Рекомендуємо прочитати

Щоб гроші завжди були в домі

article2001.jpg

Більшість сімейних конфліктів виникає на грунті грошей. Як цього уникнути? У ситуації, коли один з подружжя перебуває на утриманні іншого, все набагато простіше. Як правило, той, хто заробляє, той і вирішує, як і на що тратити. Якщо ж обоє працюють і заробляють, ситуація значно ускладнюється. Хто має оплачувати комунальні витрати? За чий рахунок купувати побутову техніку? Яким чином сформувати «справедливий» сімейний бюджет?

Існує три основних методи побудови сімейного бюджету: незалежна, солідарна та спільна.

Незалежний значить вільний?

Суть методу - кожен з членів сім'ї розпоряджається заробленими грошима на власний розсуд.

Цей варіант підходить тим парам, які мають приблизно рівний дохід, цінують незалежність або тільки починають сімейне життя. Якщо виникає необхідність покрити загальні витрати, партнери скидаються на ці потреби. Але так як це відбувається іноді, а не систематично, часто загальні витрати покриваються за рахунок того чоловіка, у якого грошей більше.

Починаючи спільне життя, багато хто воліє не замислюватися про фінансову сторону питання. А адже з цього моменту двом дорослим і незалежним людям доведеться вести загальний побут, разом оплачувати рахунки і відкладати гроші. Це тільки на перший погляд легко. У підсумку можуть виникнути недомовленості і сварки. Той, хто витратив більше, нерідко відчуває несправедливість ситуації.

Для початку молодим людям треба сісти «за стіл переговорів». Вони повинні підрахувати суму щомісячних витрат і розділити порівну. Таким же чином слід вчинити і з великими загальними покупками. При цьому нехай, як і раніше, платить той, у кого зараз є гроші.

Солідарність

Така модель бюджету припускає, що члени сім'ї формують «загальний казан». Але при цьому, хто більше заробляє, той повинен і відраховувати більше на спільні витрати. Принцип солідарності підходить тим парам, у яких доходи одного на багато більше ніж доходи іншого. Наприклад, якщо зарплата чоловіка в два рази більше, ніж зарплата дружини, то і в сімейний бюджет він відраховує в два рази більше. «Застосування солідарної системи дозволить всім членам сім'ї почувати себе, з одного боку, причетними до формування сімейного бюджету. З іншого боку, дасть певну ступінь фінансової незалежності. До речі, на принципах солідарності можна залучати до створення сімейної казни і дітей, якщо вони мають свій, навіть невеликий, заробіток.

Все вирішуємо разом

Такий варіант побудови сімейного бюджету - найпривабливіший для більшості молодих сімей. Суть в наступному: всі доходи складаються в загальний «казан», і потім члени родини разом визначають, на що їх витратити. Важливо, що при такій моделі у сім'ї, а не в окремого її члена залишаються вільні кошти, які можна пустити на нагромадження, формування резервного фонду або інвестування. Це є, фактично такий підхід більш продуктивний, ніж створення сімейного бюджету, виходячи з потреб, а НЕ можливостей сімї. Але спільний бюджет має і свої мінуси. Наприклад, якщо один з подружжя почне приховувати свої доходи, приховувати собі частину «неврахованих» грошей. Другий - дізнавшись про це, буде вкрай ображений, і сімейний союз може дати тріщину.

В дійсності спільний бюджет зовсім не припускає повного зречення від фінансової незалежності. Зрештою, в кожної людини є свої маленькі бажання, які він повинен мати можливість задовольнити без «санкції» партнера. Відсутність особистих грошей позбавляє людину не тільки звичних задоволень, але й можливості побалувати кохану людину маленьким подарунком, букетом квітів або іншим сюрпризом.

Найпоширеніші помилки, які допускають сімейні пари в фінансових питаннях:

Розмови про гроші - найгірше заняття. Замовчування грошової проблеми веде або до розладу, або до «банкрутства» сім'ї.
Рішення проблеми "по мірі надходження". Набагато розумніше планувати сімейний бюджет наперед (, на місяць). Інакше може вийти, що грошей буде не достатньо для здійснення обов'язкових платежів - комуналка, рахунки за телефон, погашення кредиту.

Відсутність сімейного «казначея». За виконанням сімейного бюджету хтось повинен стежити. Інакше фінансовий план ризикує бути тільки на папері.

Всі фінансові рішення в родині повинна приймати одна людина. Навіть якщо один з партнерів заробляє набагато більше іншого, він не має права одноосібно вирішувати важливі фінансові питання.

Повна відмова від грошей на особисті витрати. Такий підхід може знищити будь-які відносини. Погодьтеся, це принизливо - просити у чоловіка гроші на нові колготки.

Оформлення всього майна на одного члена сім'ї. Краще постаратся однаково розподілити капітал між подружжям. Так вони будуть відчувати себе захищеними і впевненими у завтрашньому дні.

Приховувати свої доходи від «другої половини». Коли це стане явним, довіру в сім'ї буде втрачено.

В першу чергу дуже важливо вміти розмовляти один з одним. І не про погоду або політичної ситуації в країні, а саме про свої власні гроші. Також необхідно мати загальні цілі. Обговоріть їх разом - так ви будете розуміти, до чого прагнете, що матимете через п'ять, десять років. Спочатку житло, потім подорожі, потім дітлахи. Можливо, і навпаки? Вирішуйте самі, але головне, щоб ви прийшли до висновку в плануванні спільного майбутнього.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Кажуть, скільки не заробляй, все одно гроші буквально просочуються крізь пальці. Неправда! Це ми не вміємо раціонально...
Найчастіше весілля сприймається логічним фіналом роману двох закоханих сердець. Ще недавно ви відвідали весільний...
У нашому житті досить часто буває що людина працює, працює, а грошей у неї завжди немає. І куди вони діваються? Як крізь...
Здавалося б, всі обіцянки типу, до кінця днів своїх, завжди будемо разом і подібне, до укладення шлюбу звучать природно...
Scroll To Top