Рекомендуємо прочитати

Як відучити від нічних годувань

article1442.jpg

Рано чи пізно у кожної мами виникає питання: як відучити від нічних годувань свою дитину? Малюк не втомлюється отримувати молоко, а тому прокидатися вночі йому тільки в задоволення. А у молодої мами бувають різні ситуації, а значить, нічні годування деколи можуть доставляти дискомфорт.

Якщо дитина знаходиться на природному вигодовуванні, то нічне годування може затягнутися надовго. Для штучно вигодовуваних дітей все інакше, вони відвикають набагато раніше: деякі малюки вже в три місяці не прокидаються вночі, щоб поїсти. Незалежно від того, коли мама вирішила відучити дитину від нічного годування, їй слід знати деякі правила.

Перший крок - це консультація з педіатром. Якщо малюк погано додає у вазі, то відмовлятися від нічних годувань не варто, оскільки в нічний час прилив молока збільшується, а значить, дитина наїдається досхочу. Однак якщо у малюка надмірна вага, то скасувати нічне годування цілком можливо. При нормальній вазі мама може вирішити сама - відучувати чи ні.

Як відучити малюка їсти в нічний час?


Існує ряд не дуже складних способів, як малюка відучити від нічних годувань. Ці методи підходять як для дітей, яких годують грудним молоком, так і для тих, хто харчується молочною сумішшю.

Для того щоб відучити дитину їсти вночі, слід збільшити число годувань в денний час. За день дитина повинна отримати обсяг молока, який він раніше вживав за добу. Останнє годування перед сном повинно бути щільним. Як правило, дитина часто їсть уночі в тих ситуаціях, коли вдень йому не вистачає молока. Буває, що молоді мами дуже зайняті домашніми справами і на час забувають про свою дитину. Якщо дана ситуація стала нормою, то малюк буде прокидатися вночі часто і вимагати, щоб його погодували. Так дитина хоче заповнити нестачу материнської уваги. Якщо мама вийшла на роботу рано, а значить, весь день не бачить своєї дитини, то й тоді маля буде часто прокидатися вночі.

Якщо ввечері дитина лягає спати рано, коли батьки ще не збираються спати, то потім, перед тим як заснути, мамі варта розбудити дитину і нагодувати її. Тоді малюк буде спати довше, а мама отримає більш тривалий відпочинок. В крайньому випадку, дитина розбудить маму на один раз менше, ніж зазвичай.

Якщо дитині вже більше року і мама його збирається відучувати від нічного годування, то в цьому випадку дитину можна укладати в іншій кімнаті. Найкращий варіант, якщо в іншій кімнаті разом з малюком буде спатиме старша сестра або брат. Тоді малюк переключить свою увагу на нову обстановку і швидко забуде про нічні годування. Як варіант, можна поговорити з дитиною і пояснити йому, що він все молоко випив днем, а тому вночі вже нічого немає. У такому віці дитина вже цілком сприйнятливий до слів.

Коли дитина перестає їсти в нічний час?

Безумовно, кожна дитина індивідуальна і конкретного часу, коли малюк більше не потребує нічному годуванні, немає. Однак коли-небудь цей період все одно настане. Як показує практика, від нічних годувань молоді мами втомлюються набагато раніше, ніж в цьому відпадає необхідність у дітей. На думку фахівців перед тим як почати відучувати дитину від годування у нічний час, слід створити всі необхідні умови для цього, все повинно бути м'яко і поступово. Ні в якому разі дитина не повинна страждати через те, що він більше не отримує порцію їжі по ночах. До відлучення можна приступати вже з того моменту, коли дитині виповнилося п'ять або шість місяців. У такому віці дитина легко може перенести таке позбавлення. Можливо, пару ночей малюк не дасть спати своїм батькам, буде вимагати груди або суміш, але після закінчення двох тижнів, як правило, дитина відвикає.

Якщо дитина протягом всієї ночі смокче груди, то це не свідчить про те, що він дуже голодний. Часто це говорить про те, що він не в повній мірі отримує увагу матері, тобто він таким чином задовольняє свої емоційні потреби. Така ситуація може виникнути не тільки у немовляти, але і малюка старше року. У такому випадку необхідно налагодити спілкування з малюком вдень - більше розмовляти, грати, брати на руки.

Рекомендуємо скористатися порадами лікаря: Як відучити дитину від нічного годування? - Доктор Комаровський

Scroll To Top