Рекомендуємо прочитати

Узамбарська фіалка

article2544.jpg

Розташування - фіалки потребують яскраво освітленого місця, але без прямих сонячних променів і без протягів. Фіалку потрібно поставити так, щоб вона не торкалася віконного скла.

Освітлення - яскраве світло.

Полив - помірний у міру підсихання грунту. Використовуючи теплувату воду і намагаючись не потрапляти на листя, застосовують метод занурення або полив з піддону. Взимку полив помірний, якщо не хочете, щоб сенполія цвіла.

Вологість повітря - помірна. Горщик з рослиною ставлять на піднос з вологою галькою або у вологий торф.
Догляд - в горщику повинна бути тільки одна розетка (якщо це не ампельний різновид), тому бічні відростки слід видаляти у міру появи. Видаляйте також зів'ялі квіти і пошкоджене листя, інакше рослина може перестати цвісти, причому робіть це обережно, щоб не пошкодити сусідні листочки і квітконоси. Під час цвітіння рослину не можна переставляти, це може перешкодити цвітінню. Найкращий температурний режим для сенполії-18-24 гр., Взимку не нижче 16 гр. Сенполия цвіте з березня по листопад. Але можна обдурити рослина, якщо взимку вечорами застосовувати штучне підсвічування. Рослина має бути освітлено 14-16 годин на добу. Навесні і влітку рослині необхідна регулярна підгодівля повним мінеральним добривом з розрахунку 1 г. на 1 л. води.

Розмноження - живцями навесні, які зрізають в другому ряду знизу, використовуючи не наймолодший, але і не найстаріший лист. Черешок повинен бути 2.5-4 см. Держак можна укореняти двома способами. Одним способом держак ставиться в ємність з водою на рівні 1 см. (його бажано підтримувати до появи коріння) з додаванням 0.5 таблетки активованого вугілля, щоб попередити розвиток мікрофлори у воді. Коли з'являться корені, листочок висаджують в землю (де 1 3 ємності - дренаж) і чекаємо появи діток (на їх появу йде від 3 до 5 тижнів). Другим способом держак садять відразу в землю на вкорінення, накриваючи пакетом з дірочками. Посадивши держак, полити (1 ст. Ложка на горщик діаметром 3-4 см.). Коли дітки трохи підростуть, їх треба пересадити в різні горщики. А також розмножуються дочірніми розетками, що утворюються при зрізанні верхівки у старих ізросшіхся примірників.

Пересадка - при необхідності навесні в суміш з листової землі, торфу і річкового піску в співвідношенні 3:1, 5:1, з додаванням сфагнового моху і шматочків деревного вугілля. Садити необхідно в широкі низькі миски, т.к. коренева система сенполії поверхнева.

Можливі труднощі:

1. світло-жовті плями на листі - занадто багато прямих сонячних променів;
2. коричневі плями на листі - полив холодною водою;
3. жовтіючі листя - або сухість повітря, або рясне сонце і неправильний полив;
4. блідо - зелене листя на довгих черешках, краї листя загинаються - рослині холодно;
5. мляві листя, гниюча середина розетки листя - гниль кореневої шийки, що виникає при перезволоженні грунту і різких коливань температури повітря;
6. рослина не цвіте - причин може бути декілька: недостатнє освітлення, сухе або холодне повітря, занадто часта пересадка та несвоєчасне відділення бічних розеток або перестановка на нове місце;
7. цвіль на листках і квітках - сіра гниль або борошниста роса;
8. шкідники - білокрилка, борошнистий червець, цікламеновий кліщ.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Мініатюрні копії своїх більших садових родичок, домашні троянди, набувають все більшої популярності. Як доглядати за...
Шкідники - це комахи, які заподіюють шкоду рослинам. Квітковим рослинам відкритого грунту шкодять щитівки, молі,...
Пальми завдяки витривалості та високої декоративності широко поширилися в кімнатній культурі. Іноді ці рослини...
Строманта є представником сімейства марантових. Її дуже часто плутають з ктенанте або Калатея, а деякі ботаніки навіть...
Scroll To Top