Рекомендуємо прочитати

Як лікувати хропіння

article2883.jpg

Як ви думаєте, хропете ви у сні? Якщо відповідь негативна, не варто полегшено зітхати: за статистикою, майже всі хропуть люди дізнаються про свій недолік тільки завдяки повідомленню рідних.

Хропіння здатний сильно попсувати особисте життя. Далеко не кожна людина може витримати безсонну ніч з часто переривчастим сном, в той час як друга половина поруч безтурботно "похропує", відправляється на роботу в роздратованому стані, намагатися не заснути на робочому місці, прибути додому в надії відіспатися - і знову все по колу. Тому починати лікування хропіння потрібно якнайскоріше.

Чому людина хропе?
Хропіння виникає завдяки вібрації, яку формують стінки глотки через надмірне звуження. Воно відбувається, коли м'язи язика і піднебіння занадто сильно розслаблені, що заважає повноцінному диханню під час сну. Зазвичай ці м'язи втрачають силу з віком: ось чому у літніх людей хропіння зустрічається частіше, ніж у молодих.

До інших причин хропіння відносяться:
• Поліпи в носі
• Спадкова вузькість носових ходів
• Викривлена носова перегородка
• Прийняття перед сном алкоголю і важкої їжі
• Ожиріння (жир в області шиї тисне на дихальні шляхи)
• Застуда
Для того щоб з'ясувати, яка причина лежить в основі вашого хропіння, потрібно відвідати отоларинголога або самнолога. Він також повідомить, як позбавитися від хропіння.

Лікування хропіння
Як позбутися хропіння? Є спеціальні вправи на зміцнення м'язів неба та мови.
1. Пам'ятаєте, як дитиною ви говорили у лікаря: "Ааа"? вправа яка потребує висунути язик так далеко, як ви зможете (тільки беззвучно). Повторіть його 30 разів.

2. Вправа, протилежна першій: постарайтеся засунути язик якомога далі назад. Кількість повторень 30 разів.

3. Зробіть рухи щелепою вперед і назад по 30 разів.
Вправи потрібно виконувати двічі на день: вранці і ввечері. Ефект виявиться відмінним, але проявиться не відразу, а тільки завдяки щоденним тренуванням.

Для тих, хто з якихось причин не може виконувати вправи, розроблені штучні способи напруги язика. Наприклад, вставка, яка нагадує боксерську. З її допомогою щелепу трохи висувається вперед, що полегшує дихання. Єдиний недолік цієї вставки - "кусюча" ціна, яка може досягати 300$.
До варіанту подешевше відноситься прилад у формі дитячої соски. Язик буде прагнути торкнутися чужорідного предмету, в результаті чого він буде постійно перебувати в напруженому стані.

Зауваження: вище перелічені пристосування потрібно використовувати тільки тоді, коли хропіння має легку форму, і його прояв не викликає серйозних ускладнень.

Але є такі причини, з якими подібний засіб від хропіння не справляється: це - проблеми з диханням.
Викривлення носової перегородки виправляється в медичних установах досить легко і безболісно. Для розширення носових ходів можна використовувати пружні наклейки, які слід приклеїти на крила носа, як можна далі розвезти один від одного.
Якщо результат вам потрібен вже зараз, і ви готові пожертвувати почуттям комфорту, тоді почніть спати на боку, а не на спині. Коли людина лежить на спині, то язик починає западати - це і стає причиною хропіння. А повітря рекомендується обробляти очищувачем. До того ж не дозволяйте тваринам перебувати у вашій кімнаті і тим більше спати у вашому ліжку.
Чи можна використовувати лікарські препарати? Так, але ефект в цьому випадку буде не занадто тривалим. Слід лише врахувати, що:
• Легке поліпшення помітні в день першого прийому, але основна дія проявляється через пару днів
• Вагітним жінкам лікарський засіб від хропіння вживати заборонено
• Приймати таблетки потрібно не більше місяця, зробивши паузу на такий же час
Якщо ж причиною хропіння є зайва вага - не полінуйтеся, скиньте пару кілограм! Ви відразу ж відчуєте себе набагато легше, як і родичі.

Існують продукти, які можуть допомогти позбавитися від хропіння. До них відносяться:
• Капуста
• Устриці
• Шпинат
• Яблука і помідори
• Зелений чай
Виключіть зі свого меню кондитерські вироби та алкоголь - лікування хропіння при їх вживанні сильно сповільнюється.

Але якщо при виконанні всіх порад ви не відчули ні найменшого результату - значить, справа йде до операції. Не лякайтеся: вона безболісна і займає від сили п'ятнадцять хвилин. До її недоліків відноситься те, що часом навіть повторне проведення процедури не здатне позбавити вас від надокучливого питання "як позбутися хропіння".

Чому хропіння звертає на себе таку увагу? Зрештою, незадоволеним родичам можна придбати беруші або спеціальні навушники, що дозволяють спати в повній тиші. Справа в тому, що хропіння може стати причиною таких ускладнень, як недолік організму в кисні і навіть зупинка дихання під час нічного сну. Тому, як тільки ви дізналися про те, що хропете у сні - негайно вживайте всі необхідні заходи, і тоді лікування хропіння стане швидким і ефективним. Для вирішення своєї проблеми зверніться до ЛОРа або сомнолога.

При частковому чи повному копіюванні матеріалів необхідно ставити активне гіперпосилання на сайт nakablychkah.com.ua

Подібні статті:

Не знаєте як позбутися храпу? Перепробували безліч народних засобів? Досить даремно витрачати час! Звертайтесь у...
Носова перегородка — це пластинка, яка розділяє порожнину носа на дві однакові половини. Її викривлення викликають...
Звичайне хропіння не тільки здатне ускладнювати дихальні процеси під час сну, а значно, погіршує якість сну людини, але...
Еротичні сни не обов'язково повинні супроводжуватися віртуальним статевим актом. Зигмунд Фрейд розкусив наші таємні...
Scroll To Top