Рекомендуємо прочитати

Подорож з дитиною

article2132.jpg

Подорож з дитиною - приваблива перспектива для батьків, які не бажають уповільнювати темп життя навіть після збільшення сімейства. Однак подорож з дитиною вимагає ретельної підготовки, інакше поїздка обернеться зіпсованим здоров'ям чада і виснаженими нервами батьків.

Подорож з дитиною: вибір транспорту

Подорожувати з дитиною найкраще літаком. У чистому прохолодному салоні з постійною температурою і без протягів, діти найлегше переносять дорогу. Ще один плюс: мінімальний час в дорозі. Однак подорож з дитиною в літаку має і мінуси ? високий тиск і низька вологість в салоні може викликати сонливість і слабкість. Вимушена нерухомість також дратує малюка, тому потрібно заздалегідь подбати про його розвазі.
Подорож з дитиною поїздом чи машиною також мають свої особливості. Готуючись до подорожі з дитиною на автомобілі, обов'язково потрібно купити спеціальне автомобільне крісло для дітей, взяти з собою ковдру і легкий одяг - на випадок непередбачених змін погоди.

Подорож з дитиною: вибір транспорту

Варто також пам'ятати, що подорожуючи з дитиною, в дорозі доведеться зупинятися частіше звичайного - для прогулянок і годування, так що краще виїжджати ввечері. Це підвищить ймовірність, що більшу частину подорожі малюк проспить. Та й менше часу доведеться їхати по жарі.
Подорожувати з дитиною поїздом трішки комфортніше ? переодягнути дитину легше, з ним можна пройтися по коридору, тому обмежень для рухомого малюка менше. Мінуси - антисанітарія на вітчизняних залізницях, духота і протяги, сильний шум. Втім, від цих неприємностей досить легко себе захистити. Подорожуючи з дитиною, краще всього повністю викупити купе, що припинить контакти малюка з незнайомими (і цілком можливо, не цілком здоровими) людьми, протягами від відкритих кватирок і вагонного шуму. Зайшовши в купе, потрібно протерти всі поверхні, до яких може доторкнутися малюк серветками, просоченими антисептичними розчинами або горілкою. Крім того, краще не покладатися на якість прання у залізничних пралень, і взяти власну постільну білизну; також варто захопити з дому термос гарячою водою.
Щоб уникнути падіння малюка з полиці, можна попросити у провідника спеціальні ремені (згідно «інструкції для провідника пасажирського поїзда», вони повинні завжди бути в наявності у провідника і вже точно знайдуться у начальника поїзда).

Подорож з дитиною: багаж

Варто приготуватися до того, що поїздка з малюком - це кілька сумок з речами. Для дітей віком до п'яти років варто захопити і «рідний» нічний горщик - часто для малюків «сходити по-великому» в незнайомих умовах ? це ціла проблема.
У будь-який час року в поїздці з малюком знадобляться серветки для обтирання, дезінфектор, носові хустки, в жарку пору року незайвою буде так звана «термальна вода» (стерильна вода в аерозольному балоні, яку використовують для зволоження шкіри).

Подорож з дитиною: багаж

Готуючись до подорожі з дитиною, заздалегідь варто подбати і про розваги. Зайнятий малюк заподіє менше клопоту. Ідеально підійдуть олівці і папір, розмальовки, книжки з картинками, конструктор. Досвідчені батьки беруть багато іграшок і дістають на місці нові у міру набридання старих.

Подорож з дитиною: аптечка

Подорож з дитиною вимагає обов'язкової наявності з собою спеціальної аптечки, в якій повинні бути присутніми наступні препарати:
- Жарознижуючі (температура у дитини може бути ознакою теплового і сонячного удару) і болезаспокійливі;
- Антигістамінні засоби (на випадок алергії);
- Адсорбенти (на випадок харчового отруєння);
- Антисептичні розчини (перекис водню, зеленка);
- Стерильні вата і бинт, бактерицидний пластир;
- Градусник;
- Засоби проти заколисування (давати їх потрібно за годину до польоту / поїздки);
- Сонцезахисний крем з високим ступенем захисту (SPF 50), засіб від опіків.

Подорож з дитиною: аптечка

Незайвим буде перед поїздкою показати малюка педіатрові, щоб лікар дав «добро» на подорож.

Подорож з дитиною: їжа

На час поїздки краще повністю відмовитися від ковбасних виробів, сиру і твердих сирів. У цих продуктів вкрай малий термін зберігання навіть у холодильнику, а на спеці вони стають небезпечними вже через пару годин. До того ж, вельми часто торгові точки реалізують подібні вироби з уже стікаючим терміном зберігання.
Молочні продукти краще обмежити пастеризованим молоком і бутильованої кисломолочними продуктами, які можна зберігати після відкриття упаковки не більше двох годин.
Для зберігання їжі, під час подорожі з дитиною, слід використовувати пластмасові контейнери або скляні банки, але ніяк не поліетиленові кульки (в них їжа нагрівається дуже швидко).
На другий день, з домашньої їжі придатними для малюка будуть тільки печиво, цукерки та сухофрукти. Їх можна доповнити молочними дитячими кашами швидкого приготування, консервованим харчуванням.
Питну воду, вирушаючи в поїздку, варто взяти з собою в достатній кількості, і по можливості не використовувати місцеву до кінця поїздки. Зміна води може спровокувати у малюка розлад травлення.

Поради лікаря: Подорож з дитиною - Школа доктора Комаровського

Scroll To Top