Рекомендуємо прочитати

Відновлення лактації

article3613.jpg

Молоко зникає з різних причин. Буває, що дитина відмовляється від грудей через хворобу, наприклад, коли малюк потрапляє до лікарні окремо від мами , лактація далеко не завжди зберігається. Іноді дитина народжується дуже слабкою і не може смоктати груди, а молода мама в свою чергу не знає, як утримати молоко і воно поступово зникає. До того ж, малюки не завжди легко переходять від грудей до соски, а від соски до грудей...То як бути мамі, якщо молоко пропало або його зовсім не було? І чи є штучне вигодовування єдиним виходом?

Звичайно, ні! Вихід є - почати все заново. Жіноче тіло настільки унікальне, що бувають випадки, коли бабусі, які доглядають немовлят, відчувають прилив молока або коли малюка годують жінки, які жодного разу не народжували. Лактацію можна відновити. Є й приклади, коли відбувається лактація у жінок, які ніколи не вагітніли і у яких навіть видалена матка. Релактація - це процес відновлення молока.

Найголовніше - це віра мами в успіх
Було проведено дослідження, в ході якого опитали 366 жінок. Вони намагалися відновити лактацію, і у половини перехід на повне грудне вигодовування стався ніж за один місяць, ще чверть жінок прийшла до цього за більш тривалий проміжок часу, а решта - годували малюків змішано. Коли дитині менше двох місяців і припинення годування сталося нещодавно, відновити лактацію легше. Були випадки, коли молоко у жінок з'являлося і для дитини, якій вже виповнився рочок. При цьому дуже важливо, щоб близькі люди підтримували молоду маму і допомагали їй по господарству. Потрібно бути готовим до того, що процес відновлення займе дуже багато часу, особливо протягом перших двох тижнів.

Щоб релактація пройшла успішно, мама повинна зробити ось що:

  • навчити малюка смоктати груди, якщо він не може або не вміє це робити.
  • зрозуміти, чому молоко пропало і по можливості усунути причину.
  • стимулювати вироблення молока.
  • зробити так, щоб дитина добре харчувався під час процесу відновлення.

Відновлення лактації

Перший крок - це тілесний контакт
Дуже важливий момент при релактаціі - це тілесний контакт із малюком. Якщо ваша шкіра буде торкатися до шкіри дитини, тоді прийде в норму дихання, температура, серцебиття немовляти. Таким чином ви зможете не тільки зняти стрес собі та малюкові, але і простимулювати вироблення гормону любові і гормону материнства, які відповідають за лактацію.

Коли малюк лежить на материнських грудях, він практично завжди готовий посмоктати. Може бути, зараз просто для комфорту, але цього ми і добиваємося. Якщо малюк ще ніколи не коштував материнське молоко або відмовився від грудей, він може сам почати смоктати груди, якщо давати йому бути з мамою поруч - шкіра-до-шкірі. Малюк, який тільки народився і лежить відпочиває у мами на грудях, найчастіше сам знаходить сосок. Інстинкт немовляти нікуди не зникає, йому просто потрібно згадати, що це таке.

Мамі і дитині потрібно спати разом, щоб груди були завжди у розпорядженні малюка, особливо на світанку та вночі - найважливіший час для лактації. Також добре, якщо ви будете з дитиною купатися разом і носити його частіше в кенгуру, та якомога більше пестити. Нехай малюк засинає та прокидається на ваших грудях.

Якщо малюк почав смоктати груди, що робити далі?
Найкращий варіант - коли малюк може і хоче смоктати сосок. Тепер ваше завдання кожні 1-2 години прикладати немовля до грудей. Не чекайте, поки дитина почне кричати. Починайте пропонувати малюку груди, коли він махає ручками, перевертається, крутить голівкою. Нехай він смокче груди не тільки для харчування, але і для свого комфорту. Чим більше дитина смокче груди, тим більше приливає молоко в мами.
Простежте, щоб малюк смоктав груди щоразу по 15-20 хвилин. Якщо він спочатку деякий час посмоктав одну грудь, а потім іншу, перекладайте його знову до першої і так по колу. Це також добре стимулює утворення молока.

Якщо малюк почав смоктати груди, що робити далі?

Що робити з докормом?
Пам'ятайте, що малюк ніколи не повинен бути голодним. Дитина, яка плаче та кричить, не зможе добре взяти груди або взагалі відмовиться від неї. Якщо ви почнете обмежувати немовля в їжі, він стане слабким і смоктати просто не зможе.

