Рекомендуємо прочитати

Як зберігати грудне молоко

article2667.jpg

Найцінніше, що може дати мама своїй дитині, окрім любові, це грудне молоко. Жодна суміш не містить таку кількість вітамінів, мінералів і мікроелементів. Але бувають моменти, коли мамі необхідно кудись піти або змушена виходити на роботу, в такому випадку малюкові потрібно залишити запас їжі. Під час періоду лактації бувають моменти, коли стає менше молока і виникають ситуації, при яких мама приймає ліки, в холодильнику повинні бути запаси грудного молока.

Основною вимогою до ємності для зберігання молока є герметичність, вона повинна щільно закриватися. В аптеках є спеціальні пакети для зберігання молока, вони проградуюровані, на них написано кількість мілілітрів і оснащені дротами-мотузочками або застібками. Їх зручність полягає в тому, що вони займають мало місця і можуть під'єднуватися до деяких молоковідсмоктувачів. Замість пакетів зустрічаються пластикові контейнери що щільно закриваються кришечками. Можна використовувати звичайні скляні пляшечки від дитячого харчування, але заздалегідь їх прокип'ятіть.

Якщо ви хочете заморозити щойно зціджене молоко, то помістіть його в холодильник до повного охолодження, а потім в морозильну камеру. Заморожувати краще невеликими обсягами (60-120мл), щоб не довелося, потім виливати розморожений продукт. Доливати в заморожену масу можна тільки в тому випадку якщо обсяг доданого молока досить малий і не розморозить заморожену порцію.

Терміни придатності молока варіюють від способу зберігання, при кімнатній температурі воно може зберігатися до 4 годин. У холодильнику не варто зберігати молоко на дверцятах, так як від постійного відкривання можлива зміна температурного режиму.

У холодильнику зріле молоко може зберігатися при температурі 0-4 С - протягом 8 днів. Молозиво при кімнатній температурі зберігає свої властивості 12 годин. Якщо морозильна полка всередині холодильника, через постійно відкриті двері, заморожене молоко зберігається 14 днів. Морозильна камера з окремими дверима зберігає молоко 3-4 місяці. Окрема морозильна камера з функцією глибокої заморозки здатна зберігати температуру до -19 С, і дозволяє зберігати молоко 6 місяців.

Для того щоб розморозити молоко поставте контейнер під струмінь теплої води, що не нагріває його до закипання і ніколи не нагрівайте в мікрохвильовій печі. Розігріте молоко може зберігатися в холодильнику 24 години і подальшому заморожуванню не підлягає.

Головне в процесі збору і зберігання грудного молока дотримання стерильності, в такому випадку мама може бути трохи вільна і зайнятися собою, зустрітися з подругами або вийти на роботу.

© На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

З моменту поповнення в родині жінка розчиняється у своєму довгоочікуваному малюку - «дихає» ним, живе його...
Нам завжди хочеться, щоб скоріше з'явилися перші зубки. Але коли починають прорізуватися зубки, відразу ж виникає купа...
Для новонародженого більш ідеального харчування, ніж грудне молоко просто не знайти. У материнському молоці містяться...
Розуміння, ласка, любов, яка не знає кордонів; казки, прочитані вголос зимовими довгими вечорами; домашні пироги; теплі...
Scroll To Top