Рекомендуємо прочитати

Вирощування глив

article1624.jpg

Перш за все, постарайтеся з'ясувати, наскільки популярні гриб глива у вашому регіоні, інакше можуть виникнути труднощі з реалізацією готової продукції. Також не зайвим буде намітити і варіанти збуту грибів. Це можуть бути магазини, ринки, кафе або просто перекупники. Спочатку можна спробувати вирощувати гриби виключно для себе. Для цього реєстрація не потрібна. Але для виробництва гливи в промислових масштабах вам потрібно буде зареєструватися в якості індивідуального підприємця.

Для вирощування гливи вам буде потрібно добре провітрюване нежитлове приміщення. Його розміри залежать від кількості грибних блоків, які ви плануєте там розмістити. На 1 квадратний метр можна розмістити 6 блоків масою 12 кг кожний. Якщо у вас є дача, гараж, підвал або звичайний сарай, можна використовувати їх. В іншому випадку вам доведеться знімати приміщення і вносити за нього орендну плату. Наприклад, оренда гаража обійдеться вам від 500 гривень на місяць. Особливої підготовки приміщення для вирощування грибів не вимагає. Для зручності розміщення грибних блоків бажано спорудити стелажі (матеріал значення не має). Обов'язково повинні бути в наявності прилади для вимірювання температури повітря і вологості, так як від цих показників залежить успіх вашого підприємства. Також потрібно продумати освітлення і опалення приміщення, що потягне за собою додаткові витрати.

Для створення грибних блоків вам будуть потрібні міцні поліетиленові пакети великого розміру, щоб в них могло поміститися до 12 кг субстрату упереміш з міцелієм (приблизно 40 х 80 см). В якості субстрату підійде солома і соняшникове лушпиння. Міцелій краще купувати у фірм-виробників, які добре себе зарекомендували. Не пошкодуйте часу і дізнайтеся думку про ту чи іншу фірму у людей, що вже займаються вирощуванням гливи, або перегляньте відгуки в Інтернеті. 1 кг міцелію коштує 10-50 грн . Для виготовлення одного грибного блоку вам його потрібно 250-300 г.

Щоб розпочати вирощування грибів, потрібно подрібнити субстрат, запарити в гарячій воді і дати охолонути. Міцелій також повинен бути кімнатної температури. Змішайте субстрат і міцелій, наповніть мішки. Готові грибні блоки щільно зав'яжіть і розмістіть на стелажах. Через три дні зробіть у кожному блоці по 5-6 прорізів (в залежності від їх розмірів). Через 15-20 днів у цих прорізах з'являться маленькі грибочки. Приблизно стільки ж часу вони будуть збільшуватися в розмірах, після чого ви зможете зібрати врожай. Глива, як і будь-які гриби, досить примхлива. Вона любить помірну вологість і регулярне провітрювання приміщення. Ідеальна температура для вирощування цих грибів - 10-16 С?. При цьому температура всередині грибного блоку повинна бути на 4-6 С вище. Не забудьте також подбати про освітлення, яке повинно тривати не менше 12 годин на добу з того моменту, коли почнуть з'являтися перші грибочки.

Гриби, досягнуть товарного розміру за 30-40 днів. З одного блоку ви зможете отримати 3-5 кг. Вартість 1 кг гливи варіюється від 10 до 40 грн, в залежності від регіону. Ваш дохід буде залежати лише від кількості грибних блоків. Ці ж блоки можна використовувати і вдруге через нетривалий період спокою, а потім їх краще замінити на свіжі блоки. Використаний субстрат можна також реалізувати в якості добрива для садових ділянок і городів.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

У грошей немає психології, уподобань, почуттів і емоцій ... Вони сліпі, німі і байдужі. Грошам абсолютно все одно, в чиїх...
Часто хочеться просто закрити очі і летіти в цьому візку по рейках то падаючи, то підлітаючи до небес. Особливо важко,...
Scroll To Top