, кетонових тіл, індікана, білірубіну. При дослідженні сечі дитини виявляється мікроскопія сечового осаду: еритроцити, лейкоцити, бактерії, слиз, кристали солей, циліндри, епітелій.

Загальний аналіз сечі у дітей

Колір сечі дитини повинен бути істотно світліше в порівнянні з сечею дорослої людини. У новонародженого малюка при грудному вигодовуванні сеча має білий, або ясно-жовтий відтінок. Поступово при введенні в раціон харчування дитини продуктів, які мають насичені пігментами, колір сечі змінюється. Наприклад, вживання дитиною цитрусових плодів надає сечі яскраво-жовтий відтінок, а буряк змінює колір дитячої сечі на рожевий або коричневий.

Говорячи про прозорість сечі, необхідно відзначити, що вона впродовж 2-х перших годин залишається прозорою. Далі в сечі формується каламуть, яка поступово збільшується і заповнює весь об'єм рідини. Муть в дитячій сечі говорить про присутність лейкоцитів або солей. При цьому сольова каламуть є нормальним варіантом, а лейкоцитарна каламуть - це показник запального процесу.

Запах дитячої сечі повинен бути не різким. Посиленню концентрації неприємного запаху, який довго не вивітрюється, сприяє включення в раціон харчування дитини жирної їжі. У свою чергу білкова їжа може викликати фруктовий запах.

Загальний аналіз сечі у дітей показує її кислотність (рН). Нормальною є слабокисла реакція сечі, при якій рН = 5 - 7, або нейтральна: рН = 7. Якщо дитина здає аналіз після прийому їжі, то реакція сечі стає більш лужна, відповідно, показник рН буде більше 7 одиниць.

Загальний аналіз сечі у дітей

Щільність дитячої сечі у новонароджених малюків має показник 1001 - 1005. Зі зміною раціону харчування вона змінюється. Нормальне значення: 1005 - 1025. Білка в дитячій сечі зазвичай не спостерігається, тільки у новонароджених може досягати концентрації 5 г / л.

Якщо в сечі виявляється глюкоза, то цей фактор красномовно говорить про рясному раціоні харчування дитини або переважанні вуглеводної їжі. Взагалі, наявність глюкози є фізіологічним фактором, воно не носить патологічний характер. У разі споживання дитиною малої кількості вуглеводів можуть виявлятися кетонові тіла, що також не вважається патологією.

Застережливою ознакою вважається присутність у дитячій сечі жовчної кислоти, білірубіну, індикану. Лейкоцитів повинно міститися в осаді сечі не більш 3 в полі зору. Кількість еритроцитів не перевищує 2 - 3 в полі зору, фізичні навантаження збільшують даний показник.

Будь-який розлад системи травлення призводить до появи в дитячій сечі зернистих і гіалинових циліндрів. Кількість епітелій згідно норми не перевищує 3-х епітеліальних клітин в полі зору.

При здачі дитиною аналізу сечі для діагностики та отримання достовірних даних необхідно дотримуватися гігієни. Будьте здорові!

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Рано чи пізно у кожної мами виникає питання: як відучити від нічних годувань свою дитину? Малюк не втомлюється...
Для новонародженого більш ідеального харчування, ніж грудне молоко просто не знайти. У материнському молоці містяться...
Багато батьків задумуються над питанням, в якому віці можна давати сметану дитині. Сметана є легкозасвоюваним...
Свинина є забороненою в культурі харчування багатьох народів. Можливо, у зв'язку з цим (адже заборони ніколи не даються...
Scroll To Top