Рекомендуємо прочитати

Чим корисна хурма

article2097.jpg

Якби проводили конкурс на самий солодкий фрукт, то хурма розділила б призове місце з безумовними фаворитами: фініки, інжир і виноградом. Плоди хурми корисні і можуть бути рекомендовані як в якості повсякденної добавки до раціону, так і в лікувальному харчуванні.

Чим корисна хурма - цінний фрукт і цінне дерево?

Плоди хурми корисні неймовірно: вони володіють характеристиками практично всіх найцінніших і корисних фруктів, що змінюють один одного протягом літа. Так, за вмістом вітаміну С (до 61 мг на 100 грам ваги) хурма по корисності може посперечатися зі смородиною, заліза - з яблуками, «сердечного» калію і мікроелементів - з абрикосами.

Ну а по вмісту цукру хурмі взагалі мало рівних - вона на чверть складається з глюкози і фруктози. До того ж свіжі плоди хурми після повного дозрівання містять 1,5% протеїну і 0,85% жирів, що для фруктів і зовсім рідкість. Тому парою-трійкою фруктів хурми можна вгамувати голод. Є в плодах хурми і кращий сорбент, коли-небудь створений природою - пектин, що благотворно впливає на шлунково-кишковий тракт (ШКТ), і «очної вітамін» бета-каротин. А ще до складу хурми входять такі цінні мікроелементи, як натрій, кальцій, магній, марганець, мідь, свинець, фосфор, йод.

Хурма відноситься до роду ебенове (до речі, деревина хурми вважається цінною сировиною для виготовлення меблів та музичних інструментів). Батьківщиною хурми вважають Китай, звідки вона поширилася до Японії, Азії, Індії, а пізніше завоювала всі континенти, де були відповідні кліматичні зони. У світі існує близько 200 видів хурми. Вони розрізняються забарвленням плодів (від яскраво-жовтого до синьо-чорного) і розміром (від 1 до 10 см в діаметрі). Крім того, в плодах хурми різних видів неоднаково вміст дубильних речовин (таніну), які надають хурмі характерний терпкий смак.
Але будь – який плід хурми - це цінний дієтичний і лікувальний продукт.

Хурма корисна в лікувальному харчуванні


Хурма в першу чергу рекомендується тим, хто має проблеми з серцем. «Правильні» цукри хурми організм легко використовує, як енергетичне паливо. Підвищений вміст в хурмі калію допомагає заповнювати втрати цього металу, неминучі при кардіологічних проблемах. Та до того ж хурма сама по собі має сечогінну дію. На курортах Кавказу, зокрема, у Цхалтубо, лікарі здавна рекомендували хворим з патологією серця і судин з'їдати по 2-3 плоди японської хурми в день. Ефект перевершував всі очікування: під дією смачних «пігулок» - плодів хурми - результати лікування помітно поліпшувалися.

Фахівці-дієтологи рекомендують при зниженні ефективності синтетичних сечогінних засобів з'їдати 3-4 плоди хурми в день, чергуючи їх із трьома 100-грамову порцію гарячого молока. Таке лікування хурмою приносить успіх вже з другого дня, тільки потрібно в цей час скоротити до мінімуму споживання всіх інших продуктів. До речі, для лікування підійде як свіжа, так і сушена хурма, ефект буде тим же. За 4-5 днів ваш організм як би відпочине від великих доз сечогінних ліків, і вони знову почнуть проявляти свою дію.

До речі, сушена хурма не менш корисна: у себе на батьківщині в'ялений фрукт відомий як ласощі, прекрасно заміняє цукерки. Цю особливість хурми особливо оцінять діабетики - безпечна порція «хурми-солодощів» у кілька разів перевершує дозволену їм кількість «звичайних» цукерок. При сушінні плоди хурми абсолютно втрачають свій терпкий смак і насолоджуватися солодким ласощами він не заважає. Єдине, чого з в'яленою хурмою не варто робити, так це варити - інакше її терпкість відновлюється.

Важко переоцінити користь хурми і при сечокам'яній хворобі. І справа не тільки в її сечогінній дії. Оскільки цілющі плоди хурми багаті магнієм, то «хурма-терапія» значно знижує ймовірність утворення каменів. Крім того, хурма допомагає вивести з організму солі натрію, а це значно «розвантажує» нирки.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Мед - це унікальний продукт, всі властивості якого до цих пір не вивчені, незважаючи на те, що довгий час свого існування...
Одним з найбільш корисних і цілющих дарів природи вважаються ягоди ожини. Її чорні невеликі плоди є найближчими...
Замінники цукру - мода, примха чи необхідність? Медики наполягають на обмеженні цукру в раціоні. Цукрозамінники бувають...
Батьківщина фініків - країни Сходу. Звідти ці чудові фрукти і потрапили до нас в країну. Корисність і шкода фініків...
Scroll To Top