Рекомендуємо прочитати

Нічні годування грудьми: чому вони корисні для немовляти?

article3145.jpg

Малюк часто прикладається до грудей вночі? Чи не шкодять нічні годування травленню дитини? Давайте дізнаємося!

П'ять аргументів «за» нічні годування
Раніше, коли дітки в своїй більшості були штучними і харчувалися сумішами, вважалося, що вночі малята повинні відпочивати від перетравлення їжі. Якщо ж малюк прокидався і плакав, його поїли водичкою. Для крихітки, що знаходяться на грудному вигодовуванні, такий варіант нічного меню в корені невірний. Чим же корисні нічні годування?

1. Шлунок у грудничка (особливо у новонародженого) маленький, тому великі перерви між годуваннями (більше 3 годин) він переносить насилу.

2. Сучасні дослідження показали, що грудне молоко на 80% складається з найчистішої води, тому не ускладнює роботу дитячого шлунка.

3. До складу грудного молока входить ліпаза - фермент, який допомагає розщеплювати жири, полегшуючи роботу шлунково-кишкового тракту дитинки. Тому переварювання грудного молока не викликає напруги ШКТ.

4. Нічні годування допомагають малюкам заспокоїтися у маминих грудей і швидше знову заснути, добре набирати вагу.

5. Крім того, нічні годування в не меншій мірі корисні і мамі. Вночі в організмі у великій кількості виділяється пролактин, який відповідає за те, скільки молока буде вироблено на наступний день. Звідси висновок: якщо мама не годує дитину вночі, її організм отримує сигнал, що молока потрібно менше, і його вироблення неминуче знижується, негативно впливаючи на лактацію в цілому.

Рекомендуємо скористатися порадами лікаря: Як відучити дитину від нічного годування? - Доктор Комаровський

Scroll To Top