Рекомендуємо прочитати

10 фраз, які не можна говорити дитині

article1627.jpg

Кожна мама підтвердить, що виховання дитини не проста справа, в якому значення мають не тільки догляд, увагу і певні дії, але і кожне сказане дитині слово. Психологи, що займаються дитячою психікою, настійно рекомендують батькам замислюватися над тим, що і головне як вони говорять своїм дітям. Адже навіть сама незначна дрібниця, сказана дорослим, може травмувати дитину, в незалежності від її віку. У даній статті хотілося б відзначити ряд висловлювань властивих деяким дорослим, які можуть не дуже добре позначитися на дітях. Але слід враховувати, що не всі поради слід приймати за догму, адже кожна дитина хоч і маленька, але все-таки особистість.

1. Ти все робиш не так - я зроблю сама!

Кожен психолог скаже вам, що подібні висловлювання травмують дитину. Подібні розмови пробуджують в дитині побоювання, що він незграбний і дурний, що мама буде незадоволена і знову буде лаяти. Подібні думки можуть перерости в комплекси, що не дозволяють дітям бути більш ініціативними.

2. На, візьми, головне заспокойся!

Багатьом батькам складно витримувати постійне ниття і жебрацтво своїх дітей. Тому, дорослі згодні поступитися маленькому тирану, лише б він залишив їх у спокої. Але це не дуже правильний підхід у плані виховання, адже якщо поступитися дитині одного разу, він підсвідомо вже буде знати, яким чином потрібно діяти, щоб отримати бажане. Тим самим втрачається батьківський авторитет, і заборони дорослого для дитини вже мало що значить.

3. Якщо ще раз подібне повторитися - я тобі дам!

Запам'ятайте, якщо вже ви застерігає свою дитину від чого - небудь, то доводьте свої застереження до справи, не варто обмежуватися порожніми погрозами. Суть подібних «порожніх» висловлювань мало доходить до дитини. Даний рада в жодному разі не закликає загрожувати своїм дітям, просто дитина повинна розуміти, що за провину чи непослух піде покарання, у вигляді незадоволеності ним батьків, наприклад, яке варто висловлювати не різко, а делікатно. Намагайтеся донести до дитини без крику, що і чому він робить не так.

4. Я кому сказав (а) зараз же перестань!

Не потрібно бути настільки різким зі своїм малюком. Але якщо вже стриматися не вийшло, вибачтеся. Адже різке слово від батьків може бути сприйнято дитиною занадто близько до серця. Реакцією на подібні висловлювання може бути не покірне послух, а бурхливий протест, у вигляді сліз і крику.

5. Ти ж розумієш, що ...

Більшість дітей не сприймуть подібну, надто дорослу для них, фразу. Швидше за все, він просто буде займатися тим, що йому цікавіше в даний момент. Ще менше уваги дитина зверне на подібні висловлювання, якщо він чимось незадоволений або збуджений. Зрозумійте, в подібних ситуаціях, головне знайти золоту середину між криком і тужливим повчаннями.

6. Хороші дівчатка (хлопчики) так не роблять!

Не варто повторювати вислови подібного роду дуже часто, адже саме в ранньому віці в людині зароджуються основи певних правил і норм, які в подальшому можуть перерости в комплекси, що заважають у дорослому житті. І дані висловлювання, можуть не дуже добре вплинути на слушні погляди зростаючого чоловічка.

7. Не треба плакати через дрібниці!

Чому ви вирішили, що те що не важливо для вас, є такою ж дрібницею для вашої дитини? В даний конкретний момент часу його увага прикута до того, що для нього дуже важливо, і якщо він засмучений краще заспокоїти його, проявивши участь, а не байдужість. Адже від цього можуть залежати ваші подальші взаємини.

8. Подумай про моє здоров'я!

Буває так, що мами звертаються з подібним закликом до своїх дітей. Це в подальшому може зіграти з вами злий жарт. Рано чи пізно дитина перестане сприймати дані висловлювання всерйоз, і навіть якщо вийде так, що мама себе буде погано почувати насправді, дитина вирішить, що все це не в серйозно і не вважатиме за потрібне рахуватися ні з вашими проханнями, ні з вашим самопочуттям.

9. Ні, це я не куплю занадто дорого (немає грошей)!

Складно пояснити дитині, чому мама не купує все і відразу, особливо коли навколо стільки спокус. Але відповідаючи на прохання малюка подібним чином, ви мимоволі приводите його до висновку, що якщо грошей багато, то можна все купити. Ігнорувати прохання дитини також не слід, краще просто навести досить вагомі для нього доводи, для відмови від незапланованих покупок.

10. Ось у когось (сусіда, друга) нормальні діти, а ти ...

... Такий - сякий, неуважний, грязнуля, тюхтій та інше. Не варто з дитинства нав'язувати дитині подібні ярлики, це прямий шлях до комплексу неповності. Ваша дитина гарна такою, якою вона є, і нехай вона знає, що ви її любите за це.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Вік статевого дозрівання сучасних хлопчиків знизився на 2 роки. До такого висновку прийшли американські лікарі....
Недавнє дослідження припускає, що ми можемо обчислити психопата за його слабким результатами в нюховому тесті. У ході...
Напевно ніхто не буде заперечувати, що навіть красуня, про яку мріють навколишні її чоловіка, хоча б зрідка стоїть...
Сучасне і повсякденне життя у жінки наповнене переживаннями і радощами, і дуже часто вона не може стримати бурю своїх...
Scroll To Top