Рекомендуємо прочитати

Коли дітям можна починати давати свинину

article1438.jpg

Свинина є «забороненою» в культурі харчування багатьох народів. Можливо, у зв'язку з цим (адже заборони ніколи не даються задарма!) На материнських форумах нерідко можна бачити питання про те, коли дітям можна починати давати свинину.

Інтенсивний прикорм, крім материнського молока, починається у немовлят з сьомого місяця після народження. Вже на восьмому місяці дієтологи не тільки дозволяють, але й рекомендують вводити в раціон малюка м'ясні продукти, як правило, м'ясо, подрібнене у вигляді пюре і обов'язково спільно з вже освоєними немовлям пюре з овочів.

М'ясо є цінним джерелом тваринного білка і мінеральних речовин (калію, заліза, фосфору). Багато батьків вважають за краще починати прикорм малюка з найбільш «дієтичного» і ніжного м'яса індички. У будь-якому випадку, кожен «сорт» м'яса необхідно пробувати окремо, починаючи з ½ чайної ложки м'ясного пюре. Адже м'ясо, як і всякий новий для дитини продукт, здатне викликати алергічні реакції. З часом раціон малюка можуть збагатити нежирна телятина або яловичина, свинина (також не жирна, пісна). Гідну різноманітність м'ясного меню можуть забезпечити м'ясо кролика або курки, а також язик. Особливості і традиції окремих регіонів дозволяють додати в раціон такі м'ясні інгредієнти, як конина і оленина.

Деякі батьки з обережністю ставляться до введення в раціон дитини свинини, заміняючи їй яловичиною або м'ясом курки. Проте, слід пам'ятати, що телятина і курятина, при включенні в дитяче меню, також вимагають обережності. Дитині, в якої проявилася явна непереносимість коров'ячого молока, телятину краще не давати. М'ясо птиці, в деяких випадках, також провокує у малюків алергічну реакцію. У таких випадках в м'ясний раціон дитини рекомендують включати свинину вже з восьмимісячного віку.

Існує думка, що свинина сама по собі містить багато гістамінов, які можуть викликати алергічну реакцію у маленьких дітей. Це твердження вірне, мабуть, лише по відношенню до жирного м'яса. Якщо у батьків виникає підозра на алергію, введення в меню малюка свинного м'яса можна ненадовго відкласти. Ніжне м'ясо поросяти в малих об'ємах можна потроху давати з 10-тімесячного віку.

Повністю відмовлятися від м'яса в будь-якому випадку не слід, адже необгрунтоване вегетаріанство в дитячому харчуванні тягне за собою порушення в розвитку всього організму дитини. У найсерйозніших випадках наслідком відмови від м'ясної їжі стає недорозвинення головного мозку з небезпекою прогресуючого слабоумства. Не цілком обгрунтованим, у зв'язку з цим, є думка, що дитина може отримати абсолютно все необхідне для росту і розвитку з круп, горіхів, сої, насіння і овочів, а м'ясом варто знехтувати, так як воно - всього лише більш доступний і дешевий їх замінник.

До восьмимісячного віку шлунково-харчовий тракт малюка вже готовий справлятися з переварюванням м'яса, цьому сприяє підготовчий півторамісячний період прикорму іншими, новими для малюка, стравами.

Дітям із зниженим рівнем гемоглобіну або ознаками рахіту м'ясо потрібно вводити і раніше написаного терміну. Зважаючи з особливих медичних показань м'ясо рекомендують вводити в прикорм з 6 місяців. Немовлята, переведені на штучне годування, також заповнюють недолік корисних речовин, якщо в їх раціон поступово вводиться м'ясо.

Таким чином, починаючи з 8-мімесячного віку (а при особливих показаннях можливо, і раніше), і до досягнення дитиною віку 2-3-х років свине м'ясо, у всіх його різновидах, і, безумовно, в розумних кількостях, може бути введено в раціон вашої дитини.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Згідно з даними статистики, в США від алергії на білок молока страждають близько 100 тисяч немовлят у рік. Вигодовування...
Рано чи пізно у кожної мами виникає питання: як відучити від нічних годувань свою дитину? Малюк не втомлюється...
Багато батьків задумуються над питанням, в якому віці можна давати сметану дитині. Сметана є легкозасвоюваним...
Для новонародженого більш ідеального харчування, ніж грудне молоко просто не знайти. У материнському молоці містяться...
Scroll To Top