Рекомендуємо прочитати

Миємо голову дитині без сліз!

article2317.jpg

Часто буває так, що під час купання дитини, вона категорично відмовляється мити голову. Коли при купанні приходить черга миття голови, у крихітки починається істерика, хоча до цього він міг спокійно плескатися і гратися у ванній. З такою проблемою стикаються багато батьків.

Чому це відбувається? Проблема виникає через те, що дитину може налякати сильний напір з крана або душа, також йому може бути дуже неприємно, коли в його вуха, в очі і в носик затікає вода. Щоб малюк більше не боявся миття голови, такі неприємні моменти потрібно усунути.

Процес купання повинен приносити як малюку, так і вам, лише позитивні емоції, перед купанням у малюка має бути гарний настрій. Це дуже важливо, тому, якщо хочете досягнути хорошого результату, не мийте малюкові голову пару тижнів, нехай він просто хлюпається з іграшками в ванні. Потім, коли про негативний досвід крихітка забуде, ви зможете знову почати проведення водних процедур.

Процедуру купання можна проводити у формі захоплюючої гри: дайте малюкові дитячу лієчку, і нехай він самостійно лиє водичку собі на голову. Нехай він при цьому говорить, що він - квіточка, якого обов'язково потрібно поливати, тоді він виросте сильним і красивим. Можна також з собою взяти улюблену ляльку або іграшку, яка "не боїться миття голови". Щоб вода не потрапляла малюкові в очі, відхиліть його голівку назад і опустіть її на стінку ванночки, або запропонуйте йому, щоб він закрив личко рушником і тримав його, контролюючи процес. Для того щоб дитина відчула себе спокійно і комфортно, налийте спершу в тазик або ванночку трошки води. Нехай малюк там посидить трохи, пограє з іграшками і відчує, що він знаходиться в безпеці. Коли починаєте мити дитині волосся, полийте водички акуратно на голівку або змочіть її руками. При цьому щоб відвернути увагу крихти, розповідайте йому під час процедури віршики або казки.

Якщо це не допомагає і дитина все одно чинить опір миття голови, є ще один спосіб: щоб мама прийняла ванну разом з дитиною. Мама садить малюка на коліна обличчям до себе, щоб його спинка впиралася на її коліна, і обережно (щоб вода не затікала в оченята), губкою або руками, намочують його волосся. Потім потрібно нанести шампунь, та потім змити його.

Іноді мама і дитина недостатньо розуміють один одного (малюки не завжди можуть зрозуміти, чого дорослі від них хочуть), що може стати причиною скандалів у ванній. Так, якщо малюкові говорять "відкиньтеся назад", він намагається зігнутися всім тілом, а якщо йому сказати "підніми голову", він може намагатися стати на носочки. Тому вказівки, які ви хочете дати дитині, повинні бути більш зрозумілими (наприклад, "подивися на дзеркало", "подивися на лампочку" і т. д.).

Якщо маля боїться мити голову, ні в якому разі не потрібно робити це через силу. Дитячі страхи в такому випадку тільки посиляться, і наступного разу дитина буде противитися цьому ще сильніше. Спробуйте з малюком домовитися про те, що він сам буде намочувати волосся (якщо він навчиться це робити, процедура миття голови стане проходитиме набагато спокійніше). Найголовніше - щоб ви до малюка ставилися з терпінням і спокоєм. Тільки тоді йому вдасться швидко та без сліду позбутися своїх страхів.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Багато що в образі людини визначається підібраними предметами одягу, але велике, а часто і вирішальне значення має те,...
Невід'ємною частиною жіночої привабливості, є здорове і гарне волосся. Але внаслідок неправильного догляду та...
З того самого моменту, коли у батьків з'являється бажання завести дитину, все в їх житті спрямоване на те, щоб малюк...
Волосся - справа тонка і примхлива, тому до них потрібен індивідуальний підхід. Але колись треба визначити тип волосся,...
Scroll To Top