Пропонуйте маляті докорм за розкладом. Кількість, яку ви даєте йому зараз, розділіть на кілька частин. Мамині груди весь час поруч, бо мама укладає дитинку спати, заспокоює, бавить, а кілька разів на день ще й дає докорм. Спочатку дитина все своє харчування або більшу його частину буде отримувати з догодовування. Але коли маминого молока стане більше, догодовування буде зменшуватися. Одного разу мама виявить, що догодовування не знадобився зовсім.
Важливо!У процесі відновлення лактації не давайте дитині пляшку або пустушку, так ви зменшите смоктання грудей.

Як бути якщо малюк відмовляється від грудей?
Якщо дитина відмовляється від грудей, це означає, що мама повинна сама відновлювати лактацію. Може бути, коли у грудях з'явиться хоч трохи молока немовля візьме її, а поки ви повинні зробити так, щоб воно там з'явилося. Гормони любові і материнства виділяються при стимуляції сосків і ареолів, тому відновлювати лактацію можна не тільки за допомогою смоктання малюка, але і зціджування. Ви можете робити це за допомогою молоковідсмоктувача або вручну. Якщо вам легше буде користуватися молоковідсмоктувачем, тоді придбайте якісний варіант і краще, якщо цу буде подвійний електричний молоковідсмоктувач.

Добре стимулює груди і звичайне ручне зціджування. Якщо постійно зціджувати молоко, то воно може з'явитися через тиждень, але іноді це займає набагато більше часу. Зціджуватися потрібно по 15 хвилин і бажано, щоб в добу було по 8 зціджувань. За іншим способом підрахунку, фахівці кажуть, що в добу слід зціджувати близько 100 хвилин. Краще зціджувати груди рідко, але довго, ніж швидко і часто. Якщо малюк може і хоче це робити, тоді не потрібно замінювати його ручним зціджуванням. Пам'ятайте, що не всі малюки відразу готові брати груди. Важливо щоб мама привчала його до цього.

З чого варто почати? Якщо малюк голодний або пручається, не потрібно пхати йому груди в обличчя, хай він спочатку привчиться бути весь час біля грудей. Годуєте малюка докормом. І постійно притискайте його щічкою до своїх грудей. Пам'ятайте про чарівний прийом - шкіра-до-шкіри. Іноді у малюка прокидається інтерес поласувати маминим молоком, якщо він побачить крапельку молока на соску. Тому можна капнути молоком з піпетки прямо на сосок. Якщо вам хтось допоможе, тоді буде зручніше. Коли у малюка гарний настрій, і він майже не голодний, пропонуйте йому груди.

Є й природні натуральні стимулятори лактації - це трави: кмин, кропива, аніс, фенугрек, галега, фенхель. Можна пити з них різноманітні відвари, рецепти яких ви знайдете в будь-якій книзі про дітей до одного року. Також є варіант стимуляції лактації медикаментами, які впливають на гормони в материнському тілі, тільки перед застосуванням не забудьте проконсультуватись з вашим лікарем.

Щоб стежити за прогресом і переконатися в тому, що дитині достатньо харчування, яким ви його забезпечуєте, дуже бажано вести щоденник, де ви будете відзначати і записувати:

  • Динаміку змін зросту та ваги. Один раз на тиждень потрібно зважувати малюка. Його вага повинна щотижня збільшуватись на 110- 230 грамів. Якщо немовля набирає меншу вагу, тоді давайте йому більше догодовування.
  • Тривалість і частоту годувань. Практично всім діткам потрібно смоктати 8-10 разів на добу.
  • Як часто дитинка ходить в туалет по великому (бажано 2 рази на добу) та ??кількість мокрих пелюшок на добу (мінімум 6). Якщо малюку більше 6 тижнів, тоді ходити рідше в туалет по великому - це нормальне явище.
  • Як малюк реагує на годування грудьми? Наскільки активно він смокче? Чи подобається йому брати груди?
  • В якій кількості ви пропонуєте немовляті догодовування і як ви це робите. Так ви зможете відстежити збільшення обсягу молока і зменшення обсягу догодовування.

Відновлення лактації

Мами, які пробували відновити лактацію,у переважній більшості залишаються задоволеними, що зробили це для своєї дитини. Вони були задоволені не тільки тому, що малюки їли знову їх молоко, а й таким особливо зворушливим моментам близькості, які з'являються при грудному вигодовуванні. Якщо вам не подобається, що ваше годування так швидко минуло, спробуйте відновити лактацію, може бути ці методи допоможуть вам!

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

У деяких малюків після появи на світ можна спостерігати жовтяницю. Шкіра, склери і слизові оболонки крихітки набувають...
Про користь грудного вигодовування написано чимало. І абсолютно всі лікарі переконують мам не відмовлятися від...
За допомогою грудного вигодовування імунітет новонародженого міцніє, тому під час годування молода мама повинна...
Відчуття неприємного печіння в своєму шлунку виникає завдяки впливу кислот шлункового соку на слизову оболонку...
Scroll To Top