Рекомендуємо прочитати

З якого місяця малюку можна сметану?

article1440.jpg

Багато батьків задумуються над питанням, в якому віці можна давати сметану дитині. Сметана є легкозасвоюваним тваринним жиром і відноситься до кисломолочних продуктів, але за складом її все-таки не рекомендують рано вводити в дитяче меню. За рахунок великого вмісту білків і високої калорійності, вона збільшує навантаження на нирки і підшлункову, але зате містить менше холестерину, ніж, наприклад, вершкове масло.

Давати сметану малюкам до року забороняють і лікарі рекомендують вводити сметану в дитяче харчування у віці не раніше двох років і починати з дуже маленької кількості.

Сметана буваєте різної жирності, від десяти до сорока відсотків. У дитячому раціоні краще всього використовувати дієтичну сметану, жирність якого становить не більше 10% і обов'язково давати її не в чистому вигляді, а разом з їжі. Важливо, щоб ви самі були впевнені в якості сметани та не давали її в чистому вигляді, а додавали в невеликій кількості в каші, супи. Можна давати сир з чайною ложкою нежирної сметани або додавати її в натерту моркву, яблучне пюре, робити смачні і корисні салати, додавати в окрошку, сирники або салат з огірків і помідорів.

Враховуючи високу вразливість дітей до кишкових інфекцій, сметану з магазину необхідно обов'язково піддавати термічній обробці, особливо якщо ви даєте її дитині в перший раз. Якщо у вашого малюка є схильність до алергії на продукти, краще не давати її до трьох років або додавати її в дуже маленьких кількостях в інші продукти або страви. Сметану можна замінити дитячими вершками, денна норма яких становить не більше 5-10 г для дитини або нежирним йогуртом.

Не можна говорити, що сметана шкідлива для дитячого організму, адже вона містить незамінні амінокислоти і жири, які так необхідні зростаючому організму, містить вітаміни А, Е, В2, В12, РР, а також кальцій. У процесі сквашування утворюються речовини, які засвоюються організмом краще, ніж інші молочні продукти подібного типу.

Важливо пам'ятати, що сметана втрачає всі свої корисні властивості після десяти днів зберігання, тому вживати сметану з високим терміном свіжості не рекомендується, так як є велика ймовірність, що в ній присутні консерванти і пастеризатори для продовження терміну зберігання. Тому особливу увагу потрібно приділяти свіжості і якості сметани, обов'язково перевіряти дату випуску і цілісність упаковки.

Можна готувати домашню сметану, щоб бути впевненим у її свіжості, як і відсутності консервантів. Лікарі також рекомендують давати дитині сметану промислового виробництва, а не куплену на ринку.

На відміну від молока і кисломолочних напоїв, які повинні бути в раціоні дитини щодня, вершки і сметану можна давати кожен день, потрібно чергувати, а ще краще давати один-два рази на тиждень.

Відповідаючи на питання, з якого місяця малюку можна сметану, потрібно пам'ятати, що сметана є «дорослим» продуктом і не варто його швидко вводити в раціон малюка, краще замінити дитячими вершками, нежирним йогуртом, кефіром.

Але все-таки сметана, як і всі кисломолочні продукти, в помірній кількості добре засвоюється дитячим організмом, покращує пам'ять, укріплює кістки і буде корисна вашому малюкові з дворічного віку.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Свинина є забороненою в культурі харчування багатьох народів. Можливо, у зв'язку з цим (адже заборони ніколи не даються...
Згідно з даними статистики, в США від алергії на білок молока страждають близько 100 тисяч немовлят у рік. Вигодовування...
Рано чи пізно у кожної мами виникає питання: як відучити від нічних годувань свою дитину? Малюк не втомлюється...
Для новонародженого більш ідеального харчування, ніж грудне молоко просто не знайти. У материнському молоці містяться...
Scroll To Top