Рекомендуємо прочитати

Викривлення носової перегородки

article2423.jpg

Носова перегородка — це пластинка, яка розділяє порожнину носа на дві однакові половини. Її викривлення викликають різні порушення дихання, навіть бувають ситуації, що дихати взагалі неможливо.

Таким чином, підвищується схильність до алергічних і запальних захворювань органів дихальної системи, головних болів, це призводить до розвитку невротичних станів, а також порушення роботи сечостатевої та серцево-судинної системи. Деформація носової перегородки може виникнути внаслідок нерівномірного росту лицьового черепа в юному віці або травми носа.

Чому відбувається викривлення носової перегородки?
У ранньому віці ця недуга зустрічається дуже рідко. Найчастіше проблеми з носовою перегородкою розвиваються в підлітковому віці від 13 до 18 років.

Багато фахівців кажуть, що причина викривлення в неправильній кореляції між зростанням кісток черепного й лицьового скелета, тому носова перегородка згинається через те, що рама для неї дуже вузька. Інші лікарі стверджують, що це відбувається через неправильний або нерівномірний ріст скелета самої перегородки.

Велику роль у викривленні носової перегородки грають травми. Чоловіки страждають цим частіше, ніж жінки в 3 рази. Це говорить про те, що жіноча стать набагато рідше піддається травм, ніж чоловіча.

Симптоми викривлення носової перегородки
Проблеми з диханням. Може бути як часткове утруднення дихання, так і повна його відсутність. Якщо носова перегородка викривлена з одного боку, тоді утруднення дихання буде помічено з лівої або правої половини носа. У таких випадках пацієнт може бути здивований, коли лікар поставить діагноз викривлення, тому що ніс дихає добре. Насправді людина адаптується і не помічає того, що у нього проблеми з носовою перегородкою. Бувають випадки, коли при великому носі дихання зовсім не порушене через великі порожнини. Іншими словами — якщо ви добре дихаєте через ніс, то це ще не означає, що у вас немає порушень з носовою перегородкою.
Хропіння. Одна з причин хропіння — це порушення дихання.
Сухість у ротовій порожнині.
Хронічні захворювання пазух носа — гайморит, синусит, фронтит, етмоїдит.
Алергічні захворювання.
Деформація форми носа. При травмах змінюється форма носа, він більше спрямований вліво або вправо.

Лікування деформації носової перегородки
Щоб вилікувати викривлення носової перегородки потрібне хірургічне втручання — операція ендоскопічна септопластика. При проведенні операції ніякі надрізи на обличчі не робляться, тому форма зовнішнього носа залишається незмінною. В основному тривалість операції складає 30-60 хвилин. Проводять її і під місцевою, і під загальною анестезією. Операція закінчується тим, що в ніс вставляються спеціальні силіконові пластинки — Сплінт і марлеві тампони, які через добу після проведення операції видаляються. У такому випадку пацієнт перебуває в клініці тільки добу, а після операції ще тиждень потрібно буде ходити на перев'язки, щоб швидше загоювалися спайки.

Зараз практично єдиний спосіб лікування всіх видів викривлення носової перегородки — підслизова резекція. Ізольовану резекцію шипів і гребенів застосовують тільки в окремих випадках.

Якщо перегородка просто викривлена, і ви це випадково виявили, тоді операція не потрібна. Але якщо раптом є розлади дихання і викривлення чітко помітно, тоді потрібно врахувати той факт, що це може стати причиною функціональних розладів. У літньому віці операція проходить важче. Операція, яка спрямована на пристосування організму до правильного носового дихання і перебудову дихального апарату може не дати потрібного ефекту. Саме тому краще всього усувати викривлення в молодому віці. Крім того, потрібно провести операцію, якщо у людини в молодості є майже повна або повна обтурація одного боку носа через деформації носової перегородки, навіть якщо він вільно дихає іншою половиною носа і не скаржиться.

Буває багато випадків коли при деформації носової перегородки є ще й гіперплазія середньої чи нижньої раковини або навіть обох раковин на тій стороні, яка протилежна деформації. Часто саме на цій стороні і помічається утруднення дихання. Це можна зрозуміти, якщо до носового отвору приставити холодний шпатель і при видиху подивитися на розмір плями від пари. У такому випадку якщо зробити тільки резекцію, то поліпшення прохідності носа не буде не тільки на стороні, де є гіпертрофія раковин, але і на протилежній стороні. Справа в тому, що гіпертрофовані раковини будуть натискати на перегородку, яка після операції буде рухомою і не дадуть їй стати в сагітальне положення. Тому лікарі рекомендують разом з резекцією пройти конхотомію. Найкраще, та й легше це зробити відразу після резекції носової перегородки, відкласти можна тільки з певних причин (небезпека настання синехій, незвичайне кровотеча).

Часто при деформації передніх відділів носової перегородки трапляється гіпертрофія раковини, яка знаходиться на завуженій стороні (визначається це при риноскопії до операції-резекції). І якщо така гіпертрофія виражена дуже сильно, тоді потрібно її негайно усунути.

Якщо раптом при викривленні вузька сторона може пропускати повітря, а інша сторона обтурірованного гіпертрофованими раковинами, в такому випадку потрібно спочатку зробити тільки конхотомій. Якщо цього не вистачило, тоді місяці через 2-3 потрібно зробити ще й резекцію.

Якщо у людини є гіпертрофія м'яких тканин, тоді потрібно їх обрізати ножицями чи прибрати гальванокаутером, найкраще підслизовим шляхом. Часто проблемно усунути гіпертрофію м'яких тканин задніх відділів сошника. Найчастіше до них можна дістатися лише після резекції. Щоб зруйнувати їх гальванокаутером потрібно бути особливо обережним, щоб не припекти одночасно раковини, а то з'являться синехії.

Часто при деформації носової перегородки зустрічається асиметрія гратчастої кістки. Там де перегородка вгинається, гратчастий лабіринт стає більше в порівнянні з іншою стороною.

У таких ситуаціях потрібно разом з операцією на носовій перегородці ще й видалити частини гратчастого лабіринту, але якщо це можливо, не видаляючи середню раковину, потрібно її лише поставити в більш латеральне положення.

Крім тих свідчень, які перераховуються вище до резекції носової перегородки, це втручання потрібно здійснити як підготовку до інших операцій або для того, щоб забезпечити кращі результати цих операцій.

До операцій такого роду відносять розтин основної пазухи, гратчастих клітин і лобової пазухи, операції на слізному мішку та інші.

Дуже рідко резекцію носової перегородки роблять для того, щоб було можливо провести вушній катетер для продування євстахієвої труби.

На каблучках

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Як ви думаєте, хропете ви у сні? Якщо відповідь негативна, не варто полегшено зітхати: за статистикою, майже всі хропуть...
У нас, захоплення пластичними операціями ще не так поширене, як на Заході. Причина проста, у наших людей замало грошей...
Звичайне хропіння не тільки здатне ускладнювати дихальні процеси під час сну, а значно, погіршує якість сну людини, але...
Не знаєте як позбутися храпу? Перепробували безліч народних засобів? Досить даремно витрачати час! Звертайтесь у...
Scroll To Top