Рекомендуємо прочитати

Загартовування дітей, як засіб захисту здоров'я

article3263.jpg

З того самого моменту, коли у батьків з'являється бажання завести дитину, все в їх житті спрямоване на те, щоб малюк народився здоровим. Правильне харчування, прогулянки на свіжому повітрі, повноцінний сон, уникнути стресових ситуацій - все це є запорукою доброго здоров'я, як мами, так і дитини. З появою крихітки в сім'ї всі прагнення батьків спрямовані на те, щоб він ріс всебічно розвиненим, енергійним і міцним. Цьому в чималому ступені сприяє загартовування дітей, як засіб захисту здоров'я.

У багатьох слово «загартовування» асоціюється з бігом босоніж по снігу, з пірнанням у крижану воду. Але це далеко не всі заходи. Процес загартовування можна почати з купання немовляти у воді, яка буде всього на один градус нижче звичної. Через деякий час температуру води можна знизити ще на один градус. Потім ще на один. Якщо дитина в такій воді почувається комфортно, можна воду зробити прохолодною (але не нижче 24 градусів). Такі процедури загартовування дуже прості, але незмінно підвищують імунітет дитини, від якого залежать його здоров'я і розвиток.

Загартовування малюка не зводиться тільки до водних процедур. Прогулянки - це один з основних видів загартовування. Гуляти дитині треба регулярно, але при цьому потрібно правильно одягати малюка. Краще нехай дитині буде прохолодніше, ніж він перегріється.

Зарядка теж допомагає зміцнювати здоров'я малюка. Але нехай вона не буде неприємним обов'язком, і не обов'язково ранковою. Можна вибрати кілька веселих, кумедних вправ - біг босоніж по килимку, наслідування рухів тварин - і виконувати їх протягом дня.

Всі ці заходи і є загартовування. Якщо батьки зуміють в ненав'язливій формі прищепити корисні звички, привчити дотримуватися розпорядку дня, вести активний спосіб життя з самого раннього дитинства, це допоможе зміцнити і зберегти здоров'я дитини.

Поради лікаря: Загартовування - Школа доктора Комаровського

Scroll To Top