Рекомендуємо прочитати

Здоровий дитячий сон

article2381.jpg

Всім відомо, що уві сні організм відпочиває і відновлюється. Діти - зростаючий організм. Тому вимагають максимального відновлення життєвої енергії і сил. Хороші батьки належні забезпечити своєму маляті міцний і здоровий дитячий сон.

Перед тим як лягти спати, вирішите всі хвилюючі проблеми. Якщо вашій дитині доведеться йти на ранок в дитячий садок, і він переживає, чи пам'ятає вчинений вірш, допоможіть йому з цим впорається. Діти дуже вразливі і можуть через переживаня не спати по півночі.

Уважним батькам відомо, що не можна перезбуджувати дитину перед сном. Треба за кілька годин до сну відкинути подалі всі ігри та розваги, необхідно заспокоїтися. Не можна перед сном їсти важкі продукти. Категорично забороняється шоколад, кава та інші кофеїномісткі продукти.

Було б добре перед сном привчити дитину робити певні речі - чистити зуби, збирати портфель. Зробіть з цього ритуал. Збирати речі з ранку дитині буде набагато складніше, оскільки ще не остаточно прокинувся мозок не здатний цього робити в повному обсязі.

Рекомендується приймати ванну перед сном, це дуже розслабляє. Однак треба стежити, що б вода не була дуже гарячою або дуже холодною. Поганий настрій - ворог здорового сну. Відкладайте значні справи на завтра, не варто про них турбується перед сном. Непогано було б почитати книгу перед сном. Цю звичку діти переймають у батьків. Показуйте приклад дітям читанням, це допоможе і вам добре виспатися.

У будинку необхідна позитивна атмосфера. привчите дитину бажати всім спокійної ночі. Це налаштує і вас і дитини на позитивний лад.

Нервозність дуже часто буває причиною розладу сну у дітей. Її причини можуть бути самі різні. Симптомами нервозності є: перестомлюваності, слабка концентрація уваги, ослаблення пам'яті. Якщо ви помітили симптоми нервозності у вашої дитини зверніться до психолога, або спробуйте допомогти своїй дитині самостійно.

Скільки повинна спати дитина? Однозначної відповіді на це питання немає. Для кожного віку це індивідуально. Наприклад, школяр повинен спати від 9 до 11 годин на добу.

Поради лікаря: Правила дитячого сну - Школа доктора Комаровського

Scroll To Top